| Sk8_3651 a întrebat:

Vreau si eu o compunere de vreo 12 randuri in care sa povestiti o intamplare amuzanta la care ati fost la cineva in vizita... funda urgent!

5 răspunsuri:
| 0anaLovesHIPHOP a răspuns:

Pai, sa stii ca nu am de gand sa-ti rezolv eu tema, insa iti pot da niste hint-uri. Bun, e o copunere imaginativa, care primul lucru la care te gandesti?
Vizita, de I. L Caragiale. Si ce ar putea sa se intample amuzant la o vizita la matusa. sa reproduci o imagine de-a ta de cand erai mica, si ce nazbatii faceai. Bafta.

| tomyk a răspuns:

Nu te mai da cu skate/u si atunci o sa faci niste compuneri...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O mai zi si tu ca ai fost la bunici si ca acolo ai stat cu ei mai baga si tu ceva apoi mai pe seara ai iesit dupa lemne stiu eu si tia trecut ceva prin fata si ai cazut pe spate...asta e luata dupa ce mi s-a intamplat mie cu o broascalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu vreau o diploma de doctorat, da sa invete altul, si sa mi-o aduca. pune mana si scrie.ca de aia esti la scoala.

| Dumitru_Cristina_1994 a răspuns:

O compunere labunici