| AnimeChu a întrebat:

Vreau şi eu nişte anime-uri mai puţin cunoscute, şi cu ceva romance, vă rog.

23 răspunsuri:
| temugin a răspuns:

Aniboom.com

Răspuns utilizator avertizat
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Paradise Kiss
Kaleido Star
Mew Mew Power.
Vizionare si o seara placuta! happy

| AlinKun a răspuns:

Spune asa inca unul printre noi
revenind la subiect am vazut asa :
kaicho wa maid sama
clannad
ouran high school host club
special a
kimi ni todoke
full metal panic
paradise kiss
nana
itazura na kiss

| AlinKun a răspuns:

Care mai priviti animeuri lasati-mi si mie la mesaj privat id voastre de messenger sa mai vorbim

| AnimeChu explică (pentru MeimeiPinguinu):

Le-am văzut pe toate.

| MeimeiPinguinu a răspuns (pentru AnimeChu):

Asta e, eu ti le-am scris pe cele care le stiu eu.

| RoxYuuKikyo a răspuns:

Eu recomand Another dar nu este romantic :))
Este destul de horro si crima, are si mister...
http://www.deseneanime.ro/desene-animate/a/another/
La anime romantice se incadreaza foarte bine Ouran Host Club High School si Kaichow wa Maid sama
http://www.deseneanime.ro/desene-animate/k/kaichou-wa-maid-sama/
Pentru Uoran Host Club nu am gasit site... scuze :D
Next!
Daca vrei ceva mai pervers uita-te la Kampfer sau High School of the Dead
http://www.deseneanime.ro/desene-animate/k/kampfer/
http://www.deseneanime.ro/desene-animate/h/highschool-of-the-dead/

Cel mai pervers anime vazut de mine a fost High School DxD
http://www.deseneanime.ro/desene-animate/h/high-school-dxd/
nu stiu daca sunt toate episoadele dar asteapta putin ca le va traduce;)
Sper ca te-am ajutat si daca vrei sa vezi ceva mai romantic uita-te la un film! Nu la anime :)) Gen Twilight :x
Te-am pupaat! :-*
Imi dai fundita? :o3

| AoiTori a răspuns (pentru AnimeChu):

Kimikiss pour ruge ai vazut?

| AnimeChu explică (pentru AoiTori):

Nu. Mersi de recomandare happy

| AoiTori a răspuns (pentru AnimeChu):

Ah si inca unul: kimi to boku. Il gasesti pe peteava

| emolica42 a răspuns:

Lovely complex nu e chiar popular dar il gasesti si pe animax; mirai nikki ( e putin prea nou ca sa afle toata lumea dar in curand o sa fie si el popular cred)pai e unu yaoi dar e duper dulce si se numeste junjou romantica dar iti recomand cel mai mult mirai nikki pentru ca are si ff multa actiune combinata cu nebunie si o dragoste ff puternicawinking

| Lullabyy a răspuns:

Preferatul meu -> Mirai Nikki
Mai poti incerca si -> Rosario + vampire sau Onegai Teacher
Vizionare placuta happy

| irbis a răspuns:

Incearca Code Geass, Kara no Kyoukai, filmele de le studio Ghibli, Redline, Toradora, Ghost in the Shell. Astea nu-s chiar asa cunoscute dar sunt bune.

| Vicky14 a răspuns (pentru AlinKun):

KANON este continuare a animeului CLANNAD

| Vicky14 a răspuns (pentru AlinKun):

KANON este continuare a animeului CLANNAD
l-ai vazut?

| AlinKun a răspuns (pentru Vicky14):

Nu nu l-am privit nu este continuarea Clannad-ului kanon a aparut inaintea lui clannad
continuarea lui Clannad este Clannad after story

| DanteR a răspuns:

Cam tarziu dar, verifica anime-uri de pe site-urile: bakabt.me, minitheatre.org sau com(cauti tu pe google) si anivide.com sau(tot pe google gasesti site-ul corect) big grin

| TheDarkReaper a răspuns:

Incearca, dupa parerea mea, rosario+vampire, e destul de romance, drama sange( foarte putin), perversitate( asta e cauza sangelui) si e interzis copiilor sub 17 ani „de ce?"
ei bine e putin cam hentai dar nu prezinta scene de nuditate asa ca stai linistita

| WhiteLore a răspuns:

07-Ghost

Accel World

Another

Aoi Bungaku

Baccano!

Baka to Test to Shoukanjuu

Baka to Test to Shoukanjuu Ni!

