| betty17 a întrebat:

Am trimis email la contact de 2 ori si nu mi s-a sters contul. E o mare porcarie. Nici macar intrebarile nu le pot sterge, nu [rimesc emailul de confirmare. Voua va merge /

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Mai INSIŞTI, mai trimiţi 2-3 mesaje :)
Oricum, bănuiesc că se răspunde la mesaje doar în zile lucrătoare şi în ordinea de primire - deci, trebuie să ai RĂBDARE!

Pentru a şterge contul, trebuie să trimiţi un mesaj Adminelor, la "Contact" - vezi colţul din dreapta sus, sau la linkul :
http://www.tpu.ro/contact

"38. Cum imi sterg contul?
Pentru a sterge contul TPU.ro trebuie sa trimiti un mesaj, folosind functia "Contact" (sau direct la contact @ TPU. ro) de pe adresa de e-mail cu care te-ai inregistrat in cadrul comunitatii. Atat intrebarile cat si raspunsurile nu vor mai fi sterse, ci vor aparea pe site ca si cum ar fi postate de un utilizator anonim. Am recurs la aceasta metoda, din dorinta de a fi fair-play fata de utilizatorii care au acordat fundita pentru raspunsurile care acum urmeaza sa fie sterse. In cazul in care posesorul unui cont a decedat, la cererea familiei/prietenilor, contul respectiv va fi dezactivat. Este necesar ca orice astfel de cerere sa fie insotita de acte doveditoare." - SURSA :
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#38

Toate cele bune.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru bursuc001):

rolling on the floor ma amuza tot timpul cand citesc ultima fraza, aia cu posesorul decedat. Daca la vii merge atat de greu sa stergi un cont, la morti o lasa... moarta ..ca nu mai cere nimeni socoteala pentru un cont inactiv.Eu il voi lasa cu limba de moarte urmasilor, urmasilor meu pentru ca TPU, NU este al meu ci al urmasilor, urmasilor mei in veci, vecilor...crolling on the floora sa parafarafez vorbelele stamosilor nostrilaughing

On topic...Mai insista daca vrei sa stergi contul, cei care se ocupa de asta primesc zeci de mesaje de toate felurile si sunt rezolvate in ordinea sosirii lor.iNCEARCA si la spam, poate s-a ratacit pe acolo.

| bursuc001 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Bună, Angycut happy

Mda, chestia cu "mortul" este "BETON" rolling on the floor
Îţi dai seama că, atunci când îţi moare cineva din familie, nu ai altceva mai important de făcut decât să ceri ştergerea contului pe care "mortul" îl avea pe TPU laughing

Aia da "moştenire" rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor
Bine zici : îl menţionăm în Testament laughing

O zi faină să ai!

| SorinaSuciu a răspuns:

Poate ti-ai scris adresa de email gresita. pe un site (british council) am scris ''con'' in loc de ''com'' de la yahoo.com si nici eu nu primeam nici un email. vezi poate ai gresit si tu.