| danielstefan123 a întrebat:

Am cumparat niste ghete de la timberland si sunt din piele doar ca singura problema la ele este ca ma bate foarte tare la glezna in partea din spate. Vreo parere cum fac ca gheatele sa fie ok?

1 răspuns:
| xCeline a răspuns:

Pai ai vreo 2 solutii
1. partea care e mai tare si te bate o poti da cu crema de corp sau crema de maini si va fi mai moale
2. daca iti sunt fixe la spate si asta e motivul pentru care te bat, umple 2 pungi cu apa punele in ghete si pune ghetele in congelator (bineinteles le pui intr-o punga nu le bagi asa direct) le lasi peste noapte si apoi le scoti, dupa ce faci treaba asta ghetele nu vor mai fi asa fixe si automat nu te vor mai bate.
Succes.