| Marii a întrebat:

Vreau si eu niste nume de filme de groaza, nu slabe, sa sperie si sa fie de calitate. Ma ajutati, nu?batting eyelashes

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

The Grudge
The Grudge 2
The Grudge 3
Amusement
Tarata in Iad
Mirrors
Mirrors 2
30 days of Night
Insane
May
Devil
Exorcist
The Last Exorcism
The Ring

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Rec 2 cel mai bun.

| inna a răspuns:

Creep, The Grudge, The ring, Saw, Shutter.

| MiruFcrb a răspuns:

Hey!

The Unborn ["The Unborn" este un thriller supranatural a carui eroina este tanara in varsta de 19 ani Casey Beldon, care lupta impotriva unui spirit malefic ce pune incet-incet stapanire pe trupul si pe mintea sa. Casey si-a urat dintotdeauna mama naturala deoarece a parasit-o atunci cand era copil, dar in momentul in care incep sa se intample evenimente stranii si inexplicabile, fata intelege adevaratul motiv pentru care mama ei a plecat de langa ea. Chinuita de cosmaruri ingrozitoare in timpul noptii si torturata de o fantoma in orele de nesomn, tanara trebuie sa ii ceara ajutorul specialistului in stiinte oculte Sendak, singurul care are puterea de a opri raul sa se produca si care o poate lamuri cu privire la existenta unor spirite nelinistite, care nu au fost primite in Rai si care sunt prinse in capcana intre doua lumi. Sprijinita moral de catre cea mai buna prietena a sa Romy si de catre iubitul ei Mark Hardigan, dar mai cu seama ghidata si consiliata prin acest labirint de superstitii si forte supranaturale de catre Sendak, Casey Beldon descopera ca este haituita de un dybbuk, adica un spirit malefic in folclorul iudaic, care fusese in trecut un copil evreu omorat in lagarul de prizonieri de la Auschwitz.]

Jennifer`s Body [Echipa din spatele mega-succesului Juno se întoarce în atât de amuzanta lume a liceenilor americani pentru a o urmări pe Jennifer, o majoretă plină de vino-ncoace care ajunge să dezvolte o ură nemaipomenită faţă de colegii de clasă după ce este vrăjită de membrii unei trupe rock sataniste! Cea mai bună prietenă a lui Jennifer trebuie să facă tot posibilul să salveze oraşul de noile apucături ale acesteia, dar şi să se asigure că nici ea nu păţeşte nimic...]

Drag Me To Hell [Christine Brown, un ofiţer de credite din Los Angeles, are o viaţă minunată alături de fermecătorul ei iubit, profesorul Clay Dalton. Asta până într-o zi, când la bancă vine dna. Ganu stiu cerând o prelungire de credit, pe care Christine decide să nu i-o dea, şi asta doar ca să-şi impresioneze şeful. Drept razbunare, Ganu stiu o blesteamă pe Christine, transformându-i viaţa într-un adevărat iad. Urmărită de un spirit malefic, tânăra trebuie să decidă până unde va merge pentru a scăpa de blestem.]

Death Tunnel [Cinci fete dau un test de initiere, la colegiu, iar testul consta in a petrece o noapte in sanatoriu, fiecare fata fiind repartizata in cate un etaj al cladirii. Fiecare etaj are povestea lui, iar coridoarele acestora au fantomele lor. Vor reusi fetele sa treaca noaptea si sa supravietuiasca? Singura cale de scapare este ... prin Tunelul Mortii.]

Shutter [In toiul noptii, mergand cu masina pe un drum forestier intunecos, cei doi soti accidenteaza grav o tanara localnica care pare sa fi aparut din neant. Dupa ce isi revin din starea de inconstienta, Ben si Jane descopera consternati si ingroziti ca trupul victimei a disparut in mod misterios si ca nu exista nici o urma incriminatoare a producerii tragicului accident de automobil, drept pentru care isi continua drumul pana la destinatie si incearca sa se bucure de acest sejur in capitala Japoniei ca de veritabila luna de miere.

Vizitand in scopuri turistice frumoasa metropola japoneza, Jane observa cateva aparitii stranii si terifiante, care se regasesc ulterior si in fotografiile pe care le developeaza. Totodata, aceleasi pete albe ce par a se asemana cu o forma omeneasca fara contur precis apar si pe fundalul fotografiilor de moda ale lui Ben, ceea ce ii duce cu gandul pe cei doi tineri americani la faptul ca spiritul care nu si-a gasit linistea al fetei ucise in acel accident rutier a venit sa ii bantuiasca si sa se razbune. ]

Blood and Sex Nightmare [O statiune retrasa este cadrul pentru aceasta sangeroasa poveste, in care singura metoda de a practica"sexul protejat" este sa nu-l practici deloc.Statiune din Muntele Placerii este locul unde persoanele "in calduri" vin pentru a incerca experiente noi in natura. Conform unei legende locale, spiritul unui violator in serie si criminal , Felix Gallo, inca bantuie aceasta statiune in cautare de victime.In urma cu 40 de ani, Felix Gallo s-a spanzurat intr-un depozit abandonat ascuns adanc in padure, iar sufletul sau a fost nelinistit de atunci. Multi tineri incep sa vina in statiune, iar afacerea infloreste din nou.Nu dureaza mult pentru ca sexul sa ia parte in legendele urbane si orice mentionare a lui Felix Gallo este rapid data la o parte in favoarea placerilor rustice. In momentul in care turistii incep sa apara taiati in mici bucatele, zvonurile cum ca spiritul lui Gallo a fost deranjat de energia sexuala reinnoita. ]

My Bloody Valentine [Acum zece ani, o tragedie a schimbat orasul Harmony pentru totdeauna. Tom Hanniger, un miner lipsit de experienţă, a provocat un accident în tunel care a prins şi a ucis cinci bărbaţi şi a trimis singurul supravietuitor, Harry Warden, într-o permanentă comă. Dar, Harry Warden vrea răzbunare.

