| anonim_4396 a întrebat:

Am raportat un raspuns ieri si nu s-a sters pana azi. De ce?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Pentru că nu l-a mai raportat şi altcineva. E nevoie de minim două raportări ca o postare să dispară.

1 răspuns:
| EmaS a răspuns:

Probabil ca mai trebuia sa fie raportat inca de o persoana.
Postarile de aceasta natura vor fi respinse de noi, insa, daca membrii comunitatii TPU le vad inaintea noastra, ei le pot raporta pentru a ni le aduce la cunostinta. Mai multe raportari ale aceleiasi postari vor duce la respingerea automata a postarii respective.
In ce conditii raportarile pot duce la respingerea unei postari?
Daca postarea (intrebare sau raspuns) este in stadiul in care este vizibila numai pentru cei logati, este necesar ca un singur utilizator cu minimum 5.000* de puncte sa o raporteze si ea va fi respinsa. De asemenea, daca postarea este raportata de mai multi utilizatori ale caror punctaje cumulate insumeaza 5.000 de puncte, ea va fi respinsa.
Daca postarea este in stadiul in care este vizibila pentru toata lumea (atat utilizatori logati, cat si nelogati), este necesar ca cel putin doi utilizatori (care sa aiba fiecare minimum 5.000 de puncte) sa o raporteze pentru ca postarea sa fie respinsa de pe site. De asemenea, daca mai multi utilizatori care au punctaje cumulate de 10.000 de puncte raporteaza acea postare, ea va fi respinsa.

*cele 5000 de puncte sunt echivalentul a 100 de raspunsuri postate pe site.