| sabin89 a întrebat:

Ce poziție are regulamentul TPU față de răaspunsurile generate de inteligența artificială. Este stipulat ceva în acest sens?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu am vazut o asemenea pozitie.
Si ar trebui sa intrebam administratorul, dar nu cred ca s-a gandit cineva pana acum.

| sabin89 explică (pentru Ioandelasal):

Văd că la utilizatori suspendați este unul sancționat pentru acest motiv.
https://www.tpu.ro/utilizatori-suspendati/

| Ioandelasal a răspuns (pentru sabin89):

Ce fac unii pentru a se afirma!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Regulamentul TPU e de acum 14 ani...

| IceRope a răspuns:

Momentan, are poziția "capră". Adică, totul pentru trafic (adică bani) și aproape nimic pentru calitate. Toate-s vechi și nouă-s toate.

| sabin89 explică (pentru IceRope):

În fond, de ce ar fi traficul atât de important pentru ei, încât să-și permită să pună în umbră calitatea? Dacă scade calitatea, s-ar putea ca mulți useri să înceapă să se depărteze de acest site, și tot ei ar pierde. Văd că cei care folosesc AI sunt aproape exclusiv unii cu conturi noi, făcute cam după 20 ianuarie și care activează într-o veselie, răspunsuri pe bandă rulantă; răspunsuri la orice.

| IceRope a răspuns (pentru sabin89):

Traficul aduce bani. Nu contează cine are cont și cât de folositoare sunt răspunsurile date, cât numărul accesărilor site-ului. Cu sau fără cont, deștept sau nu, traficul este intens iar banii vin. Chiar daca locul ăsta colcăie de analfabeți funcțional, eu revin mereu datorită câtorva useri deștepți. Și, poate-poate, găsesc și o întrebare la care chiar merită să răspund serios.
Crede-mă, nu de calitate are nevoie deținătorul site-ului.winking