| Anndy_6437 a întrebat:

Ce înseamnă FUNDĂ pe TPU? E o întrebare ciudată dar chiar nu ştiu. thinking

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna Anndyhappy cand tu zici ca acorzi fundita,
e un fel de "promisiune" sa raspundem mai repede, pentru ca unii o fac doar pentru acele fundite..altii cersesc acea fundita..si tu cand pui intrebare pe site, dupa afisarea mai multor raspunsuri, trebuie sa declari un castigator acordandu-i fundita... fundita e un fel de Multumesc pentru ajutorul acordat+ 100 de puncte..si tu daca dai raspunsuri bune, la fel poti primi o fundita datorita acestor fundite, iti creste punctajul si poti ocupa un loc bun in clasamentul TPU.
O zi buna si frumoasa sa ai!

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Https://www.google.ro/......ps?/search

| EmaS a răspuns:

In dreptul raspunsului pe care il consideri cel mai bun se afla fundita. Dai clic pe ea, si ai premiat raspunsul.Toti cei care au raspuns la intrebarea ta au lasat la o parte, chiar si pentru cateva momente, interesele si grijile proprii pentru a-ti oferi un sfat, o solutie, o vorba buna sau macar pentru a-ti lumina chipul cu un zambet. A alege un raspuns castigator inseamna a-ti arata recunostinta fata de cel care consideri ca te-a ajutat cel mai mult. Acesta va fi recompensat din partea TPU.ro cu 100 puncte si, in acelasi timp, va putea sa se bucure de faptul ca a reusit sa te ajute cel mai mult. A alege un raspuns castigator poate fi felul tau de a multumi pentru ajutorul primit happy

| CautNume a răspuns:

Atunci cand la o intrebare de a ta alegi raspunsul castigator, cel mai bun.Un fel de "multumesc".
Langa fiecare raspuns ai o funda gri.Dai click pe ea si ai ales raspunsul.NU trebuie sa ai funde ca sa poti da si NU trebuie sa dai funde ca sa poti primi. Funda inseamna si 100 de puncte.Multi cred ca daca ai multe funde devii Expert TPU, dar nu este asa.
Mai multe despre TPU: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
http://www.tpu.ro/blog/

| InsartIuzarneimHiar a răspuns:

Funda este raspunsul castigator. I se zice ''funda'' fiindca imaginea de la raspunsul castigator este o panglica.