| CoquineNoire a întrebat:

Admini, varianta de mobil a site-ului se va imbunatati vreodata? Ma refer mai ales la optiunea de a putea vizualiza si celelalte pagini de raspunsuri ale intrebarilor, deoarece aceasta optiune nu merge si duce tot pe prima pagina de raspunsuri. De asemenea, paginile individuale pentru profil ale userilor (cu afisari minime specifice variantei de mobil), ar putea fi accesibile?
Varianta de mobil ar fi o idee foarte buna pentru ca pagina implicita consuma foarte mult trafic...

Răspuns Câştigător
| TPU.ro a răspuns:

Da, este in planul nostru ca in acest an sa remediem problemele cu versiunea de mobil.

Alexandra - TPU

18 răspunsuri:
| Diabolique a răspuns:

A mai fost discutată problema.
În afara faptului că nu are o aplicație oficială, nu văd unde e problema. Site-ul merge exact ca versiunea pentru calculator pe mobilul meu. Nu am întâmpinat niciuna din problemele de mai sus, din contră laughing.

| CoquineNoire explică (pentru Diabolique):

Tocmai am zis in intrebare care e problema.
uite, du-te la o intrebare (varianta mobil) care are mai multe pagini de raspunsuri, da click sa te duci pe a doua pagina de raspunsuri, sa vezi ca nu merge, te duce tot pe prima pagina de raspunsuri.
nu am pretentia sa putem pune intrebari sau sa raspundem pe varianta mobil, doar sa putem face acest lucru, si sa accesam profilul unei persoane cu minim de informatii (si sa putem vedea si intrebarile si raspunsurile sale, macar).
intelegi?

| Diabolique a răspuns (pentru CoquineNoire):

De pe mobil iti raspund.
Cum am spus mai devreme, nu intampin nicio problema din cele enumerate mai sus. Am navigat site-ul vreo 10 minute, am raspuns, am dat click sa citesc raspunsurile de pe a doua pagina si asa mai departe.
Da, inteleg anumite chestii, insa nickname-ul tau, nu. Cum se traduce mai exact, daca esti amabila? laughing

| CoquineNoire explică (pentru Diabolique):

A, cred ca tu nu stii de varianta mobil. adica asta
http://m.tpu.ro/categorii
nu la accesarea paginii implicite pe mobil m-am referit.
sunt fosta MissBlaHck, aia care era cu "boracii".
coquine are mai multe sensuri, poate fi domnisoara, copila, si avand in vedere ca is facuta copil in necunostinta de cauza pe acest site, cred ca pentru ei se potriveste denumirea.; eh, se mai intoarce roata, de data asta is eu facuta boraca.

eu ma rezum la amestecul acestor explicatii, poate tu stii alta denumire, de aia razi, diabolico.
http://www.wordreference.com/fren/coquine

| Diabolique a răspuns (pentru CoquineNoire):

Uite ca de versiunea asta nu stiam. Functioneaza la fel de elegant cum arata, recunosc.
Ah, ti-ai schimbat nickname-ul? MissBlaHck era brand, vorba unui (ex)user rasarit de aici. Regret ca m-am bagat in necunostinta de cauza, ma duc sa ma pun la curent cu noutatile laughing.

| CoquineNoire explică (pentru Diabolique):

laughing pai ma si miram... dreacu, doar la mine nu mergea?
nu mai is miss, m-am ingrasat si nu mai am masurile 90-60-90.
blah.

| CoquineNoire explică (pentru Diabolique):

Btw, varianta asta nu reprezinta o noutate, are vreo 1-2 ani vechime. thinking
deci si celorlalti carora le-ai zis ca merge perfect, poate si ei tot la asta s-au referit laughing

| OnuOnulică a răspuns:

Salut

Poti vorbi cu admini aici http://www.tpu.ro/contact

O zi buna!

| dragosbogdan001 a răspuns:

Daca vroiai sa vorbesti cu adminii trebuia sa trimiti la "contact". Si ti-ar fi dat ei un raspuns pe e-mail.

| CoquineNoire explică (pentru dragosbogdan001):

Voi face si asta, dar poate voiam sa vad si alte pareri.

| dragosbogdan001 a răspuns (pentru CoquineNoire):

