| Neverrrrrr a întrebat:

Acum mult mult timp veneam de la școală si eram la cativa zeci de metri de casă cand am vazut chipul tatalui meu sau al bunicii mele(seamana leit sau ma rog semana...)la fereastra.Eram foarte lucid,nu deliram,nici-o persoana nu era in casa,nu eram frustrat in ziua respectiva,nu l-i s-a intamplat nimic persoanelor respective,era o zi normala, dar sa vezi un chip extrem de clar este foarte ciudat.Nu cred in fantome,sunt ateu, nu am vorbit cu nimeni despre asta deoarece nimeni nu ar fi crezut un copil.Mi-am adus aminte de aceasta intamplare dupa ce am vazut un film horror.

Răspuns Apreciat de Editori
| RAY a răspuns:

Creierul este un mecanism complex, man, neurostiinta abia acum descopera ce e cu adevarat acolo, fantome nu exista, dar experiente de astea stiu ca exista. Te cred, si oamenii de stiinta au dovezi clare ca poti vedea persoane dragi fiind in viata, eu imi amintesc ca am vazut un inger cand eram mic si un timp imi era frica sa ies afara noaptea. Imaginatia noastra e foarte complexa, nu ne dam seama de asta https://www.youtube.com/watch?v=WNfNPW9U52c

1 răspuns:
| acerr a răspuns:

Si eu am vazut o femeie la geam, dormeam si cand m.am uitat spre geam era acolo, am inchis ochii si cand am decshis nu mai era, era o verisoara dar ea era in viata, locuia in alt oras.Cum explic asta? ne teloportam, alta dimensiune? si nu am uiat, aveam cam 7 8 ani