| capac1243 a întrebat:

Vreau sa trimit ceva prin posta si sa primesc banii prin ramburs...Cum se procedeaza? Cum/Cand pot ridica banii pe colet?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te duci la posta si depui coletul specificand ca e ramburs, cand destinatarul ridica coletul il va plati si banii se intorc la oficiul postal de unde apartii tu. vei primi o notificare in cutia postala sa te duci sa ridici banii

| DorinM a răspuns:

Uite aici fiecare pas explicat în detaliu http://www.revoblog.ro/cum-trimiti-un-colet-postal-cu-plata-ramburs/