| Dana23 a întrebat:

Vreau si eu cateva statusuri! Funda la cele mai tari:*

Răspuns Câştigător
| Jenny23 a răspuns:

• nu sunt singura in ploaie si vant. am cei mai buni prietenei de pe pamant.

• Incearca sa razi si tu de viata,nu lasa numai viata sa rada de tine."

"

• Uneori amintirile trebuiesc pastrate • Insa cei mai multi se feresc sa faca asta. •

• Ma inalt sa zbor • Din nou • Dar uit ca aripile le-am pierdut • Cad si dau cu capu' de trecut • Si doare iar • Cum a durut demult • Da' trece • Si-o iau de la inceput •

• Am vrut sa uit tot ce'a durut • Sa intorc pagina si sa spun: A trecut, • Nu'mi pasa ce'a fost candva • Sunt alta acum • Si alta e viata mea •

• Nu conteaza in ce maniera ne'am imprietenit • Conteaza ca suntem de nedespartit •

• Putem spune ca ne stim din totdeauna • In momente grele ne-am intins una alteia mana •

• Si poti sa-mi iei ce vreei • Cand am langa mine toti prietenii mei •

• Respectu` este ceea ce primesti • Pentru ceea ce faci • Si o faci bine • Tu ma barfesti pe mine • Deci din respect ma pis` pe tine

• Toti avem probleme • Conteaza cum le facem fata • Nu le da prea multa importanta • N`ai decat o viata •

• Am invatat sa suport • viata e grea • Dar nu suport un tradator • Asta-i boala mea •"

• Pentru ca Ea nu m`a lasat niciodata la greu :* •"

• Peste toate trecem q capul Sus • Ne avem una pe alta si asta`i mai Presus •

• pfff Ce sa-ti Fac ? asta e Firea.credeai Ca n Viata Te inseala Doar privirea ?

• Sunt parsiva`atunci cand cred ca lumea Ma Ubesjte,Invat sa intorc spatele cand nu sunt pretuita,Invat sa ma fac respectata,Chiar daca nu toata lume m`nghite

Nu ma crezi in stare ?Nici o problema ,nu ma cred nici eu !d.aia ferestate de ziua in care o sa prind tupeu!

• Am nevoie de cineva da\' n\'am nevoie de Oricine.eO am nevoie doar de cei care au nevoie de mine!:X"

• Peste toate o sa trecem cu capu`sus__Ne avem una pe alta asta`i mai presus

• Zambetul este accesoriul meu preferat

• Ce rol vrei sa joc acum?Sa fiu ca ieri nevinovata sau azi ca niciodata

• Frize` Brize` o sa-mi fie dor de ale tale Crize`)

• "Nu am nevoie sa-mi se`arate vreun drum sau sa fiu invatata cum sa gandesc acum !

• mi place zambetul tau si chipul tau de copil ,Imi place parfumul tau, imi place cum te imbraci Imi place cand razi, cand plangi, cand taci :]

• Durerea te-a maturizat, te-a pus pe gânduri.Te-a învățat să citești printre zâmbete și rânduri.Ștergi o lacrimă dar nu poți să ștergi amintiri."

• O sa iubesc ce-mi place O sa uit ceea ce ma doare Nu o sa iert ceea ce mi se greseste O sa fiu buna cu cine merita! Si rea cu cine trebuie!

• Nimanui nu ii pasa daca esti trist,asa ca ai putea la fel de bine sa fii fericit

"->Un prieten este greu de gasit,?i mai greu de parasit ?i imposibil de uitat!:*"

Stiti voi sentimentu` de prietenie,O siguranta, un refugiu pe VESNICIE :X

"?[As vrea sa tina capul sus si sa stie ca la greu o sa fiu cu ea. Nu lasam lantul strâns dintre noi sa rugineasca. Nu se baga intre noi vreun baiat sau vreo proasta !]"

Am să.i iert pe toţi care decid să plece din viaţa mea pentru simplu fapt că au făcut parte din ea şi şi.au pus amprenta atât de adânc în sufletul meu încât nu o să.i pot uita niciodată

Inca te uiti la poze, de mult facute. Si realizezi ca-s doar amintiri pierdute:[

N`am timp sa ascult , vorbe de la toti prostii aruncate-n vant ! "

Nu vreau sa fac ceva frumos cand stiu ca nu are rost,Sunt incapatanata si imi place asa cum sunt si daca nu-ti convine eu n-am sa plang

Nu am de gând să mă agit pentru ce zic alţii, şi nici nu am de gând să ofer mai mult decât primesc . Ce e al meu,e al meu.Ce e al tau nu ma intereseaza

Ne-am invatat una pe cealalta ca viata merge inainte , cu bune , cu rele,asa e sa fie,dam de greu stim sa trecem peste . ♥ :X

Nu-mi pare niciodata rau cand imi vad fostul prieten cu altcineva, mama mi-a spus mereu sa dau jucariile vechi cui nu le poate cumpara!

Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima.

Impartasirea bucuriilor, nu a suferintelor, creeaza prietenul

Miracolul oricarei copilarii este ca, oricat de apasatoare ar fi imprejurarile in care se petrece, sufletul copilului pastreaza o inocenta sub atingerea careia totul imprumuta ceva din farmecul unui basm.

Prietenul la nevoie se cunoaste ;x

Prietenii adevarati nu vor nimic de la tine, in afara faptului ca vor sa fie langa tine, sa se simta bine in prezenta ta.

Inima tuturor varstelor este jocul impletit cu copilaria.:]

Câinele - singura vieţuitoare care a dus la perfecţiune vocaţia prieteniei.

