| c0pil1n a întrebat:

Am cateva intrebari si vreau sa stiu doar din curiozitate.
Sunt persoane care au ( Expert TPU, Userul anului Campionul zilei, etc).
1.Aceste persoane primesc bani de la TPU pentru sfaturile pe care le acorda persoanelor?
2.Este doar un hobby si dorinta de a ajuta?
3.O definitie mica pentru fiecare,
adica expert TPU banuiesc ca acea persoana profeseaza intr-o anumita categorie (expert TPU-medic sau it etc)
Dar userul anului, campionul zile etc ce sunt si de ce au acest (grad) pe TPU?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Nu. Cel ce este votat de alții ca userul anului primește un premiu.
2. în plus, unii, de plictiseală.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mama ce avere aveam daca ma plateau... pfff

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

1. Nu, nimeni nu primeste bani.
2. Ori prima, ori ultima, ori ambele, poate chiar si mai multe variante.
3. Inainte primeai "campionul zilei" daca ieseai pe locul 1 intr-o zi.
Userul anului il primeste cineva, o data pe an, in urma unui proces de votare de catre ceilalti useri.

| lpavel a răspuns:

Nu primeste nimeni nimic doar acel nume si gata, iar gradul l-au primit pentru ca au dat cele mai multe si mai bune raspunsuri!
Deci daca nu ai o viata de trait stai cat mai mult pe TPU si ofera cat mai multe raspunsuri. mai intai devii campionul zilei, apoi lunii iar mai apoi a anului. iar daca esti campion mai multi ani la rand devii expert TPU dar numai atat, nu vei primii nimic mai mult! Deci: Bafta! laughing

| floresdemayo a răspuns (pentru lpavel):

"mai intai devii campionul zilei, apoi lunii iar mai apoi a anului. iar daca esti campion mai multi ani la rand devii expert TPU"

Sper să nu te ia in serios!