| anonim_4396 a întrebat:

Am înţeles eu bine că, înainte de a apărea pe site, întrebările pe care le punem sunt mai întâi văzute şi aprobate de admini şi apoi publicate pe site? Dacă e aşa, atunci de ce adminii aprobă întrebări prin care unii useri vor să-şi facă temele, fac reclamă unor site-uri sau produse, fac spam (gen "daţi-mi şi mie un like pe facebook, pls puppy dog eyes") sau înjură? La fel şi cu răspunsurile, dacă mai întâi trebuie aprobate de admini de ce la aprobă pe cele care conţine injurii, spam, promovare mascată etc? Sau întrebările şi răspunsurile apar automat pe site şi după aia noi, userii, le putem raporta adminilor dacă ni se pare ceva în neregulă?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

A doua variantă este cea corectă, Ana.

Ar fi imposibil să existe cineva capabil să citească mii de postări zilnic. Noi, utilizatorii, suntem cei care trebuie să semnalăm neregulile, folosindu-ne de butonul "Raportează" sau trimițând un mesaj la Contact.

| Abandoned2 a răspuns (pentru NOname):

Nu stiu daca voi mai apuca pe TPU ziua in care te voi vedea moderator pe tine si pe altii de rangul tau+Experti. Atunci ar fi curatenie adevarata.

| Ana94 a răspuns (pentru NOname):

Da,uite că la chestia cu "mii de postări pe zi" nu m-am gândit laughing Dar aşa e că adminii sunt şi ei oameni ca noi.

| Ana94 a răspuns (pentru Abandoned2):

Da,şi mie mi-ar plăcea s-o văd pe NOname moderatoare că văd că ştie destul de bine ce se petrece pe TPU happy Şi ar mai curăţa site-ul de toţi care pun pe aici întrebări aiurea şi fără rost.

| hideaway a răspuns (pentru Ana94):

Eu chiar aş vrea să prind acea zi, s-o văd pe NOname moderatoare. Ar fii mult mai bine aici. Toţi ar pune întrebări la categorii potrivite, n-ar mai spam-a, nu şi-ar mai face temele pe TPU.ro. Ar fi un site adevărat de ajutor...

| Ana94 a răspuns (pentru hideaway):

Da,aşa e. Dintr-un site de într-ajutorare TPU a ajuns o vânătoare de fundiţe...majoritatea sunt aici pentru fundiţe...

| hideaway a răspuns (pentru Ana94):

Da...ai dreptate. Toţi vor să ajungă la rang-ul de "Experţi", dând răspunsuri pe lângă subiectul întrebării...

| Ana94 a răspuns (pentru hideaway):

Din câte ştiu pentru a ajunge expert TPU nu contează câte fundiţe ai,ci calitatea răspunsurilor.Dar,evident, acei vânători de fundiţe merg pe ideea asta greşită, cum că dacă ai cât mai multe fundiţe devii expert.

11 răspunsuri:
| Abandoned2 a răspuns:

La sfarsit ai zis bine.

| TotLora a răspuns:

Si mai intrebi de ce primesti voturi negative.

| TotLora a răspuns:

Mai trebuie sa-l adaugi si pe Kron si te-ai facut iubit pe site.

| VisColorat a răspuns:

Eu consider că a două variantă este corectă. Ar fi ceva minunat dacă încălcarea regulilor se vor sfârşi cât mai repede. Astfel TPU va ajunge la fel de curăt cum a fost prima oară.