| anonim_4396 a întrebat:

Ce schimbări ați vrea să vedeți la TPU?

68 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

In primul rand sa functioneze cu adevarat optiunea de ignor, nu functioneaza iar eu chiar imi doresc sa ignor persoana respectiva,practic sa numai existe pentru mine, sa se poate adauga video, imagini, sa facem sondaje, sa pot vota un raspuns care a primit fundita, in rest e bine

| RAY a răspuns:

Acum 3 ore | suntserios a răspuns (pentru J0LIE):
Mie nu imi place sa mi se taie dreptul la replica.

dublu standard, nu iti convine cand cineva te ignora dar tu cand ignori pe cineva este ok, nu cumva faci acel lucru

https://ro.wikipedia.org/wiki/Dublu_standard

| RAY a răspuns:

Dar eu ti-am dat cerere de stop ignor si nu ai acceptat, deci mi-ai taiat dreptul la exprimare

| RAY a răspuns:

Suntserios ai facut multe afirmati mincinoase despre mine

| RAY a răspuns:

Au trecut deja 5 zile si nimic despre asa zis contraargumente viabile la tema, sunt curios si eu ce teme ignor eu

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa se scoata functia de ignore si sa isi faca moderatorii treaba.
90% din cei care folosesc ignore sunt frustrati care nu mai au replica.

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Pe mine personal nu mă deranjează dacă îmi dă cineva ignore.Îi dau şi eu înapoi şi aia e.E şi mai bine aşa : nu îmi mai poate răspunde la întrebări,nu îmi mai poate comenta la răspunsuri,nu îmi mai poate scrie în privat, practic, nu mai interacţionăm deloc. Oricum, pentru mine un user care îmi dă ignore, e un user cu care ştiu că nu mai vreau să am de-a face pe viitor aşa că nu aş vrea să se scoată funcţia asta.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Mie nu imi place sa mi se taie dreptul la replica.

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Fiecare cu părerea lui.Mie una nu mi-ar plăcea să ajung la discuţii interminabile în contradictoriu care nu duc niciunde sau chiar să mă cert.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru suntserios):

Ioneasca, fosta AnaMaria50 e campioană la ignore-uri laughing

| suntserios a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Clar. femeia aia nici daca zice ca cerul e portocaliu si tu ii zici ca e albastru nu vrea sa accepte.

suntserios
| suntserios a răspuns:

RAY ule... ia de aici

https://imgur.com/a/3fnpmex

e lista cu userii pe care ii ignor eu. Fix 0 useri in cativa ani de TPU. Ca tu mi ai dat ignore si acum te ai razgandit... ghinion, stai cu ingore tu, dar nu imi da mie definitii la dublu standard, ca eu nu am taia nimanui dreptul la replica...

| suntserios a răspuns (pentru suntserios):

Nu RAY. Tu ai dat ignore. Ai considerat ca nu e ok ca eu sa am replica si era clar ca nici tu nu vroiai sa zici nimic. Ignore sa ramana.

| Drimmero a răspuns:

Sa se limiteze numarul trollilor nepriceputi, sa mai revad vechii useri cu care ma intelegeam, sa avem posibilitatea de a incarca fisiere audio/video/imagini fara intermediul link-urilor.

| OldSoul a răspuns:

O sectiune de matrimoniale laughing
Asa ar fi mai curate celelalte categorii laughing

Eventual si una de videochat rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru OldSoul):

Cum naiba daţi peste întrebări puse acum câteva luni? rolling on the floor

| OldSoul a răspuns (pentru anonim_4396):

rolling on the floor Ah, mi-a aparut in dreapta la recomandari cand ti-am vazut o intrebare recenta rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru OldSoul):

P.S: Deja există un chat pe Discord unde îţi poţi găsi jumătatea cică.

| OldSoul a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ma bag, acolo sigur e RAY la conducere, sunt infectate potentialele jumatati de acolo laughing

| anonim_4396 explică (pentru OldSoul):

Păi al lui şi este chat-ul. laughing
Acolo până la urmă cred că toate jumătăţile sunt ale lui Ray. rolling on the floor

| OldSoul a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing Pai vezi?
Cine-s eu sa merg acolo si sa-i fac concurenta neloiala?rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru OldSoul):

Aşa este.Ai dreptate.Nu poţi să te dai la femeile din haremul lui Surayman Magnificul. rolling on the floor

| OldSoul a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa e, si-a cladit un imperiu, trebuie sa-l intelegem.
Il asediem alta data rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru OldSoul):

Dacă o să se ducă toate useriţele acolo, sigur va trebui asediat. laughing

| OldSoul a răspuns (pentru anonim_4396):

