| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa stiu tot ce trebuie sa fac sa fiu EMO, se poate?

Răspuns Câştigător
| Swabia a răspuns:

Un Emo este acea persoana care are o Natura Extraordinar de Depresiva, este in stare sa adoarma plangand in fiecare seara si sa vada lumea dintr-un punct de vedere Total Negru...si cum a zis si "gabytzza"... a fii EMO este o stare de sprit, NU O SIMPLA MODA!happywinking... ps:emo nu se taie, cei care se tai au o alta denumire! ...vedeti ca incurcati numele!winking

106 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa fiu biohecsoal sau altceva

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa ma ranesc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Maine ma duc in sua

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai e f simplu.trebuie sa te imbraci cat mai iesit din comun. sa fi luata in considerare.de preferat culorile negru si roz.:X.freza. pai du-te pe youtube si scrie emo hair .acolo iti arata toti pashi.si emo nu sunt doar tristi astai o minciuna emo sunt si happy si se bukura de viata numai ca sensibilitatea lor este mult mai mare .succes:X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am acest stil in sange ...stiu foarte bine ...asa zisi emo nu trebuie neaparat sa aiba parul pe ochi si sa fie imbracati in negru...NU!
EMo...vine de la amotional... dar ca sa fii intr-adevar nu trebuie sa te comporti in adevaratul sens al cuvantului ( sa plangi sate tai sau eu stiu mai ce )... te poti imbraca ca ei...adica intr-un cuvand iei ce e bun din stilul emo...
eu te sfatuiesc sa...lasi emo deoparte sh sa te dai pe minimalism... e cam acelasi lucru...:X... un tricou... o curea, o pereche de pantaloni cu tur lasat... tenesi si ochelari... o geanta...tot ce trebuie sa pari emo:X
baftahee hee:X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt blonda putin creata, pot fi emo

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa fi emo trebuie sa te imbraci ca a tare adica in roz si negru sa ai blugi stramti pe u ca o a doua piele si sa fie negri nu uitatzi asta si sa purtati maieuris au tricouri de culori deschise sau sa purtati tricouri de diferite culori cu dungi negre, freza este si ea imp trebuie sa ai un breton care sa para ca ar fi tarat cu drujba sau cgiar cu cutzitul si sa va machiati ca si ei adica cu mult negru, dar nu numai negru daca se poate si roz sau alte culori. dar sa fi emo nu ins sa te imbraci ca ei sau alte chesti trebuie sa fi si in suflet emo nu numai ca tie iti place stilul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci...straight face
1) Dk te tai... nu inseamna k esti emo!
2) Emo nu e o moda! Nu poti deveni emo peste noapte... pana meastraight face

Sunt doua categorii de emo :
1) CEI ADEVARATI
2)CEI FALSI
De ce vrei sa fii emo? Crezi k e vorba doar despre make up sh despre vestimentatie sh accesorii? NUUU! E vorba de tine insati! De ce simti tu! De cum te simti tu! Ai o viata grea? Nu as credestraight face Eu sunt emo... si? Sunt emo nu pentru ca e o moda sau cv de genu... Dar acest stil de viata ma defineste... sunt inchisa in mine, nu vb cu nimeni... plang aproape mereu... si dc? dk vreti sa stiti dc si cum contactati id-ul little_kid_punk_emo45

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti dau un sfat...nu e bine sa fi EMO... o sa regreti dupa aceea...deci, mai bine fi tu insati... stilul vestimentar imi place si mie... da` asta nu inseamna ca sunt emo... pupic :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Emo e ala care se imbraka in rozow si negru...parul dap pe oki...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt emo da nu sunt unul adevarat adica sunt la incepot si cica la a lti am degnd sa ma a ti pe mini da fac eu dac este sa fi emo nu trebuie sa te tai pe mainiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca sa fii emo trebuie sa sugi pla un sfat prietenesc toate fetele emo vin la mine seara laughinglaughinglaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In primul rand emo inseamna,, EuMaOmor'', in al doilea rand daca vrei sa fi EMO du-te la un psihiatru, in al treilea rand daca tot vizitezi psihiatrul du-te si pe la spitalu 9 ca poate ramai acolo (ute iti este locul si patru te vad maine-poimaine la STIRILE PROTV! UAA EMO!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca vreti sfaturi despre cum sa fi...(emo, smecher, cunoscut, etc,)cauta-ma! adelinesoare@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vreau sa fiu emo deoarece lumea nu ma intelege lumea rade de emoisty si vreau sa fiu ca ei

