| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara, "Majestatile Voastre"!

Am observat ca, multi utilizatori se plang din cauza regulamentului acestui site.

Intrebarea mea este: Ce credeti ca s-ar intampla, daca nu ar exista reguli?

19 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ar fi un haos fără un regulament!
Pa, pa.

| fuzzer a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Da, asa este!

Multumec!

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
ar fi un haos total..si asa sunt multi care incalca regulamentul.e bine totusi ca exista un regulament, daca nu ar fi, obscenitatea si nesimtirea ar trona la loc de cinste.
O seara bunahappy

| fuzzer a răspuns (pentru caramela):

Ai perfecta dreptate!

Multumesc!

| Musique a răspuns:

Nu văd de ce trebuie să se plângă?
Practic, singurul lucru care îți este interzis este să înjuri. Dacă ai capul pe umeri, n-o faci nu pentru că astea sunt regulile, ci ca să dovedești că ai cei 7 ani de acasă.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Sunt de părere că în orice comunitate, regulile sunt absolut necesare deoarece altfel ar fi un haos total, oamenii s-ar jigni între ei fără limită iar încetul cu încetul comunitatea s-ar destrăma.

Cine ar prefera să intre pe un site lipsit de reguli sau de persoane care să-l administreze? Cred că nimeni.

Regulile de pe TPU nu mi se par stricte, ci doar necesare pentru a avea o colaborare frumoasă unii cu alţii.

Pa-pa.

| fuzzer a răspuns (pentru Hydrangeaceae):

Inteligent raspuns!

Multumesc!

| Azµre a răspuns:

Păi ce s-ar întâmpla și acum s-ar întâmpla și atunci... nu suntem departe de acel "ce s-ar întâmpla dacă "

| Fatamuntilor a răspuns:

In societate avem nevoie de reguli.Noi,ca si indivizi suntem obigati sa ne supunem si la respectem.
Daca nu ar exista reguli,(nu numai pe acest site) totul ar un haos, nimic nu ar i normal
Regulile pe acest site mi se par normale si usor de respectat.Parerea mea ca acei ulilizatori care se plang de regulament nu inteleg, sau nu vor sa-l inreleaga.

| fuzzer a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Ai mare dreptate!

Multumesc!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Daca nu ar exista reguli / legi, ar fi haos si lumea si-ar face de cap dupa cum ar simti, deci de-asta este bine sa avem reguli.
Te pup!

| fuzzer a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai dreptate!

Multumesc!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lumea nu poate exista fara reguli, iar regulile acestui site sunt foarte ok, mai bine lumea sar plange de regulile care exista in societatea noastra de zi cu zi, reguli care nu sunt corecte.

| presus a răspuns:

Salut!
Este ciudat ca tu ai observat acest lucru... Mie mi se pare ok'. Daca nu ar exista reguli n-ar mai fii un site prin care ne putem ajuta. Asta este parerea mea personala.

| fuzzer a răspuns (pentru presus):

Ai perfecta dreptate!

Dar am observat cum multi useri se plang din cauza anumitor reguli, si voiam sa vad mai multe pareri!

Multumesc!

| presus a răspuns (pentru fuzzer):

Cu placere!

| Azµre a răspuns (pentru presus):

Bravo! Părerea ta personală este preferata mea!

| presus a răspuns (pentru Azµre):

Ma bucur! ^^

| bobbyjah a răspuns:

"In societate avem nevoie de reguli.Noi,ca si indivizi suntem obigati sa ne supunem si la respectem"
de asta suntem noi toti o turma de oi