| meedanyy a întrebat:

Ziceti. mi si me chestii gen: cocosul face un ou in varful unui deal pe ce parte al dealului cade oulaughing.

6 răspunsuri:
| elena a răspuns:

O fata mare moare si este ingropata pe un deal cu 7 plopi, de ce?

De ce poarta pompierii din Giurgiu bretele verzi?

2 pereti vorbesc:
-Ne intalnim la colt!

-Stii de ce nu mananca elefantii mamaliga?
-?
-Pentru ca nu le da nimeni!

Doua bomboane stau pe acoperis. care sare prima?
Aia de menta.
Ion mergea pe cal si deodata a cazut. De ce? S-a terminat calul!

Un urs mergea cu 50km/h. Un lup cu 40km/h. Stii bancul?
Nu!
Nici eu dar are un inceput interesant...

| ASIGURATORUL a răspuns:

Erau 10 ciori pe un gard. Daca impusti 3...cate mai raman?

| Skylerx a răspuns:

Cate oua poti manca pe stomacul gol? laughing
Cate degete ai cu manusile? laughing

| Anonymus314 a răspuns:

Nu v-ati prins, e ceva gen:
Un elefant se catara intr-un copac cu diametrul de 100 centimetri,va cadea copacul?(elefantul nu se catara)
Un avion se prabuseste pe granita dintre Romania si Bulgaria, unde vor fi ingropati supravietuitorii?(nicaieri, doar sunt supravietuitori)
Cate animale a luat Moise pe arca sa? (0 de fapt era Noe)
Spune de 3 ori varza fara carne.(varza-varza-varza)-aici e indicat cand faci farsa sa nu-i zici raspunsul din prima ci sa-l enervezi pana la extrem, e mai funny rolling on the floor.

| floripufi a răspuns:

Nu stiu noi de unde sa stim?

| gabysafu a răspuns:

Un curcan e cu un picior in rusia si cu unul in america, unde va cadea oul?
intr-un acvariu sunt 5 pesti, unul se ineaca cati pesti mai raman?
rasp-pesti nu se ineaca