Este foarte periculos să trăieşti. Cine trăieşte, moare.

Viaţa de mâine este prea târzie - trăieşte azi

Există zile în care a trăi nu are sens.

♥Ea a fost mereu langa mine cand restul m-au lasat
Si a fost mereu cand toti pe la spate m-au acuzat
Ea m-a ajutat incet incet sa devin ce sunt acum
Si tot ea mi-a aratat care este cel mai bun drum

♥Zambeste chiar daca ai sa cazi Chiar daca soarele apune si azi

Nu cer iertare nimanui.Ma iert eu insami, sper ca exista un iad si pentru cei buni. "

si ce daca e lumea rea ma ajuta sora mea si la rau da` si la bine nu se desparte de mine

Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare. :-J

There's always that one person, that will always have your heart.

"Dacã-ţi atingi propriile ţeluri, vei gãsi prieteni falşi şi duşmani adevãraţi. Nu are importanţã, tu realizeazã-le.

Stiu ca vreau iluzii dar nu-mi pasa, Daca sunt fericita nu conteaza

"♥ Durerea te'a maturizat,te'a pus pe ganduri !Te'a invatat sa citesti printre zambete si randuri.Ștergi o lacrimă dar nu poți să ștergi amintiri"! ♥"

daca nu halesti ce facem , taci si ne lasi in pace

Inca te uiti la poze, de mult facute. Si realizezi ca-s doar amintiri pierdute

Iubitule,daca vrei sa ma intorc.e ca mine sau deloc

Chiar daca iti gresesc,chiar daca sunt momente cand iti lipsesc,sa nu uiti,sunt langa tine si te iubesc \

Fumatul ucide si tot nu`i la puscarie

Cu totii suntem de acord cu frumusetea interioara,si totusi lesinam dupa ambalaje
Nu mai sunt ca la`nceput si asta te doare cel mai mult.

mai e nevoie să spun ceva ? se vede că sunt cea mai fericită cu tine, no ?

"♥●°°Mã Sίmŧ atât de Bίŋε,încât ŋίmεnί ŋu`mί facε FatzãX`°°●♥"

Nu-i cere unei femei imposibilul.E capabila sa ti-l ofere si singura
mereu va fi una care sa planga dupa tine, da` nu eu scumpule!
Si-ar fi mai simplu si mult mai usor,sa nu-ti mai pese uneori?"

pfu`, esti o bomboana de fata, pacat ca esti linsa de toti !
Cateodata imi pierd cumpatul,ma enervez atat de tare,noroc K zambesti frumos,ma faci sa rad in secunda urmatoare

Dnd fac accident pe dn1

Idle for 1 Century, 9 Years, 8 months, 21 days, 11 hours and 34 minutes (Nu`s)

Daca simti fluturi in stomac inseamna ca ai mancat omizi

Imbracat în zâmbete aproape orice om e fals! Am crezut în ochi sinceri si, da, m`am ars

Nu pune punct` . Cand inima iti cere virgula`

Chiar daca nu`s toate roz , tot le colorez odata

°De azi arunc totul la gunoi numai vreau nimic nimic inapoi

Scuza'ma daca sunt prea insistenta,Dar tu esti ca un drog si eu sunt dependenta

Ne leaga`zambete` si`lacrimi` Ne Leaga`o prietenie`Fara Margini

Eu imi f*t viata. viata ma f**e pe mine.suntem un cuplu fericit.si ne simtim bine

E greu sa zambesti atunci cand ti-e greu

Mai bine mor pentru ceva, decat sa traiesc degeaba.

si cum se schimba unii-n curve nici nu-ti vine sa crezi

Its' time for "I don't care"."

Si daca nu ai fi Tu,cine as fi Eu!? ."

""unii oameni nu gandesc,vorbesc si,ranesc!""

Esti tot ce-am iubit .Si ce voi iubi.:X

->Chiar nu e treaba ta!

De atat barfa m`am intoxicat, dar s` stii` ca 0muu` nebarfit e 0m ratat

Gheata fierbinte
Ploaie calda
sunt viu,dar rece !

.Se spune ca tot ce e dedicat tie e langa tine

Vreau privirea aia, vreau acel glas care ma iubeste si ma scoate din impas.

Ce sa fac? E greu! Te sun, raspunzi, inchid

De 3 luni si ceva nu mai esti in toate mintile
Esti doar in mintea mea

Imi place, asa, nu stiu, felu` cum ma faci tu
sa ma simt

Imi place sa cred ca te voi mai vedea, poate nu
azi, poate candva

nu iti cere niciodata scuze pentru ca ai urmat ceea ce te-a facut fericit!

Sa nu iti fie frica de fericire,nu exista!

Brunetele au o reputatie de femei misterioase,` Puternice***Uneori reci si calculate

Nu exista baiat care sa nu insele***Si fata care` sa nu` i`o intoarca[;x] cica : prima parte mai des) a2a parte mai rarA-2a o aplica doar fetele inteligente

Ai fost acolo cand` nimeni nu ma auzea Tu` ai fost unica speranta a mea`{ M`ai ajutat___M`ai ridicat____Itsi` multumesc ca existi`

Te astept sa vii````Tu nu vii`` ``Nu`mi pare rau```Vine altu`nlocul tau ````Oricum nu am inteles niciodata de ce ai spus bine```Cand de fapt tu tot timpu` ti-ai pus cenusa`n cap cu mine````;

Din nou,incerc sa descifrez ce rost mai are sa vorbesc

Daca imi confunzi vocea cu vantul

Din nou,ma tot plimb pentru a`mi gasi drumul,

Pentru ca dragostea este un loc pe care destinul

L`a ascuns de mine din pura placere.

