| Ramygirl99 a întrebat:

Am si eu o problema legata de contul meu TPU: dau sa imi confirme adresa de email si imi spune ca a fost trimis un mesaj de confirmare la adresa respectiva, dar nu primesc niciun mesaj. Ce pot sa fac pentru a primii mesajul de confirmare?

Răspuns Câştigător
| TheRealDaniel a răspuns:

Asa am patit si eu precum si altii, nu-ti face griji sa-l primesti, verifica si in spam. daca nu mai asteapta.

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Să ai răbdare şi să aştepţi.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ar fi trebuit să primeşti un e-mail de confirmare a contului ( trimis "instant" de serverul TPU )!

Teoretic, trebuie să îţi accesezi contul de e-mail cu care te-ai înscris pe TPU şi acolo ai un link de confirmare ( dai click pe el, NU trebuie să trimiţi nici un mesaj )!

Verifică şi în folderul de "Spam"...

"15. De ce nu mai pot posta intrebari si raspunsuri?
Daca ai postat 10 intrebari si raspunsuri, dar nu mai poti continua, e din cauza ca nu ti-ai confirmat adresa de e-mail. Poti solicita retrimiterea mesajului pentru confirmarea adresei de e-mail de la Editare date profil." - SURSA :
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#15

Dacă, totuşi, nu reuşeşti să găseşti/primeşti acel e-mail, atunci trimiţi un mesaj din secţiunea "Contact" - colţul dreapta sus, ori de la linkul :
http://www.tpu.ro/contact

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te mai grabi, sunt mii de mesaje si intrebari si nu se poate raspunde imediat la toate.Mult noroc.

| Ramygirl99 explică:

Gata, am primit. Trebuia doar sa mai astept putin. Multumesc pentru raspunsuri.