Bakemonogatari

Basilisk

Black Rock Shooter

Bleach

Blood-C

Bokusatsu Tenshi Dokuro-chan

C3 - CubexCursedxCurious

C: Control: The Money And Soul Of Possibility

Clannad

Clannad After Story

Claymore

Code Geass

Code Geass R2

Code Geass: Akito the Exiled

Dantalian no Shoka

Darker Than Black

Deadman Wonderland

Death Note

Detroit Metal City

Devil May Cry

DN Angel

Dragonaut: The Resonance

Dragonball Kai

Ergo Proxy

Fairy Tail

Fate Zero

Freezing

Fruits Basket

Full Metal Alchemist

Full Metal Panic

Full Metal Panic! The Second Raid

Full Metal Panic? Fumoffu

Ga-Rei: Zero

Genius Party

Genius Party Beyond

Gintama

Gravitation

Grenadier

Hakaima Sadamitsu

Hakuouki

Hakuouki Hekketsuroku

Hakuouki Reimeiroku

Hakuouki Sekkaroku OVA

Hellsing

Hellsing Ultimate

Highschool DxD

Infinite Stratos

Inukami!

Jormungand

Jormungand Perfect Order

Junjou Romantica

Junjou Romantica 2

K-Project

Kaiji

Kamisama no Memochou

Kampfer

Kannazuki no Miko

Kara No Kyoukai

Kokoro Connect

Kore wa Zombie Desu ca?

Kuroshitsuji

Kuroshitsuji II

Kyoshiro To Towa No Sora

Kyoukai Senjou no Horizon

Maji de Watashi ni Koi Shinasai!

Mouryou no Hako

Munto TV

Mushishi

Myself Yourself

Nana

Naruto

Naruto SD: Rock Lee no Seishun

Naruto Shippuden

Nisemonogatari

One Piece

Ouran High School Host Club

Polar Bear Cafe

Rosario + Vampire

Rosario + Vampire 2

Saikano

Sakamichi no Apollon

Samurai 7

Sankarea

Sarai-ya Goyou

Sayonara Zetsubou Sensei

Serial Experiments Lain

Shakugan no Shana

Shakugan no Shana II

Shakugan no Shana III

Shakugan no Shana S

Shikabane Hime: Aka

Shiki

Shining Hearts Shiwase no Pan

Shuffle!

Sola

Sora no Otoshimono

Sora no Otoshimono Forte

Soul Eater

Strike Witches

Sukitte Ii na eu

Supernatural The Animation

Sword Art Online

Tales of Symphonia

Tales of Symphonia Tethe-alla

Texhnolyze

The Skull Man

The World God Only Knows

The World God Only Knows II

They Are My Noble Masters

Tonagura

Tonari no Kaibutsu-kun

Toriko

Uraboku

Uta no Prince-sama

Winter Sonata

xxxHolic

xxxHolic Kei

Yamato Nadeshiko Shichi Henge

YuruYuri

Zero Zero Nine One

Zetman

Zoku Sayonara Zetsubou Sensei

| SooJin a răspuns:

Mie una imi place foarte mult kaichou wa maid-sama.Are mult romance love struck eu una l-am vazut de vreo 2 ori in engleza si o data in romana si inca nu ma satur de el ^-^" Iti mai racomand si Shugo Chara, este romantic si fooarte kawaii love struck

| asu33 a răspuns:

Cele mai bune anime de romance.
adica cu putina atmosfera fierbinte.
Freezing
High School DxD
Shuffle.

| Lary75lore a răspuns:

Pai uite preferatele mele : Shuffle ( in caz ca vrei sa plangi ca un robinet), say i love you ( si la asta iti da niste lacrimi mai mult de la drama), trinty seven, isaca ( foarte frumos), neo angelique abyss ( este foarte frumos mai ales personajul principal ), zetsuen no tempest ( asta pe langa romance are actiune si o poveste foarte interesanta), uta no prince sama ( este mai mult despre dragostea fata de muzica dar este si romance), Amnesia ( foarte interesant chiar ma captivat si daca te vei uita iti spun de pe acum ca de fiecare data cand moare se duce intr o lume paralela), Fairy tail ( la inceput nu avea nicio picatura de romance in el dar am observat ca incepe cu mult mai mult romance dupa episodul 150 si are 3 sezoane care inca continua inca se pun episoade, pacat ca nu e romance intre cine vreau eu sa fie-_-), bleach ( tot asa ca in fairy tail se intampla dar acesta are decat 365 de ep si nu mai continua), vampire knight ( pe acesta presupun ca l-ai vazut insa daca nu uitate caci merita ) funda?