Unele lacrimi care cad nu se mai usucă-n veci,

Nu contează unde mergi``

Îţi aduc aminte tot ce-a fost mai frumos cândva,

Rămân mereu în viaţa ta```

Norocul se citeste in palma

Gandurile se citesc in ochi

Sentimentele se citesc in reflexiile unei simple priviri

Viata se citeste pe chipul unui copil

Fericirea intr-un zambet.

„Not at My Desk` ```At Your Desk````"

"Doua lucruri sunt omniprezente pe Pamant: hidrogenul si prostii!"

"Daca te simti bine,nu fi ingrijorat,va trece!"

Stai langa mine si priveste-ma___Dormi langa mine si viseaza-ma___Canta cu mine si asculta-ma___Plangi pentru mine si salveaza-ma___Stinge lumina si aprinde-ma____Rupe din tine , intregeste-ma___Iarta-mi visarea si trezeste-ma :X:X:X

Ea e criminala :X cu totii o stiti ! lasa figurantii coplesiti,de emotii obositi !Ea e cea mai indicata dintre fetele cuminti :X.

Un trandafir intr-o gradina,o clipa mi-a atras privirea…Statea stingher uitat de lumea si-am vrut sa`ntreb ce`i fericirea.M`am aplecat insa spre el___plangea cu lacrimi mari de floare si-am inteles fara sa`ntreb ca FERICIREA`i trecatoare

Si nu o sa ma mai daruiesc nimanui cum am facut-o cu tine===Nici nu recunosti modul in care m-ai lovit, nu-i asa?===Va fi nevoie de un miracol sa ma aduci inapoi si este doar vina ta "~

"Tu ai ridicat riscu`.eu am ridicat discu`!Cantecul s`a oprit.Ssshhtt! inchide`ti pliscul

Mersul ei de scena __- Te baga in dilema`____ Vorbeste ca O profesoara ~~~ cu un cuvant te baga`n Boala pozeaza pozitii proprii :`* iar voi TARFELOR da-ti Copy!

As vrea sa fiu picatura ce umple paharul

As vrea sa fiu refrenul ce il fredonezi cand razi

Si sa fiu culoarea ochilor tai cei blanzi

A fost fetita pe `care mereu ai vrut-o`___A fost fetita care`a schimbat tot la tine+____ Si daca`ceea ce vezi ___Nhu the multumeste ___Nu cauta in ea ceea ce nu`este

Am invatat sa tac, sa tin in mine si sa rad. si orice lacrima pot mult mai bine s-o ascuns

Nu te bucura daca iti zambeste, eu sunt fetita lui si doar pe mine ma iubeste ;x

Invat sa las sa plece pe cei care nu mai vor sa ramana.Invat ca iubirea adevarata se intoarce de una singura.

Nu ma cauta***sar` putea sa fiu prea departe de tine.iar daca vreodata vei dori sa stii dc.intreaba-te

Acum cand e prea tarziu , tu spui " Uite Bai *** ea chiar tinea la mine" `

Daca ai sa` vezi vreodata realitatea, am acelasi nr de telefon...Nu ma suna insa la miezuu` noptii` ca altadata, s`ar putea s` nu` mai fiuu` singura.

Spui ca`i pustoaica` si nu`ti plc`asa...dar asa cum e ea` ti-a furat inima.cat vrei tu sa pari de gigolo.cand ii vezi ochisorii iti piere chefu` de`a face misto.

Eu ma opresc ca doare.de-ar fi sa curga lacrimi.sa curga ale tale.nu ma mai cauta.vreau sa te pot uita.e mai bine asa!

Sunt amintiri pe care simt ca timpu nu le poate sterge

Imi amintesc cum ne jucam in ploaie Nu ne pasa de nimic desi problemele curgeau siroaie Desi lumea tot baga strambe intre noi Mergeam mai departe si ignoram pe cei rai

Nu stiu cum sa-ti explic... Dar vorbele tale nu ma mai ating.

Nu vreau sa tin cont de reguli scrise si n-am nevoie de prieteni cu idei fixe----Am fetele langa mine-----deci clar-----N`am nevoie de tine----

Intotdeuna ai vazut in mine ceva special dar n-ai stiut sa pretuiesti.

Si imi pare rau ca binele dispare.Doamne dami putere fiindk asta doare

Spun ca plec, dar mereu ma intorc. E ceva care ma tine in loc. Am investit sentimente ca la un joc de noroc.Nu vreau sa pierd dintr`o data tot!

Nu are nevoie de gloss pentru ca are zambetul pe buze si il are super scumpo pentru ca e candva care sa o faca sa zambeaSca!

Baietii trag de fata ta sa o combine, dar nu poate sa te uite, tine mult la tine si chiar daca iubeste un golan, nu o sa te lase pentru altu` cu bani!

Mi-as tatua niste aripi pe spate sa stiu ca pot sa zbor in loc sa stau aici si sa ma gândesc cum m`ai lasat sa ma uit in gol!

Incerci sa pari bagabont dar pe interior esti mai sensibil decat mine ---te ador!

Chip de printesa si o inima mare. Si un suflet bun ,raza lui de soare!

Unii ii spun viata, alti destin, eu ii spun: chestia aia ce o indulcim cu vin

A iubi, inseamna a te minti in fiecare zi ca cineva se gandeste la tine

Poate ca te`alintam poate ca te iubeam, poate ca m`am schimbat poate m`am saturat,poate ca-mi ceri cam mult.poate nu vreau s`aud,poate ca mi`e de`ajuns.poate ce a fost s`a dus

"Cand am fost cu tine m’am simtit bine acum ca ai plecat ma simt minunat"minat cu fata buna, S'a dus dracu orice drac .