Caut o spioanca sa o trimit o acolo rolling on the floor Sa punem un complot la cale

| anonim_4396 explică (pentru OldSoul):

Nu intru acolo nici dacă mă plăteşti. rolling on the floor

| OldSoul a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa te platesc? Nici gand laughing
Te santajez rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru OldSoul):

Ar fi cam greu să mă şantajezi.De fapt, nici nu cred că ai avea cu ce. laughing

| OldSoul a răspuns (pentru anonim_4396):

Exact, de asta ma ganeam, ca poate esti amabila si ma ajuti tu cu ceva dovezi compromitatoare rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru OldSoul):

Neah.Mai bine îţi urez succes la căutat spioancă. laughing

| OldSoul a răspuns (pentru anonim_4396):

Off, bine, ma pun sa organizez preselectii rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru OldSoul):

Ţi-o recomand pe SilentRain. rolling on the floor

| OldSoul a răspuns (pentru anonim_4396):

SilentRain nu era persoana aia care e fata in zilele impare si baiat in zilele pare? rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru OldSoul):

De ceva vreme văd că a rămas fată, deci o poţi folosi oricând.Nu cred că te-ar refuza la aşa ceva după cum o ştiu eu. rolling on the floor

| OldSoul a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc dar nu. Persoanele cu personalitati multiple imi provoaca cosmaruri noaptea. laughing

E foarte aiurea sa ai un vis incendiar cu o fata care se transforma intr-un baiat in momentul nepotrivit. rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru OldSoul):

Cum vrei, dar să ştii că tu pierzi.Ea ar fi fost cea mai potrivită pentru postul ăsta. laughing

| OldSoul a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta e, bine ca nu stiu ce pierd, ca daca stiam, cine stie in ce belele mai intram. laughing
Am auzit ca cu ea, nu e de joaca rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru OldSoul):

Îţi spun eu ce pierzi : ocazia de a-ţi crea propriul tău imperiu. Vrei să-i rămână lui Ray toate femeile? laughing

| OldSoul a răspuns (pentru anonim_4396):

Intrebarea e daca ele vor sa ramana la Ray laughing

| anonim_4396 explică (pentru OldSoul):

Mai ştii? Doar nu vrei să rişti. laughing

| OldSoul a răspuns (pentru anonim_4396):

Eh, eu sunt mai excentric draga J0LIE laughing
Mie imi plac imperiile mici si intime rolling on the floor
Iar adeptele lui RAY, nu cred ca si-ar gasi locul in imperiul meu laughing

| anonim_4396 explică (pentru OldSoul):

Ah,deci cu toate astea vrei să spui că n-ar fi ele de nasul tău.
Eşti tu mai pretenţios aşa. laughing

| OldSoul a răspuns (pentru anonim_4396):

Se poate spune si asa, dar in esenta e mai simplu de atat laughing
E mult mai usor sa creezi un imperiu nou, cu peroane noi, neprihanite, decat sa convingi alte persoane, ca imperiul tau e mai bun. rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru OldSoul):

Păi ce persoane îţi mai rămân dacă se duc toate la Ray? thinking

| OldSoul a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu? laughing
Mai aducem utilizatoare noi, nu e problema.
Cladim un imperiu pe rau in jos, unul mai trainic si mai frumos.

| anonim_4396 explică (pentru OldSoul):

M-aş băga, dar mie ce-mi iese? thinking

| OldSoul a răspuns (pentru anonim_4396):

Jumatate din responsabilitatiwinking

| anonim_4396 explică (pentru OldSoul):

Mă refeream la beneficii.winking

Eu prin propria mea prezenţă te ajut să-ţi clădeşti imperiul, de restul te ocupi tu. big grin

| OldSoul a răspuns (pentru anonim_4396):

Beneficiile vin la pachet cu responsabilitatilelaughing
Daca eu ma imbolnavesc grav de o raceala, cineva trebuie sa se ocupe de imperiu corect?
Ei bine, tu vei fi aceea laughing

| anonim_4396 explică (pentru OldSoul):

Sper să nu te îmbolnăveşti prea des.Ideal ar fi să nu te îmbolnăveşti deloc. laughing

| OldSoul a răspuns (pentru anonim_4396):

Si totusi, daca se va intampla, pe tine ma voi baza sa-mi dai o aspirina rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru OldSoul):

Îţi dau mai multe chiar. Poate aşa îmi rămâne mie imperiul. big grin

| OldSoul a răspuns (pentru anonim_4396):

O sa ti-l las mostenire prin testament atunci laughing

| anonim_4396 explică (pentru OldSoul):