Exact un an mai târziu, de Valentine's Day, el sa trezit ... şi ucis brutal douăzeci şi două persoane, înainte de a fi ucis. Zece ani mai târziu, Tom Hanniger revine la Harmony de Valentine's Day, încă bântuit de decesele cauzate el.Se luptă pentru a face fata trecutului lui, el a luptat cu sentimentele nerezolvate pentru ex-prietena lui, Sarah,care acum este casatorita cu cel mai bun prieten al său, Axel, seriful orasului. Dar in seara asta, după ani de pace, ceva din trecutul intunecat al orasului Harmony a revenit. Poartă o mască de miner, un criminal este de neoprit in libertate.Cand pasii lui sunt din ce in ce mai aproape, Tom, Sarah si Axel terifiati isi da seama ca ar putea fi Harry Warden, care a venit înapoi sa ii acuze ... ]

House [House este povestea evenimentelor care au loc intr-o noapte, intr-un han mic si vechi din Alabama.Aici,doua cupluri se trezesc in mijlocul unei lupte pentru supravietuire,dupa ce intr-un mod foarte ciudat ajung sa aiba probleme cu masina exact in acelasi loc.Cei patru oaspeti si trei proprietari sunt sechestrati de un maniac care vrea sa ii ucida.Din semineu apare o cutie cu regulile casei.Singura regula este ca unul dintre ei sa moara sau la rasaritul soarelui vor muri toti daca nu este respectata regula. Singura sansa ca ei sa scape din aceasta casa se afla de fapt inauntru.Insa casa este un labirint al temerilor celor doua cupluri.Desi nu ar fi crezut,cei patru nu au fost alesi intamplator de maniac.Trecutul lor ascunde intamplari negre care vor iesi la iveala in lupta lor pentru supravietuire.Oare cu ce forte se lupta de fapt cele patru personaje? ]

One Missed Call [Cateva persoane primesc mesaje terifiante pe telefon despre propriile clipe ale mortii. Desi mesajele pot fi sterse, "numarul" lor e pe terminate. Beth Raymond (Shannyn Sossamon) ramane traumatizata dupa ce este martora uciderii macabre a doua prietene la doar cateva zile distanta. Chiar mai tulburator de atat, ea stie ca amandoua primisera mesaje infricosatoare, inregistrari adevarate ale propriei lor morti. In mod imposibil, apelurile au fost primite cu cateva zile inainte de moartea lor, dar fiecare moarte a survenit exact in modul descris in mesaj. Politia crede ca Beth are halucinatii, cu exceptia detectivului Jack Andrews (Edward Burns) a carui proprie sora a fost ucisa intr-un accident macabru care seamana izbitor cu moartea prietenelor lui Beth, Leann (Azura Skye) si Taylor (Ana Claudia Talacon). Impreuna, Jack si beth lucreaza neincetat pentru a deslusi misterul din spatele apelurilor. Dar chiar cand se apropie din ce in ce mai mult de adevar, telefonul lui Beth incepe sa sune, iar pe ecran scrie "Un Apel Pierdut"...]

The Ring [O caseta video ii sperie pe oamenii unui oras de pe coasta de vest. Caseta contine o serie de imagini ciudate si tulburatoare si, dupa ce le vizioneaza, multi oameni primesc un telefon necunoscut prin care sunt averizati ca vor muri in sapte zile. Cativa tineri care vizioneaza caseta in timpul unei mini-vacante la o cabana primesc apelul cu averizarea, insa nu-l iau in seama si toti mor in aceeasi noapte. Rachel Keller este un jurnalist care s-a decis sa investigheze problema. Ea gaseste cabana din munti si vizioneaza caseta. Dupa ce primeste apelul, Rachel isi da seama ca trebuie sa rezolve cazul in mai putin de o saptamana.]

Pa`pahappy

| LigiMe99 a răspuns:

Astea sunt cele mai infricosatoare pe care le stiu: The Grudge (1, 2, 3); Samara (1, 2); The eye; Basement Jack; Stay Alive; Don't be afraid of the dark; The last house on the left; The Ring (1, 2) cam atatea stiu... sper sati placa! fundita?batting eyelashes

| AndreeaCdr a răspuns:

Uite, incerca sa vazi: Casa de ceara si Final destenation (nu mai stiu cum se scrie). Cam atatea stiu.

Sper ca te-am ajutat! Numai bine. happy

| pryntesa a răspuns:

Puzzel mortal 3D e misto rau

| Razvanel93 a răspuns:

Este unu mai vechi Omen-Profetia, unu destul de nou:Jennifer's body si The final destination(2009) VIZIONARE PlACUTA!big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Supernatural toate sezoanelebig grinmie imi place f mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mirror, mirror2, messengers 2, a perfect Getaway, GL

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Saw7

| raluca18 a răspuns:

Poti sa dai pe google filme horror si iti cauti acolo, iti alegi care iti place!

| AlexHutu a răspuns:

Nightmare on Elm Street e foarte tare, mai ales finalul.
Seria SAW e buna chiar daca nu e asa horror.