Timpul trece imaginea tha in minte mea nu mai e clara . stai linistit te voi uita. va trece ceva timp. dar nu-i nimic . am cazut iar acum ma ridic

Si tine minte ___ o fata loveste prin fapte. nu prin cuvinte

Esti departe dar te port in gand

Si sa nu crezi ca mie imi e usor----aparentele inseala_

Si in gand raman doar cateva amintiri___si cand te gandesti la ele uneori uiti sa respiri____nu uita ca u ai ales sa te indepartezi

Nu mai am motive sa lupt pentru tine.tu ai ales sa te indepartezi____de maine nu ma mai vezi Mai tarziu va fi prea tarziu

Nu mai esti la fel de`aia mai pierdut.daca tot te schimbi, schimbate cum erai la inceput poate doar asa iti vei aminti clipele frumoase.visele ce nu se uita niciodata.

Continui sa visezi la ceea ce nu se poate intampla-.e absurd***cum te uiti in jur.sa terminam numai ai nimic acum

Si maine tu inca speri sa va-mpacati E ca un drog si numai tu te-ai intoxicat

Hai sa dam timpul inapoi sa vad daca iti aduci aminte. Cand eu ti-am spus ca te plac si ai ramas fara cuvinte :X

Poate ca timpul te schimba daca tu nu esti in stare!

Te doare cand vezi ca nu'mi pasa.si iti zic mereu.nu mai conteaza lasa

Poate motivu ptk care ne uram.este ca nu suportam faptul ca ne iubim

Poate acum nu ai chef nici sa o bagi in seama.dar daca maine dispare,ai sa vezi ce mult inseamna

Oare . Fara ea ai fii la fel ? Da oare . Fara ea te`ai simti altfel ? Caci daca e departe , nu te mai simti intreg . Spui : " Pune-o intr-o mie de fete ca tot pe ea 0 aleg " `!;x

Si'ar dori sa mai aiba motive sa lupte.Dar e tarziu!

Nu te vreau pe tine , cel de azi , cel schimbat----vreau inapoi baiatul ala caruia o data i-a pasat !

Esti locu in care intotdeauna m-am intors.tu ma aduci mereu la normal cand is intoarsa pe dos

Te detesti K `.O vezi cum pleaca cu ochii goi! Tu prea mandru s`o opresti--crezand ca vine inapoi.;-j

Sper sa intelegi ca n-am sa mai fiu la fel daca tu ma ranesti.chiar daca nu o fc intentionat.tu tot gresesti

•As vrea sa te mai Cred Cand imi Sp Ca ma Iubesti, as Vrea sa Cred in tine, dar sunt doar Cuvinte, de Care, Crede`ma m`am Saturat•

0 sa-ti aduci aminte d 1000 d 0ri ca`ai avut odata 0 papusaa`!

Esti primul sincer care as vrea intr-o zi sa se intoarca.

Ptk stiu ca e mai bine asa ___ptk viata ta se va schimba odata cu plecarea mea

Ar fi degeaba vesel ! S`ar umple degeaba scara, daca n`as fi eu acolo sa-mi aprind tigara`!

Insa, sufletul vorbeste cu mine si ma roaga sa nu`i mai amintesc de tine`! :*

Aiurea ma mint ca nu-mi pasa, aiurea spun ca nu mai conteaza, aiurea ma prefac ca sunt bine. Ce greu e sa invingi cand lupti cu tine

E momentul sa-ti incepi alt capitol in viata.cea fost , a fost, mai ai un drum foarte lun in fata.mai departe uita tot ceai patit pana acum.caci drumu acela n-a fost bun deci trebuie s-o iei pe alt drum

Uneori par ceea ce nu sunt.dar cred ca e mai bine

Da stiu ca `au fost prea multe ploi si neam promis ca daca cade unu, cadem amandoi prea multe ploi.chiar n-am vrut sa mangai alt chip.dar cu amintirea ta in piept, nu pot fi fericita

Sunt gata sa traiesc o alta viata.sunt gata sa afisez zdrentelor o alta fata

11 răspunsuri:
| FiddleStick a răspuns:

1.Mesaj catre rai,
Trimiteti o ambulanta
Ingerul pe care mi l-ati dat,
Nu face fata!
2. Logica este ceea ce ne ajuta sa gresim cu fermitate.
3. Daca iubesti pe cineva, lasa-l sa plece! Daca se intoarce, e al tau, daca nu, nu a fost niciodata!
4.In lume sunt 8 minuni, 7 dintre ele le stie toata lumea, a 8-a esti tu!
5.Sunteti in reteaua Messenger. Abonatul deranjat ti-a dat ignore.Va rugam nu mai reveniti.
6.Vad binele si-l aprob, dar urmez raul!
7.As da zile de la mineee...Sa-ti dau una cat ma tineee.
8. Exista 2 tipuri de oameni in lumea asta:Eu si Restul...
9. Oamenii, cand sunt lasati sa faca ce vor ei, au tendinta de a-i imita pe altii!
10.Te-am luat de la reduceri...si acum de dai scumpa?

| Jenny23 a răspuns:

