| crisbebe a întrebat:

Vreau si eu rezumatul unei carti de autor roman in afara de amintiri din copilarie si cartea cu jucarii.
funda(sa fie foarte pe scurt)

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Uite un rezumat al politicii site-ului care interzise rezolvarea temelor școlare:
Sursa: http://www.TPU.ro/intrebari-frecvente
Ce este interzis pe TPU.ro?
In principiu, noi ne dorim ca TPU.ro sa fie o agora, un spatiu al exprimarii libere, unde toti membrii comunitatii noastre sa se poata simti in largul lor si unde sa poata interactiona nestingheriti. Cu toate acestea, trebuie sa ne amintim tot timpul ca libertatea noastra este limitata de libertatea celorlalti si ca, asemeni oricarui alt spatiu public, TPU.ro are cateva reguli de conduita pe care trebuie sa le respectam cu totii.
In linii mari, pretindem utilizatorilor nostri urmatoarele:
-respectul reciproc
-formularea clara a ideilor
-combaterea cu argumente a unei idei si nu desfiintarea preopinentului prin intrebuintare de injurii.

Fiindca aceste aspecte nu sunt mereu intelese la fel de toata lumea, iata o expunere punctuala a ceea ce nu permitem noi pe TPU.ro:
la nivelul postarilor, se considera ca nepermis tot ce este pasibil de respingere:
- injuriile, limbajul obscen, agresiunea verbala si amenintarile de orice fel;
- manifestari ale intolerantei fata de orice etnie si fata de optiunile religioase, politice, sexuale etc. ale fiecaruia; instigarea la ura si intoleranta;
- spam/publicitate nesolicitata;
- rezolvarea de teme pentru acasa prin intermediul postarilor pe TPU;
- postarile triviale sau care nu corespund cu specificul site-ului;
- postarile care nu sunt formulate tinand cont de regulile minimale ale gramaticii;
- postarile care instiga la acte ilegale (ex: piraterie, consum de substante interzise, furt etc)
- postarile care incalca drepturile de autor, oferind informatie preluata din alte surse, fara precizarea acestor surse.
- postarea de linkuri de de pe diferite site-uri care promoveaza sau incurajeaza pirateria
Hartuirea utilizatorilor;
Abuzul de orice fel (abuzul de dreptul de a posta, abuzul de dreptul de a vota sau de orice alta functie de pe site);
Asumarea identitatii altor utilizatori;
Hacking.
Nickname-uri identice cu cele ale altor utilizatori si imagini identice in profil. Utilizatorii care nu respecta acest lucru vor fi avertizati in prealabil de catre Admin. In cazul in care nu vor renunta la nickname-ul copiat sau la imaginea copiata din profilul altor utilizatori, atunci respectivul cont va fi sters.
In cazul intrebarilor din sectiunea Cauze Nobile, TPU.ro isi rezerva dreptul de a sterge toate raspunsurile care nu respecta regulile minimei decente, care sunt in afara subiectului sau care ar putea leza imaginea respectivei cauze nobile.

Cine nu este de acord cu aceste reguli este liber sa ne comunice acest aspect si, daca situatia nu poate fi solutionata astfel incat toata lumea sa fie multumita, este liber sa isi incheie activitatea pe TPU.ro.
Pa, pa.

| crisbebe explică (pentru Legiuitoarea):

Dar cine a zis ca asa e tema?

| Legiuitoarea a răspuns (pentru crisbebe):

Bună.
Tu chiar mă crezi proastă?
La ce îți trebuie ție rezumat? Nu pentru școală?
Stai în banca ta!
Pa, pa.

| crisbebe explică (pentru Legiuitoarea):

Hai lasa-ma in pace ca nu e pentru scoala

| Legiuitoarea a răspuns (pentru crisbebe):

Bună.
Mă repet, lasă tupeul!
Pa, pa.

| crisbebe explică (pentru Legiuitoarea):

Zat

| IzabellaLoredana a răspuns:

Citeste mai intai! Apoi vei face singura rezumatul!