| Elenaaa23 a întrebat:

As vrea si eu sa stiu de ce mi-a fost refuzata o intrebare.
Suna cam asa " cine ghiceste cum ma cheama?", iar la motivul pentru care a fost refuzata scria continut obscen/ilegal si nu inteleg de ce?
Ce este obscen la aceasta intrebare? Mi se pare ca am postat-o la Conversatii, si a fost refuzata cu mult dupa ce am primit vreo 12 raspunsuri si am dat si funda (parca).
Si am mai vazut o astfel de intrebare pe TPU, dar care nu a fost refuzata.
Imi puteti explica cu ce am gresit? Sa stiu alta data sa nu mai postez astfel de intrebari.

11 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Da, dragă, o să-ți explic.
Întrebarea ți-a fost raportată, pentru că TPU nu e un site pentru ghicitori. Întrebările gen "Ghici ce am mâncat la micul dejun, câți ani are vecinul de la doi, ce zodie este bunica?" sunt interzise și se postează cel mult la "Trivia/Amuzante", unde se pot face glume pe seama lor.

Ar fi bine să citești cu atenție regulamentul, ca să știi tot ce este interzis sau nu se încurajează: http://www.TPU.ro/intrebari-frecvente.
Succes.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Ti se pare tie ca asta ar fi site de ghicit?
Vrei sa ti se ghiceasca, vezi ca sunt pe Facebook Capsunica, Ciresica, Mama Omida si cate or mai fi ramas dupa ce le-au saltat mascatii. Alea se ocupa cu ghicitul.

| Elenaaa23 explică (pentru ardnaxur1961):

Ardnaxur, de ce trebuie sa fi rautaciasa si sa faci aluzie la numele meu?
Crede-ma ca nu m-am gandit ca ar putea fi cumva cu caracter irelevant. Si tocmai de aceea am intrebat mai sus de ce mi-a fost raportata. Iar tu nici macar nu mi-ai raspuns la intrebare. Ai postat raspunsul doar asa ca sa ma critici, cand puteai sa-mi explici frumos cum au facut Brigaela, NOname si jingsaw112.
P.S.:Vrajitoarele(sau ce-or fi ele) de care spui tu mai sus ghicesc viitorul de obicei, iar intrebarea mea nu suna nici de cum" Cine stie ce NUME o sa am cand o sa ma marit?"

| TPU.ro a răspuns:

Intrebarile cu "Ghiciti..." sunt considerate irelevante si de aceea le stergem sau sunt raportate de alti utilizatori. Ca sa nu risti sanctiuni, avem rugamintea sa nu mai postezi asemenea tip de continut.

Alexandra - TPU

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Uite ce zice regulamentul:
"Atat intrebarile cat si raspunsurile pot fi raportate. Am creat aceasta functie pentru a limita postarile de pe site care sunt neconforme cu scopul lui si pentru a asigura un climat placut pentru toata lumea pe TPU.
Prin "intrebari neconforme" ne referim la:
•intrebari triviale sau nu pot avea un raspuns obiectiv (Ex: "Cum ma simt astazi?"; "Vara sau Iarna?"; "Ce faceti?" etc)"
Asadar, intrebarea ta era irelevanta, probabil ca cei care ti-au raportat-o au gresit butonul si au bifat "continut obscen".
faptul ca si altcineva a incalcat regulamentul si nu a fost pedepsit nu este deloc un motiv ca si tu sa faci acelasi lucru.

| Elenaaa23 explică (pentru Brigaela):

Multumesc pentru raspuns. Mie chiar mi s-a parut ca ar fi un subiect dragut pentru conversatii, si nu m-am gandit ca ar putea fi raportata aceasta intrebare, mai ales ca vazusem una tot la fel, neraportata. Chiar nu m-am gandit la ce ar ajunge TPU daca toti ar pune intrebari de acest gen.
Exact cum a spus jingsaw112 ar fi o "situatie penibila".
Multumesc inca o data Brigaela!

| 211wasgnij a răspuns:

Citeste regulamentul TPU, sunt interzise acest tip de intrebari, pe scurt, cum ar fi ca toata lumea sa intrebe: care e mancarea mea preferata, cat de lung am parul, cate beri am in frigider? Daca am ajunge in acea situatie penibila acest site si-ar pierde utilitatea si multi ar parasi barca.

| Elenaaa23 explică:

Atunci chiar ca as fi avut mute raspunsuri ( sau poate nu)!
Mersi ca m-ai facut sa zambesc, ca azi am avut o zi tare naspa.

| Elenaaa23 explică:

Acum m-ai facut sa rad cu gura pana la urechi.
laughing Ma simt mult mai bine!

| alextpucvm a răspuns:

Am patit-o si eu.dar am pus intr. de unde pot descarca mafia 2? si mi-au sters-o

| Elenaaa23 explică (pentru alextpucvm):

Dar de ce? Este doar un joc...