1.Viata are contur, nu si culoare.
2.Am invatat ca oricat mi-ar pasa mie altora nu le pasa.
3.Te gandesti, aberezi, trezeste-te! Prea frumos visezi!
4.Va veni odata vremea cand in urma vei privi, ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii... Dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIODATA! Numai amnitirea spune ca " Asa a fost odata!"
5. Daca crezi in vise, vei dormi toata viata.
6. Totul se iarta, Nimic nu se uita!
7. Uneori, ai nevoie de un prieten sa iti spuna acele cuvinte : "Nu plange, capul sus! Sunt alaturi de tine!" Dar, nu exista acel prieten... te ridici singur si pleci.
8.Greseala e umana, a ierta e divin!
9.Dorul este focul in care ard sperantele, dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile!
10.Razbunarea nu imi aduce satisfactii insa indiferenta mea ti-o daruiesc cu multa dragoste! De ce sa plang atunci cand pot sa rad?!
11.Cand plangi nimeni nu-ti vede lacrima, de multe ori cand esti trist nimeni nu-ti simte durerea, de multe ori cand razi nimeni nu se uita la zambetul tau! In schimb cand gresesti toata lumea te vede!
12. Tristetea amara coboara si omoara speranta din mine si tot.
13.Cel mai dureros mod de ati fi dor de cineva e sa stai langa el stiind ca nu il poti avea
14 Ma inalt sa zbor din nou dar uit ca aripile le-am pierdut, si cad, si dau cu capul de trecut, si doare iar cum a durut de mult, dar trece si o iau de la inceput.
15.Mii de voci in capul me " Heyyy, incearca sa te aduni... " Si promit din nou sa nu mai cred in promisiuni.
16 De cate ori vad visele ca se sfarsesc, de atatea ori ma ambitionez sa reusesc... Am drumul meu, si asta nu se va schimba! Se aude o vose : "Shhh', speranta moare ultima..."

| Sh0ck a răspuns:

1.Iubirea este atunci când sufletul începe să cânte şi florile vieţii tale înfloresc singure.
2. Iubirea este elixirul vital, izvorul sănătăţii, al puterii şi al energiei pentru fiecare om.
3. Puterea celui cu adevărat puternic astfel se manifestă: să ştii că poţi distruge pe cineva, să n-o faci şi acela să nu ştie.
4. Înţelepciunea nu este produsul şcolarizării, ci al încercării de o viaţă pentru a o căpăta.
5.Bogat nu este acela care are cel mai mult, ci acela care se mulţumeşte cu cel mai puţin.
6.Nu este nevoie să ştii unde mergi. Nu este nevoie să ştii de ce mergi. Tot ceea ce e nevoie să ştii este faptul că mergi plin de veselie; dacă faci acest lucru, nu poţi greşi.
7.Curajul ireproşabil înseamnă să faci fără martori ce ar fi cineva capabil să facă dacă ar privi toată lumea.
8.Priviţi adânc în propria voastră fiinţă şi apoi veţi înţelege totul mai bine.
9. Aşteptarea ne dă iluzia că facem ceva aşteptând, când, de fapt, nu facem altceva decât să murim suportabil, puţin câte puţin.
10.Mă plictisesc rar şi niciodată singur. (funda pls)

| EuAiciDinNou a răspuns:

Http://felinacool.blog.com/

Cauta aici.♥♥

| fl0ryn22 a răspuns:

Iti zic eu unul bun ''copil facut pentru alocatie'' big grin sau '' nu-s', plecat in desert... spal praful''... sper ca te-am ajutat

Răspuns utilizator avertizat
| yoastamika a răspuns:

Te iubesc
Candva, nu stiam ce inseamna Mos Craciun. Cand am crescut mai maricica, mi-am dat seama ca Mosul este acel personaj care aduce in fiecare an daruri copiilor cuminti. Astazi, sunt o femeie matura, dar il astept inca pe Mos cu aceeasi nerabdare. Si acesta nu intarzie sa vina, dar, pentru ca sunt cuminte, "Mosul" meu vine zi de zi. Si acesta esti tu, dragul meu sot, care imbatranesti alaturi de mine si de copii, an de an, luna de luna, zi de zi. Si de fiecare data ne aduci lumina in suflete, iubire si pace. Te iubesc, dragul meu!

Iubire
Din lacrimile cerului s-a nascut ploaia
Din lacrimile pamantului s-a nascut roua... iar din lacrimile inimilor iubirea.
Te iubesc!

Iubire
Daca cineva nu te iubeste asa cum vrei tu, asta nu inseamna ca nu te iubeste cu toata fiinta sa!

Nu pleca
Nu pleca de linga mine,
Nu ma lasa ca cum nu as exista pentru tine,
Caci eu cred ca in inima ta
A mai ramas un strop din iubirea mea.

Valentine fara tine...
Nu esti langa mine, dar esti in gandurile si in inima mea. Cum altfel, daca te iubesc?

Nu voi inceta niciodata sa te iubesc
Voi inceta sa te iubesc abia atunci cand un pictor surd v-a reusi sa picteze sunetul produs de o petala de trandafir in caderea ei in oceanul de cristal... sau poate nici atunci. Te iubesc!

Te iubesc!
Ai aparut in viata mea ca o calda adiere de vara! Acum esti captiv in inima mea si nu am de gand sa-ti mai dau drumul vreodata! , mi-ai alungat singuratea si tristetea si mi-ai adus ce e mai frumos si mai pur pe pamant: IUBIREA ADEVARATA.

Simt ca nu-mi ajung zilele care mi-au ramas sa-i multumesc lui Dumnezeu ca mi te-a scos in cale! Esti cea mai frumoasa minune din viata mea, te iubesc cu toata fiinta mea si simt cum ma pierd, cum tresar cand ma gandesc la tine!

