| CoquineNoire a întrebat:

dragi pacatosi ai siteului, suspendati, stersi, cu IP-ul blocat si asa mai departe. Am o intrebare pentru admini, in legatura cu tipurile de conturi suspendate sau sterse si doresc sa aflu (din pura curiozitate), dupa ce criterii se iau acestia cand actioneaza asupra urmatoarelor tipuri de conturi: (sau cand stabilesc verdictul cu privire la aceasta chestiune)

1. contul suspendat nelimitat dar are activitatea vizibila.

http://www.tpu.ro/utilizator/xpqv/intrebari/

2. contul suspendat nelimitat dar are toata activitatea stearsa.

http://www.tpu.ro/utilizator/pwzc/raspunsuri/

3. contul aruncat in neant, insa raspunsurile si intrebarile apar ca anonime pe site.

Are legatura cu continutul raspunsurilor? Dar am observat ca sunt conturi suspendate nelimitat cu activitatea vizibila, cu raspunsuri ce afiseaza un limbaj necenzurat si conturi suspendate nelimitat desi respectivii nu au un limbaj demn de suspendare. Care-i faza?

10 răspunsuri:
| TPU.ro a răspuns:

Atunci cand un cont este sters, indiferent ca este sau nu banat, postarile ii devin anonime.
Stergem continutul conturilor care au majoritar postari care incalca regulamentul.
Daca insa intre postari sunt si raspunsuri utile, incercam sa eliminam doar continutul cu probleme.

Alexandra - TPU

| CoquineNoire explică:

Am uitat sa editez...
"Dar am observat ca sunt conturi suspendate nelimitat cu activitatea vizibila, cu raspunsuri ce afiseaza un limbaj necenzurat si conturi suspendate nelimitat cu activitatea STEARSA desi respectivii nu au un limbaj demn de suspendare, vorbesc de conturi multiple. (ei erau suspendati pe langa asta)."

sau acum nu se mai tolereaza deloc conturile multiple pe langa suspendare si se sterge absolut tot?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se fac suspendarile de pe doua fronturi cu mici diferente. De la admin si de la cei care au privilegiul sa modereze pe site.

| CoquineNoire explică (pentru anonim_4396):

Ok, sa vedem ce zice si Alexandra, daca imi raspunde.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O da, mai este o chestie. Cand esti suspendata de admin, vei primi email cu motivul suspendarii, cand a fost unul din moderatorii site-ului, nu primesti nimic.

| CoquineNoire explică (pentru anonim_4396):

Deci te bat!
ma pregateam sa-ti dau datai mesajul si hop ai disparut.
noroc ca l-am scris in notepad laughing
nu e prima oara cand patesc ceva de genul, de aia m-am invatat.
sunt atatia care vor sa-si stearga conturile singuri...ia invata-i mah si pe ei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru CoquineNoire):

Haide, trimite. eram sigura ca asa se va intampla laughing
sterg contul dupa

| EarsOfAFox a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar Cristina nu se satura sa tot stearga conturile de unica folosinta? laughing
Treaba ta, daca nu-ti lasi un cont stabil macar 2-3 zile eu zic ca fata asta noir te va insela cu prima ocazie. rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru EarsOfAFox):

Sper ca nu te-ai numit degeaba Ears of a fox, iti platesc serviciile cat sunt plecata laughing
Chiar ma intrebam. Anul trecut aveam obiceiul sa trimit cel putin 5 mesaje, probabil s-au strans vreo 100-150 de mesaje pana acum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Funda hop!