| smartgirl a întrebat:

Ma puteti ajuta si pe mine cu ceva? va rog frumos sad. Am pus un fel de comentariu pe TPU la adolescenti legat de "noroc" si "ghinion" si mi-am scris parerea dovedita si de o carte. Nu stiu de ce dar la mai multi de jumatate nu le-au ocnvenit parerea mea. Asta e. De fapt ei au dat si comentarii cu limbaj obscen. Mai mult ei m-au raportat nu stiu din ce cauza? Robotelul imi spunea prin mail ca daca nu contine nici una dintre cele date del el mai jos sa dau reply.

" intrebarea este triviala sau nu poate avea un raspuns obiectiv (Ex: Cum ma simt astazi?);
- intrebarea are continut obscen sau injurios;
- intrebarea contine informatii care aduc atingere dreptului la viata privata a utilizatorilor TPU.ro sau a tertelor persoane;
- intrebarea instiga la acte ilegale (ex. piraterie, consum de substante interzise, furt etc);
- intrebarea solicita rezolvarea de teme pentru acasa prin intermediul postarilor pe TPU.ro;
- intrebarea nu este formulata tinand cont de regulile minimale ale gramaticii;
- intrebarea nu corespunde specificului site-ului sau este o forma de spam/publicitate nesolicitata.

Daca tu consideri ca raportarea intrebarii tale nu este intemeiata (nu intra sub incidenta niciunui punct de mai sus), te rugam sa ne comunici acest aspect (folosind functia de "reply" pentru acest e-mail) si noi vom verifica ce anume s-a intamplat. In urma verificarilor, in cazul in care intrebarea ta a fost raportata si respinsa neintemeiat, utilizatorii care au raportat-o vor fi sanctionati (prin inlaturarea dreptului de raportare), iar intrebarea ta va fi reaprobata pe site."

dar nu stiu unde sa dau reply. Va rog sa-mi spuneti unde pot da. Pentru ca e chiar o nedreptate, ei injura si fac misto si tot ei ma raporteaza.

2 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

La fiecare mail este un buton replay care dai click şi după scrii un mesaj la acelaşi destinatar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiindcă scrii numai prostii și nu interesează pe nimeni predicile tale.
Și las-o naibii, fiecare (nu) crede în ce vrea. Ce ni le bagi pe gât?
Noi să fim sănătoși, tu să fii sănatoasă.