Stiu ca o sa ne juram cat de curand iubirea in fata altarului si vom fi impreuna "pana ce moartea ne va desparti"!

Te iubesc! Te iubesc! Te iubesc... si o sa ti-o repet la infinit...

Cat de mult te iubesc
Cat de mult te iubesc nu vei sti niciodata. Totusi, pentru a da o dimensiune infinitului iti pot spune ca 59 de secunde din fiecare minut de-al meu inima mea bate pentru tine. E mult sau e putin ? Cand vei sti raspunsul se va risipi si misterul...

Doar tu
In lumea mea rar se gaseste cineva pe care sa-l iubesc dar acum il am si-mi lipseste mult si gandul meu este numai la el in orice clipa chiar si atunci cand este langa mine ma gandesc daca se simte bine.

Miau...
In urma unui studiu s-a demonstrat ca pentru a fi fericite pisicutele trebuie sa fie alintate cel putin 2 ore pe zi, pupate de cel putin 20 de ori pe zi si mangaiate cel putin o data pe ora... Miaaauuu...

Restul esti tu
Cine sunt eu?
Si ce sunt eu?
Exista oare o definitie
Pentru ... eu?
Eu sunt numai numele, restul esti tu.

TU
Fie vara, fie iarna, de aproape sau de departe, cat voi trai si dincolo de moarte doar TU vei fi dragostea mea.

Nu te speria
Nu te speria! Sunt la spital. Mi-au gasit ceva la inima. Fii fara grija, operatia nu a reusit. Nu te-au putut scoate din inima mea, caci acolo vei fi mereu!

15.Meci. E dinamo, deci ma puteti deranja.
16.Dragostea eterna dureaza 3 luni.
17.Nu te baga in lumea drogurilor….suntem si asa destul de multi
18.A avea constiinta curata inseamna a avea memorie proasta.
19.Cel care se naste sarac si urat are mari sanse ca atunci cand o sa creasca…. sa isi dezvolte ambele calitati.
20.Cei cinstiti sunt inadaptatii societatii.
21.Pestele care lupta impotriva curentului….moare electrocutat.
22.Nu este important sa castigi…este important sa-l faci pe celalalt sa piarda.
23.Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
24.A gresi este omeneste…totusi, a da vina pe altul este si mai omeneste.
25.Cel mai important nu este sa stii!Mai important este sa ai telefonul celui care stie.
26.Eu nu sufar de nebunie….ma bucur de ea in fiecare minut.
27.Este bine sa lasi bautura….insa rau este sa uiti unde ai lasat-o.
28.Banii nu fac fericirea….o cumpara gata facuta.
29.Inteligenta ma urmareste….dar eu sunt mai rapid.
30.Fugi de tentatii….dar incet sa te poata ajunge.
31.Exista o lume mai buna……. dar este foarte scumpa.
32.A studia insteamna a te indoiesti de inteligenta colegului de birou.
33.Daca o pasarica ti-a soptit ceva….atunci inseamna ca ai inebunit pentru ca pasarelele nu vorbesc.
34.Munca nu a omorat niciodata pe nimeni……dar de ce sa risti?
35.Alcoolul omoara incet incet……nu conteaza, nu ma grabesc.
36.Exista doua cuvinte care iti deschid multe usi……trage si impinge.
37.De ce sa bei si sa conduci ….cand poti sa fumezi si si zbori?
38.Pentru mentalitatea de *****, spun: Suck my cock! Crezi ca daca esti bogat cand te caci miroase-a LiLiac?!?!?
39.Daca m-as gandi, dac-as lua-o-n serios, De-as avea 9 vieti si-un stil de viata dubios, mi-as trai vietile din plin fara regulamente – 8 le-as irosi – 1 as pastra-o pentru sentimente.
Maine vei regreta ca azi mi-ai spus adio si ma vei cauta,crezand ca eu inca te astept. .vei cauta disperat sa-mi gasesti iubirea , insa doar cand ma vei gasi vei realiza ca ai cautat ceva ce a murit demult… vei plange atunci cum am plans si eu , dar va fi prea tarziu…
Se spune ca vremea e frumoasa atunci cand in suflet e soare.Se spune ca ploaia e mai rece cand in suflet te doare. Se spune ca vantul bate nu atunci cand iubesti…Dar cand frunzele se misca, sa stii doar, ca, TE IUBESC!
Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei. (A boyfriend stabs you in the heart, a stranger stabs you in the front, a friend stabs you in the back, but best friends don’t carry knives.)Prietenia este încercarea prin care se măsoară un om.

Prietenia înseamnă un suflet în două trupuri.

Prietenia este o haină valoroasă care se curăţă când se murdăreşte, nu se aruncă la prima pată.Sunt un EMO depravat
Am o freza de rahat
Seman cu-n extraterestru
Si la plans eu sunt maestru.Statusuri Noi
Cu aripi de fluturas, vine in somn un ingeras si ghici ce are pentru tine? Pupici dulci de la mine ca sa poti dormi mai bine
M-am schimbat si pot visa acum.Nu mai vreau sa cer.Voi obtzine oricum. :X

"Iti va fi dor poate'ntr'o zi...cand , auzindu'mi glasul, vei sti ca nu am sa revin...==> destinul meu e altul !

Nu am nevoie sa-mi se`arate vreun drum sau sa fiu invatata cum sa gandesc acum !

"nu sunt perfecta...stiu! am o gramada de defecte...da` n`am obligat pe nimeni sa ma accepte"

"Cate s'au spus.cate s'au dus.nu' ma mai doare...cu orice zi'n plus...sunt mai sus !restul'.doar vorbe goale !"

