| anonim_4396 a întrebat:

Astazi cica n-au functionat serverele ce gazduiesc site-ul TPU sau a lucrat cineva la imbunatatirea lui.
Ma gandeam la cei dependenti de fundite, nici nu vreau sa ma gandesc la cei intrati in sevraj si cu spume la gura ce urlau prin casa, sau in parc de pe telefonul mobil.
Si daca tot a picat, ce ati facut in momentele acelea, ce preocupari ati gasit?

11 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Eu m-am apucat de citit SF-urile si de bombardat cu mesaje prietenii. Tu?

| EmaS a răspuns:

Am mers la plimbare cu familia.

| Dmonik a răspuns:

Eu am gatit. Am fost atat de preocupata, incat nici nu mi-am dat seama ca n-a functionat! tongue

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Nimic.am deschis youtubeul...am stat pe mess.am avut rabdare

| MidnightLady a răspuns:

I-am dat vreo doi pumni routerului. Ca na, la mine e obisnuinta asta cu ohne net. Apoi, cand am vazut ca mess-ul functionste, mi-am dat si mie vreo doi. Si dupa aia, am crestinat site-ul si toate serverele lui de ciuda ca mi-am caftit routerul degeaba.

| MidnightLady a răspuns:

Bine, iti spun, pe asta: http://www.totisfintii.com/main.php?language=ro Am vrut sa fie prezenti toti la crestinare.
Bine, asta dupa juma' de ora in care am crezut ca n-am net. Dupa toate astea, cu ce jucarii sa ma mai delectez, ca nu mai razbeam sa scot gheata din congelator sa-mi tratez traumatismele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Azi a fost sfirsitul lumii, ai uitat? Uite ce abunda site-ul de urletele disperatilor? Urla ca descreieratii sa ne pocaim. Cred ca de asta n-a mai mers, au dat toti credinciosii navala sa se vaite ca le cade drobul de sare in cap. Asa ca, au clacat srverele... nu i-au mai suportat laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ok, doamna de la miezul noptii, ma bucur ca n-ai trecut pe ierburi, dar tot n-am aflat pe ce site-uri ati intrat sau cu ce jucarii v-ati delectat.Dar asa e TPU, trebuie sa te multumesti cu putin, nu poti sa-i ceri omului detalii si alte picanterii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bro, am uitat! sad Am vrut sa ii spun Apocalipsei cand trece pe la mine sa-i dau si gunoiul sa-l duca la tomberon.
Ah si am auzit ca Apocalisa e fortoasa, am de mutat o soba din fonta, o las pentru 2012... dar atunci daca nu sta nici macar la o cafea o sterg din lista de mess, ii dau ignore si pe telefon.
In rest, astazi a fost o zi obisnuita, am avut pe la 4-5 seara o tentativa de TPU, dar am preferat aerul curat de afara si vaporii de apa ce se evaporau dupa ploaia cu gheata.
Deci nimeni in sevraj! bravo.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eh păi...am făcut bine, prima dată mă speriasem crezând că e vina mea. Am intrat și eu pe intreborice.ro (sper că nu fac spam) să vad dacă poate înlocui TPU câteva zile, minute, cât o ține "prăpădul" sau să zic așa - apocalipsa.
După mi-am verificat mail-ul de noutăți despre TPU în timpul acela și mi-am dat seama că nu e vina mea, nimic nou.
Apoi am fugit până la magazin. Apoi, am revenit acasă, nici nu m-am descălțat, m-am conectat și surpriza, merge.
...am uitat însă să spun că am luat amendă pentru tulburarea liniștii, cică protestam împotriva TPU și problemelor sale tehnice. TPU nu e viața mea, dăă.
Mda. Foarte interesantă povestea. N-am pic de inspirație dar mi-a plăcut întrebarea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma...sincer, am fost la cinema sa vad Piratii din Caraibe happy
Mi-a placut! M-a facut sa uit complet de TPU...pana m-am intors acasa.