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hey ...nu-s emo dar am freza emo(ca imi place). dar daca iti place stilul tias recomanda sa-ti iei un skateboard, inveti trickuri si esti tare(eu asa am facut)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am doar 11ani si sunt emo, vreau sa mor, am plans prea mult, nu mai suport de multe ori mam taiat, totul e din vina mamei. nu vroiam sa fiu emo, dar viata a decis inainte sa decid eu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am doar 11ani si sunt emo , vreau sa mor , am plans prea mult , nu mai suport de multe ori mam taiat,totul e din vina mamei .nu vroiam sa fiu emo,dar viata a decis inainte sa decid eu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu vreau sa ma fac emo da a tupeu sa ma tai si alte cgesti da cum e cand te fc emo

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai :
-parul drept si foarte ciufulit si foarte colorat
-haine negre
-papucii, bascheti sau skate depinde ce preferi
-negru pe unghii
-emo make-up
-trebuie sa fii foarte deprimata
-muzica, the old wound mie imi plac
Succes :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un emo nu e frumos el plange noaptea in somn totul nu e legat de moda lui,,,... daca vrei sa fi emo, treaba ta.eu sunt emo dar nu ca alti poate nu sti ce fac ei eu sunt somnambuli, vorbesc urat cred in fantome, si fac ritoaluri sacre! vedeti ca incurcati mai de toate, nu stiti nimic!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

EMO e o stare de spirit, si nu o modahappytot timpul ai ganduri intunecate despre viata si te gandesti la moarte ca la o scapare. a fi EMO nu inseamna doar sa iti lasi parul peste fata, sa te imbraci tot/toata in negru sau sa te machezi strident:-Jcand zici ca esti EMO, inseamna ca esti o persoana deprimata, sensibila, vulnerabila care gandeste negativworriedbn asta stiu eutongue Yoyo

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vrei sa fii emo adopta doar stilu vestimentar. voi care vreti sa fiti emo nu va dati seama la ce va expuneti. dc nu lasati viaa sa decurga asa cum e... dc vreti sa fiti emo.am vrut si eu odata dar nu mai vreau...cum tiam mai spus adopta tunsorile, stilu vestimentar daca iti place dar nu fi emo.happyhappyhappyhappykisskisskiss

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu poti deveni emo daca nu ai inclinatie stre a fi emo sora mea si cu mine am incercat si suntem gemene si gindim la fel si nu a reusit der eu da pentru ca eu nu rin, nu ma hlizesc si nici nu injur sau arat semne neconventionale

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa fii emo inseamna sa ai o povara neagra hainele negre exprima doar interiorul; si eu am avut stari negre dar nu am intrat in lumea Emo; cine are o povara neagra pe suflet si o depaseste se poate considera norocos cine nu emo

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am 14 ani si vreau sa fiu emo imi place cum se inbraca si sunt si o fire mai respingatoare dar iubesc un baiat pe nume nordi are 17 ani si nu stiu ce sa fac el nu vrea sa devin emo ajutor va rog

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hmm...cati ani ai? 11? 12? 13? mai mult, nu cred.

chestia cu emo e o tampenie! adica mai vad unii care zic "waai is emo pentru ca m-am certat cu mama" e penalstraight face crede-ma si eu cand aveam 13 ani ziceam ca sunt emo si tru. dar acum mi-am dat seama cat de copilaresc gandeam peatunci.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hmm...cati ani ai? 11? 12? 13? mai mult, nu cred.

chestia cu emo e o tampenie ! adica mai vad unii care zic "waai is emo pentru ca m-am certat cu mama" e penalstraight face credema si eu cand aveam 13 ani ziceam ca sunt emo si tru . dar acum mi-am dat seama cat de copilaresc gandeam peatunci.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

în primul rând trebuie să asculţi screamo, emocore şi minuni din astea, pentru că muzica defineşte stilul. apoi restul vin de la sine.
şi faza cu depresia e un mare rahat.