Chiar crezi ca ma afecteaza!?`
Zambesc din nou`.
asta`i tot ce conteaza`.

Poate am aere’n cap.asta e doar problema mea.nu poti sa ma suporti.asta e doar problema ta…nu ma cunosti…nu mai comenta.ai grija d viata ta…nu d a mea

Eu nu ascult destinul.lA vise nu cedez.nu`mI poate spune nimeni cE cale sa urmez!

->Si sunt ironica doar pentru ca stiu ca asta ma face si mai tare

Ori de cate ori vei fi pusa la incercare,nu uita : Capul sus si zambeste incontinuare

Unii nu ma plac si-mi spun ca sunt nesuferita,tocmai din acest motiv in fata lor par increzuta.Eu sunt independenta,imi place tot ce fac,Traiesc clipa la maxim,totu-mi e pe plac.

Ea mi-e ca o sora, ne intalnim la scoala la aceiasi ora. Avem idei fixe, radem dupa culise, iar cand cortina a cazut, veselia a inceput \

Putem spune ca ne stim dintodeauna ! In momentele grele ne-am atins una alteia mana !

~vreau ;x cE`i aL meu` sa fiE aL meu~,~ Nimeni sa nu iubeasca cE iubesc eU ;x~

Eå nu se ´ compara cu restul ´ . e tot ´ ce åi visat´ . Åi 0´ viata normala´ !? . 0 så ´tSsi`0 deå peste cåp´ !
Totul s-a terminat . Asta e soarta .
Defapt ma bucur ca e gata . Tu in stanga . eu in dreapta .

Daca imi pare rau de ceva in viata mea .
e ca ti'am zis sa pleci cand te puteam ierta .

Ia'ma de mana .
Hai sa trecem peste toate impreuna .

Te voi pune pe primul' loc indifierent de ce se va intampla .
pentru ca tu esti doar al meu, iar eu mereu a ta

Hai sa fugim, sa evadam . Hai sa plutim, sa zburam .
Hai sa zambim, sa visam . Hai sa traim si sa uitam

Fii atent ! Să vezi cum doare, când o să mă vezi nepăsătoare !

• Spun ca nu`mi pasa, ba`mi pasa sa stii. Spun ca o sa plec azi, dar o sa ma`ntorc intr-o zi. Spun ca nu mi`e dor, sincer mi`e dor. Spun ca sunt ok, dar de fapt nu mi`e usor.

Nenorocita La Propriu, Nebuna La Figurat, Irascibila Cateodata, Ironica De Placere, Ipocrita De La Mama Natura

Si daca te iubesc, ce? Oricum tu nu vei intelege

Poti sa vopsesti si o cioara in alb ca nu va fi porumbel, La fel cum nici una dintre voi nu va fi ce-am fost eu pentru el

"●Tsinn` langa mine ;* doar` pe ;;] cinee ` iubesc ;;x .De restul` ; doar` mah :] folosesc` ;>` !●"

Prea multi prosti pentru o tara asa de mica

Se spune ca nu ai cum sa fi mai prost decat in ziua in care te-ai nascut, dar unii sfideaza aceasta lege constant.

Ai incredere in mine! oricati baieti ar fi in jurul meu nici unul nu`i ca Tine

- S-a trezit la realitate . A zis că vrea să se pună pe fapTe . : x

.Nu pot sa te`nlocuiescc. Ca tine nu mai gasesc . ;x Nu vreau . Nici n.as incerca.Sa iubesc pe altcineva. ;x Te adorr. :*"

Sii cand vine vorba de iubire . Zi`le ca ma ai pe minne .
Fiecare baiatp u cum te-a sunat rau pastreaza-n suflet o fata buna .

Desi` par cuminte` imi place` indecent` ! cA Eva Kentt` . n`am niCiun Sentimentt`!
Si acasa a ei 0o stiu de fata cuminte’ ca’ joaca binee teatru si pe aman2 ii minte’!

LVreau sa plang pentru`. noi sa imi cer iertare` `.in fata ta am fost un copil si` ma doare. `.:-xx! As face orice sa te mai pot avea…chiar daca acum esti cu altcineva

Formeaza` Numarul` meu` Ori De cate ori vrei Sa` vorbim` . Cheama`ma Sh o sa vin`!

Cand imi intorc privirea spre el, ma luminez de bucurie !"

stii.n'Ai decat sa vOrbesti singuraa .imi gasesti atatea defecte!retinee.sunt printesa lui si asta e toot ce conteaza ! "

Iubeste`o pana mori . C`o fata ca ea nu gasesti de 2 ori`!"

Povestea fara sfarsit...sa sf crying(((((

Pentru ca îl iubesc si ma iubeste !

->Poate daca eram indiferenta Raul se schimba si eu deveneam ABSENTA Insa imi place sa plec si sa vin...Atunci cand te astepti mai putin!:X

Pentru mine au contat acele momente cand fara sa vrei m-ai facut fericita...

->Nu conteaza gura lumii Doar pe El il iubesc.indiferent cum ar fi...