I-ai lăsa moştenire imperiul tău cuiva care tocmai ţi-a zis că te-ar omorî ca să-ţi ia locul? Ce drăguţţţ. love struck

| OldSoul a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa sunt eu, amabil si cu un suflet bun sad

| anonim_4396 explică (pentru OldSoul):

Iar eu o scorpie. devil

| Dalmore a răspuns:

Plato banat permanent.

| anonim_4396 explică (pentru Dalmore):

Am fost deja banat permanent de mai multe ori, inteligento. Si ce s-a schimbat?

| Dalmore a răspuns (pentru anonim_4396):

Banat permanent, adică să ți se interzică total accesul la internet.

| anonim_4396 explică (pentru Dalmore):

Uite asta mi-a placut, du-te cu ea la iUmor.

| Dalmore a răspuns (pentru anonim_4396):

Acolo mă duc cu tine.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ce interesant e cum aţi dat amândoi, la vreo 25 de minute distanţă, de o întrebare pusă acum 4 luni.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Aceleași lucruri pe care le-au menționat Ray și Drimmero, doar că m-ar atrage să existe și o aplicație mobilă, să vezi lista numelor de utilizator anterioare a unui user, și cam atât. A, și să primesc notificare atunci când cineva mă șterge de la prieteni și/sau mă ignoră, ca să știu...

| laSoledad a răspuns:

Eu propun urmatoarele schimbari:
- sa dispara lag-ul de pe site, sa mearga mult mai usor si rapid;
- sa se introduca linkul care sa te trimita la persoana respectiva cand scrii de exemplu @Soledad si sa-i apara notificare respectivului ca ai facut trimitere la el;
- sa se stearga de catre moderatori mult mai multe intrebari si raspunsuri agramate si idioate ca pana acum;
- atunci cand cineva vrea sa puna o noua intrebare, sa se introduca un chesionar despre ce va fi intrebarea, astfel incat sa il trimita pe user la un set de intrebari deja puse, asemanatoare cu cea pe care se gandeste sa o puna. Evident, asta nu e valabil in toate cazurile, unele intrebari fiind exceptionale, insa majoritatea intrebarilor chiar se repeta pe TPU;
- eliminarea perioadei de timp in care trebuie sa astepti, ca utilizator junior, pentru a primi un raspuns;
- schimbarea algoritmului de formare a topului userilor, din cel care stimuleaza cu puncte postarea oricarui raspuns, intr-un algoritm care recompenseaza postarea raspunsurilor pe care userii le considera folositoare, inteligente, castigatoare;
- nu incurajez introducerea imaginilor pe TPU, pentru ca va fi o mai mare mizerie aici decat este acum;
- eliminarea directa a userilor scandalagii, agramati, idioti de pe site prin raportarea lor de catre useri - eliminare directa indiferent de statutul userului, fara discutii

| anonim_4396 explică (pentru laSoledad):

Introducerea imaginilor nu ar fi un lucru rău, după părerea mea, asta doar dacă s-ar face şi schimbarea de la ultima liniuţă, ca să nu trebuiască să vezi tot felul de porcării.

| laSoledad a răspuns (pentru anonim_4396):

Oricat ar incerca TPU sa scoata de pe site userii scandalagii, perversi, idioti, tot vor fi. Ca si pe Facebook si altele. Si Tumblr avea un public decent, pana cand a inceput sa colcaie de perversi, pedofili, etc care postau NSFW. Diferenta mare dintre Facebook, Tumblr si TPU (si ei stiu despre ce vorbesc) este faptul ca primele mentionate si-au permis sa investeasca bani in softuri de detectare si eliminare a imaginilor de tip NSFW. TPU nu poate face asta deocamdata. Ar colcai TPU-ul de poze cu crime, drogati, batuti, sange, animale moarte, batai, BDSM, p@rn, child p@rn, poze de smash or pass, gif-uri trasnite si altele. Daca ii dai unei mari mase de internauti redusi mental (majoritatea, nu toti) un instrument precum imaginea, videoul, doar se amorseaza astfel bomba haotica, oricat oamenii de buna cuviinta ar vrea sa sheruiasca poze cu floricele si pisici inofensive.

| împreunăfacembine a răspuns:

Salut,

Schimbari in bine intotdeauna ar fi. As dori sa se poata adauga fotografii la raspunsuri sau intrebari. Sa nu mai contima publicitate si cel mai important pentru mine, sa se refaca aplicatia pentru mobil TPU care sa fiie actualizata la zi si sa functioneze.

Zi faina.

| funnymind a răspuns:

Moderatori cu ditamai cultura generala si coloana vertebrala cat coloana lui Brancusi. Plus, un soft ultraperformant care sa anuleze din start orice postare agramata.
Colcaie site-ul de paraziti.