| WhiteLife a întrebat:

Ce pot face sa trimit un mesaj unui utilizator TPU, caruia, atunci cand doresc sa trimit mesajul imi apare "Nu poti trimite mesaj acestui utilizator"? Ce s-a intamplat?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

1. Sau şi-a schimbat setările şi a ales să nu mai primească mesaje de la Nimeni (dacă spui că te are în lista lui de prieteni);

2. Sau te-a blocat (nu vei mai putea să-i trimiţi mesaje, decât dacă va solicita deblocarea ta la Contact);

3. Sau ţi-a dat ignor, poate din greşeală.
Vezi dacă îi poţi răspunde la întrebări. Dacă nu, atunci te-a adăugat la ignor sigur. Dacă da, atunci lasă-i link-ul de la această întrebare, ca să vadă şi el ce se întâmplă şi să citească soluţiile propuse pentru rezolvarea problemei (dacă nu a fost ceva intenţionat, desigur).

Succes.

16 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pot fi 2 ipoteze: fie te-a ignorat fie are setat sa primeasca mesaje doar de la prieteni.
Vezi daca aveti prieteni comuni si sa-i scrii prin intermediul unuia din ei sau poti sa-l adaugi la prieteni si poate accepta.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
probabil are setat sa primeasca mesaje de la anumiti utilizatori care ii are la prieteni.te are la prieteni?
O zi frumoasa sa aihappy

| WhiteLife explică (pentru caramela):

Da, ma are la prieteni si i-am mai trimis mesaje pana acum.

| caramela a răspuns (pentru WhiteLife):

Facebook are? daca da, incearca sa vorbesti cu el, ori un alt amic de al lui, asta in caz ca va cunoasteti mult prea bine.

| WhiteLife explică (pentru caramela):

Da, insa ma gandeam ca se poate rezolva. Sigur, daca va fo nevoie neaparat am sa-i scriu pe Facebook.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ti-a dat "ignore".

| alexs99 a răspuns:

Nu poti trimite un mesaj acelui utilizator pentru ca ti-a dat ''ignore''.

| valentingb a răspuns:

Daca e vorba de mine, spune-mi

| WhiteLife explică (pentru valentingb):

Si cum sa-ti spun? Asa e bine?

| valentingb a răspuns (pentru WhiteLife):

Da. Deci, eu sunt? Ti-am scris si pe mess. sad

| LeMousiqe a răspuns:

Bună!
Ţi-a dat ignor, verifică la Editare profil dacă ai dat să nu îţi trimită nimeni un mesaj.
Mult Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cineva s-a săturat de tine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Posibil ca acea persoana sa te fi bagat la "IGNORE".
Te pup!

| Yasmin875 a răspuns:

Ti-a dat ignor

| nicoalusoby a răspuns:

Nu il poti trimite deoarece ti-a dat ignor.