Nu-mi mai dati sfaturi… stiu sa gresesc si singura

Mereu cand iti va fi rau sa te gandesti la bine !Nu uita , ca ma ai de paRtea ta pe mine! > < *

-Cand 2 oameni se iubesc cu adevarat.Fac tot posibilul sa uite ce s-a intamplat :X

daca pana acum ma gandeam daca e bine sau nu ceea ce se intampla,acum nu ma mai intereseaza.stiu ca te iubesc[]si asta e tot ce conteaza

`^-^`Da_cha ma Iubesthi_ii Aja cum zici vino back la me

"• Am invatat sa respect • EA respecta doar banii • EU am invatat sa lupt singura • EA e zero fara tati si mami •"

Nuu` sunt 0 sfanta da nici 0 bagaboanta, respect pentru baietii` care stiu` s` pretuiasca 0 fata

Sentimentul nu dispare ca vacanta de vara.Uneori e mai nociv ca fumul tras dintr-o tigara . :-X""

Heyyy`, strange`ma in brate`! Daca` vrei s` intelegi ce e`n inima mea t rog nu` mai plecaa`

Tuu` esti jumatatea care mie`mi lipsea si-ai umplut doru` din inima mea

Priveste-ma`n ochii să`ntelegi .sentimentele pe cαre nu ştiu să ţi ℓe spun

Degeaba il ai langa tine, daca el nu'si poate lua gandu` de la mine .;x

Strânge-mă în braţe şi atunci când îţi spun : "lasa-mă,n-o face!"

Au fost momente în care eram gata să renunţ la tot,mi s-a zis că n-o să pot,eh uite-te că încă pot !

`...Mi-e sila. Mi-e sila de tot. Lumea in care traiesc ma sufoca, ma scarbeste. Pana si tu, baiatul acela cu ochi blanzi si zambet cald, atat de familiar, ascunzi acea mediocritate si josnicie pe care o gasesti in toti!

# Atat am asteptat . sa vad daca intelegi . ca poti sa ai tot ce`ti doresti daca stii sa alegi.

` Nu merita` ;] !`ღ` Tu` suferi` ` Si` Vrei sa Fie` bine` ` ●º•`.→` In timp c Lui` ` Nici Nu`i ` pasa` d Tne`

→` Nu stiu` ;|` ce Sa` mai ZicC` :]`●` Se vede` ;;]` Clar ca-mi Lipsesti` :-x`ღ` Si`mi vine` :]` sa mor` :-x` •º`ca `Tuu` ` nu Mai esti` `

♦Nu te SuPaRA baiatu meu nu-i nimic de kpu taw.Nu vezi cat ai dekzut.Umbli cu ‘FeTe’ care se f*t…

Am vrut sa uit tot ce'a durut • Sa intorc pagina si sa spun: A trecut, • Nu'mi pasa ce'a fost candva • Sunt alta acum • Si alta e viata mea

"T0cmai d` aia 0 s` schimbam f0aia, d` unde atat 0ptimism? Nuu` stii ca dup` s0are vne pl0aia? Sh s` anuntsa p0t0p, s` nu`ncerci s` schimbi umbrela "

Faze din astea sa i le faci lu' mata ! : )

ღLumea isi da cu parerea des dar nu-mi pasa mie./ Poate sa ploua, sa ninga, sa fulgere, sa tune/ Eu fac doar ce simt, nu fac ce mi se spuneღ
]
Au fost zile in care fara tine nu puteam sa stau

Nu te distruge pentru cineva ce nu te merita .

Erai un rau ce imi facea bine

Niciodata nu ai inteles cate am facut pentru tine

Nu mai iert minciuni,nu mai cred in cuvinte si privesc doar inainte.

Si n-am uitat, cat am plans de fapt, cat am regretat, am realizat ca tot ce-i bine nu tine mereu cu tine, retine,dar nu uita ca intr-un final orice rau e ucis de`un bine!

"Am trecut peste tine Nu`ti pune semne de intrebare Nu ma uit iar inapoi, chiar daca pe amandoi ne doare

Hai pa Du`te la ea Asa esti tu mai prost si-ai gresit alegerea

;;]`Ar trebuí să vezí` αđevărαteℓe vαℓσrí`;d`.că ηu tσαte >`< ρízđeℓe sexý `/:]` suηt cσmσrí`

Aste-as file din viata mea ce morti m-ati vorbesti de ea ? ai trait in locu meu sau ce **** mea?

Cum se schimba unii in curve nici nu-ti vne sa crezi ... Nu dau nume va simtiti Ftv-an gura !

Inima mea nu-i de vânzare!

Este incredibil cum cineva îţi poate rupe inima şi tu tot îl iubeşti cu bucăţelele rămase.
rivirea mea nu sparge ghiata, dar pe tine te face bucati!

15 ani, te plimbai pe role seara toti se uitau mirati la cum te dezbraca vara ca erai tot ce esti si acum doar ca putin mai mica, fara pic de experienta dar si fara pic de frica.

Cu nimic mai speciala,cu nimic mai deosebita.Doar diferita

Copilăria... Singurul paradis pierdut.

Ea nu e ca resul.Ea e pur si simpluu` ea`![]

E doar o fata cat se poate de obisnuita...Care nu are absolut nimic special . Are zile in care parul ii sta ca naiba . si zile in care arata extraordinar

Asta mica e mereu cu zambetul pe buze, nu se streseaza, nu prea o intereseaza ceea ce urmeaza !

Poarta`te frumos cu ea.E mik si nu stie ce vrea.Spune`i `Da` cand ea spune `Nu`.cand zambeste.Zambeste`i si uh. cand greseste nu o certa pentru. ca`i mik si ea si nu stie ce vreaa.

Felul in care arat te face sa ma iubesti? Nu multumesc,poti sa ma parasesti!

Vrei sa ma schimbi ? Schimba`te tu primul.Tu esti doar personajul.Eu fa

| Georgy11 a răspuns:

Tiam mai spus, du-te dra#u imi rupi inima iti rup capu. sper ca te-am ajutat happy