| anonim_4396 a întrebat:

Ar fi bine sa se modifice categoriile, astfel incat sa avem "Stiinta" si "Religie & Filosofie", in loc de "Stiinta & Filosofie" si "Religie"? Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| aliceinchains a răspuns:

Nu, las-o aşa. Pe vremuri, aşa cum zicea şi GenOm, nu exista categoria Religie, iar la Ştiinţă şi Filosofie erau numai întrebări despre religie. Ar trebui lăsate amândouă aşa cum sunt acum, dacă ar fi divizate, de exemplu în 3 categorii, n-ar avea nici un rost, şi aşa sunt destule.

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Prefer aşa cum e acum sau, eventual, trei categorii separate: "Ştiinţă", "Filosofie", "Religie".

| Leocerba a răspuns:

Atata separam si tocam ca pe ceapa categoriile incat, la un moment dat, o sa le desiram de tot, dar cand raspundem, de multe ori, notiunile se impletesc.

| sabin89 a răspuns:

Ori sa se revizuiasca primesc, dar sa nu se schimbe nimic? Sau cum?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

În vremurile de demult, nu exista categoria Religie, aveam doar Știință & Filosofie - sau SF, cum îmi mai place mie s-o denumesc - în care, desigur, 80% din întrebări erau bălăcăreală și trollăreală religioasă. Cred c-ar divizată secțiunea SF în două categorii separate, Știință și Filosofie. Categoria Religie e printre cele mai murdare de pe site, e înțelept s-o lăsăm în insanitatea ei.

| Userses a răspuns:

Nu. Normal ar fi sa fie separate toate trei. Dar oricum ne racim gura de pomana. N-o sa se schimbe nimic.

| IMINENT a răspuns:

Religia ar trebui sa ai doua subcategorii: umor negru si discutii interreligioase.