| anamaria16popescu95 a întrebat:

Am primit un mesaj pe TPU si am vrut sa raspund, insa imi spune ca nu pot trimite mesajul pentru ca utilizatorul este,,junior,, desi utilizatorul este,, senior,,. ce sa fac?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru a ajunge senior ai nevoie de 100 de răspunsuri postate în comunitate şi 10 zile trecute de la crearea contului. Numărul de funde nu contează în această situaţie.

Mai multe lamuriri gasesti aici:
https://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

| Nemessys a răspuns:

Un utilizator, ca sa poata trimite mesaje, trebuie sa fie,, senior". Deci tu, ca sa trimiti, trebuie sa fii senior, nu el.
Utilizatorii seniori pot trimite mesaje uitilizatorilor juniori, dar invers nu.

Senior catre senior - da
Senior catre junior - da
Junior catre junior - nu
Junior catre senior - nu.
Asa ca tu, ca sa ii poti raspunde acelui utilizator, trebuie sa fii senior.

| floresdemayo a răspuns (pentru Nemessys):

Să știi că totul ține de setările contului, pe care le are... destinatarul.
Eu primesc și de la juniori, și de la seniori, fiindcă opțiunea aceasta am ales-o din setările contului. Chiar dacă mâine, să zicem, m-aș putea răzgândi, încât să accept mesaje doar de la seniori. Ori numai de la cei din lista mea de prieteni. Ori de la nimeni.
Cam așa stă treaba...))

| Nemessys a răspuns (pentru floresdemayo):

Eu tin minte ca la inceput, nu puteam sa trimit mesaje din cauza ca eram junior. Cel putin asa imi amintesc eu. Anyway, multumesc!

| floresdemayo a răspuns (pentru Nemessys):

Da, dar nu era din vina ta, ci din cauza celuilalt. Trebuia să-i spui sa isi modifice opțiunea. happy

| Nemessys a răspuns (pentru floresdemayo):

Eu m-am gandit ca asta ar fi o setare TPU (adica care nu poate fi modificata de utilizatori) pentru a evita spam-ul. Adica putea sa vina cu cineva cont abia facut si sa trimita PM-uri enervante la toata lumea pana cand i se inchidea contul, apoi o lua de la capat.