| kta1999 a întrebat:

Când apreciază o intrebare un editor? Si banutii de pe TPU se fac greu?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Foarte greu slabe sanse ca mai mult de 2-3 useri sa adune suficiente incat sa cumpere ceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand editorii gasesc un raspuns sufiicent de bun ca sa merita acea apreciere.
Ma gandesc ca editori sunt putini,inca nu m-am prins daca e vorba doar de admini, sau mai sunt si altii.
Oricum, eu cred ca cei care au cele mai multi banuti, nu vor fi interesati de cadouri.
Cred ca cele mai multe sanse sa castigi mai multi bani odata sunt organizarea de concursuri, cum au fost aniversarea la 8 ani, cand s-a castigat 30 banuti, sau desemnarea Userul Anului, cand s-a varsat in contul respectiv 100 de monede. Teoretic, fiecare user eligibil, ar avea sanse egale.

| LostInPark a răspuns:

E mai rau decat salarizarile impuse de guvernanti.Macar acolo iti ofera atat cat sa ramai in viata cu un plus de noroc.TPU, nic, nici credit de-o apa plata. straight face
Si cand te gandesti cate funde au unele userite, pffff.

| Santo2190 a răspuns:

"Din dorinţa de a le mulţumi celor mai merituoşi utilizatori, TPU lansează acum magazinul de premii. Produsele din magazin se pot achiziţiona contra monede virtuale TPU. Există o singură modalitate de a obţine monede virtuale TPU: oferind răspunsuri de calitate la întrebările utilizatorilor. O monedă TPU se obţine atunci când un răspuns de-al tău este remarcat de echipa editorială TPU şi primeşte distincţia Apreciat de editori."
-Cand se considera raspunsul suficient de bun si de explicit

| kta1999 explică (pentru Santo2190):

Asta spune si pe site, se câstiga greu bănuiți?

| Santo2190 a răspuns (pentru kta1999):

Destul de greut, da-ti silinta si poti castiga