OK.

| JucărieLEGO a răspuns:

V-ati mutat toti pe mobile. Cine mai sta la PC? Incarca-ti si tu varianta normala pe telefon. TPU nu e un site care consuma mult oricum, fata de altele. Oricum mi se pare insuportabil sa utilizezi un site ca TPU de pe telefon. Eu intru rareori de acolo, de regula numai ca sa citesc. Bine, pentru citit 2-3 intrebari si de postat niste raspunsuri in stilul 3 lulele, 3 surcele...e destul, dar nu prea activez asa.

| CoquineNoire explică (pentru JucărieLEGO):

Ma mut unde vrea...aia a mea.
nu sunt ca tine sa stau zilnic in fata PC-ului, am telefon, trafic, il folosesc sa navighez unde vrea...aia a mea.
nu-i adevarat, TPU consuma mult trafic, si atata timp cat au inceput sa faca o varianta mobil, care arata impecabil, e pacat sa nu te folosesti de potentialul sau complet.
lula mea, astept sa raspunda admina, nu sa-mi zica mie nu stiu cine ca de ce nu stau la PC si stau pe mobil.

| JucărieLEGO a răspuns (pentru CoquineNoire):

Deci ai trafic, dar te vaiti ca-ti consuma trafic. Logica tipic feminina pentru cumparaturile de sarbatori.

Te rog sa pastrezi conversatiile de piata...pentru piata! In caz ca nu stiai, oamenii isi cam iau concediu in perioada asta...deci pana pe 6 ianuarie nu prea ai sanse sa mai dai de Alexandra sau Cristina. Ah, de ce sa iei in seama ce spun eu? Simplu, sunt in masura sa-mi dau cu parerea mai bine decat tine sau Cristina si Alexandra si multi altii de pe site. Eu lucrez in domeniul asta.

Nu sta nimeni sa faca versiuni de mobil pentru ca prefera o domnisorica sa stea sub plapuma cand navigheaza pe TPU sau cand se da pe ghetus iarna. E un moft, nu o necesitate, mai ales avand in vedere abonamentele de date si telefoanele din ziua de azi, versiunea normala a site-ului pe telefon ruleaza prea bine.

| CoquineNoire explică (pentru JucărieLEGO):

Unde ai vazut tu limbaj de piata la mine? am cenzurat, nu ai vazut?
stiu ca si-au luat concediu, nu asteptam un raspuns in acest moment, era doar o curiozitate.
am zis eu ca nu ruleaza bine? era vorba de remedierea acelui bug cu privire la paginile de raspunsuri multiple, mai citeste o data mai sus, ca vad ca nu ai inteles despre ce era vorba.
normal ca in ziua de azi is abonamente de date, dar eu is una din acele persoane care e scarbita de abonamente si de tepari.
poate nu am de gand sa-mi consum tot traficul pe TPU, mai e folosit si la altceva.
ba da, prefera sa faca versiuni de mobil pentru cei care nu au cum sa stea mereu la PC, atata timp cat au inceput sa o faca, au avut un interes si pentru acest lucru, nu-i asa?
your argument is invalid.

| EnciclopediaProstiei a răspuns:

E mai complicat acolo cu reclamele, cred ca le-ar aduce pierderi financiare o varianta optima de mobil.
daca nu din respect pentru utilizatori, macar de ochii lumii si tot o vor face. adica stiu site-uri mai putin populate cu o varianta mobil buna

| CoquineNoire explică (pentru EnciclopediaProstiei):

Ar fi pacat sa nu continue cu ceva mai bun, daca tot au creat aceasta varianta de mobil.
si cred ca s-ar balansa si traficul de utilizatori, cei care au wireless pot intra si pe pagina implicita, cei care au trafic pe mobil, intra pe varianta de mobil.; varianta de mobil ar fi accesata intr-un timp scurt, cand nu esti in fata calculatorului, unde e mai convenient si rapid sa navighezi.
dar da, reclamele ar fi un motiv bun sa nu o imbunatateasca.
poate ne raspunde si Alexandra.

| BountyWG a răspuns:

Da ai dreptate TPU ar trebui sa imbunatateasca aceasta categorie, dar...