| MysteriousCat a întrebat:

Cine este cel mai activ user de pe TPU?

Răspuns Câştigător
| corolav a răspuns:

Înclin să apreciez ca bun acest răspuns.
Dar numai ...parțial.
Să mă explic!
Te rog să mă scuzi!
Am avut curiozitatea să văd cine a răspuns.
Da, am văzut și m-am edificat...cumva.
Multe răspunsuri inteligente, pe care, în mare parte ( mă rog, din cîte am
citit!) le-am apreciat.
Dar, pentru un utilizator TPU, care a debutat pe data de 2 martie 2016 ( adică de 43 de zile) și a răspuns la 1849 de întrebări ( 305, cele curente, și 1544, de la oracol) nu e chiar puțin.
Asta ar însemna 43 de răspunsuri pe zi. Ceea ce, zic eu, nu e chiar puțin și ocupă ceva timp.
Mai exact, 10 - 25 secunde pînă găsești o întrebare, vreo alte 20 - 25 de secunde cît citești textul întrebării, încă vreo 10 - 15 secunde cît gîndești răspunsul, se fac cam 65 - 70 de secunde.
Apoi, probabil că începi să tastezi răspunsul și, nu de puține ori, îți ia și acesta aproximativ două minute.
Deci, pentru un răspuns aloci aproximativ trei minute.
Înmulțit cu 43 rezultă 129 de minute. Adică două ore și încă puțin.
Făcînd o medie, zilnică, aș zice.
Nu e chiar puțin pentru a aloca acestei noi îndeletniciri o parte din timpul matale. Cu alte cuvinte, te-ai cam grăbit cu răspunsul dat.
E foarte adevărat că unii dau și peste 100 de răspunsuri pe zi. Și despre aceștia se poate spune, într-adevăr, că au timp de pierdut.
Dar și matale tinzi spre astfel de performanțe.
Vom trăi și vom vedea!
Să ai sănătate și... inspirație la răspunsuri!

13 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Sunt cel putin 2 useri care mi-au atras atentia prin multitudinea de intrebari care au fost puse de parca s-ar lua la intrecere http://www.tpu.ro/utilizator/blqw si w.tpu.ro/utilizator/tuke.Ambii depasec 2000 de intrebari.Multe intrebari se repeta, sau sunt puse sub alta forma.
Sunt altii care scriu mult si prost (adica nu se informeza corect)
Nu stiu criteriul dupa care pot spune care pot vedea cel mai activ, dar si folositor user. Daca s-ar sterge unele intrebari care se repeta la nefarsit, ar mai usor sa-mi dau seama!

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Pai sunt multi useri activi dai acolo sus pe comunitatea si poti vedea lista cu toti useri TPU de la cel mai activ la cel mai putin activ.

| alexandrualind a răspuns:

LadyAnto.

| BadAngel3 a răspuns:

LadyAnto

| TheFragranceMaster a răspuns:

Cel care are cel mai mult timp de pierdut.

| MysteriousCat explică (pentru TheFragranceMaster):

Buna asta laughing

| TheFragranceMaster a răspuns (pentru corolav):

Nu trage, dom' corolav, sunt eu… TheFragranceMaster!

| corolav a răspuns (pentru TheFragranceMaster):

O.K! Se aprobă!
Să fii sănătos!

| TheFragranceMaster a răspuns (pentru corolav):

Merci!
Si domnia ta!

| MysteriousCat explică (pentru corolav):

WOW! Am contul e numai trei zile si pana acum acesta e cel mai explicit raspuns vazut pana acum(chiar daca a fosr pentru altcineva).Dar sunteti profesor sau ce? laughing
Daca nu va suparati putem fi prieteni(pe TPU)? Mi-ar face mare placere in special in cazul unei persoane atat de inteligente. happy

| corolav a răspuns (pentru MysteriousCat):

Domnișoară, mă bucur că ai apreciat răspunsul meu.
Chestia cu a mea inteligență e doar ceva relativ și rod al multor ani de citit și scris în limba română ( și chiar și în alte limbi), care au dus la înmagazinarea unei mari cantități de cunoștințe pe care, atunci cînd am ocazia, încerc să le împărtășesc și eu altora.
Pe de altă parte însă, am a veni cu niște amendamente la propunerea matale ( cea cu prietenia).
În primul rînd ți-aș propune să te duci la adresa mea, să-mi urmărești răspunsurile și să vezi că s-ar putea să ai motive a te „dezumfla" puțin de propunerea înaintată de matale.
Mai exact, matale ești o domnișoară, încă școlăriță, probabil de vreo 15 - 16 ani, iar eu un pensionar, de aproape 70 de ani.
În atare condiții, nu cred că vei mai fi atît de entuziasmată de a -ți face o relație de prietenie cu mine, chiar dacă doar virtual, prin intermediul acestui TPU.
În altă ordine, am mers și am citit răspunsurile date de matale (inclusiv acesta de aici). Undeva spui ( dacă nu greșesc) că ești o persoană care îți place să se facă dreptate(ceva aproximativ). Dacă e vorba de dreptate, țin să te anunț că eu sunt foarte exigent în a-mi alege prietenii și de acea te rog să accepți cîteva ale mele critici, referitoare la felul matale de a concepe texte în limba română, de a le gîndi și apoi de a le așterne grafic.
Sunt unele greșeli de acest gen și nu puține de ortografie.
Încearcă să iei aminte la aceste observații, să încerci a te corecta și de a nu le mai da drumul pe TPU înainte de a te controla.
În rest, îți doresc multă sănătate și spor la învățătură!

| MysteriousCat explică (pentru corolav):

Sincer,nu prea ma intereseaza varsta unei persoane cand vreau sa devenim prieteni pe TPU cat timp aceasta are un suflet curat si e dornica sa imi ofere o parte din cunostintele sale, conditii pe care dupa cate am vazut le indepliniti.Din cate am vazut din intrebarile puse de dumneata sunt probleme serioase, ceva mai mature pentru varsta mea(13 ani) dintre care ce-i drept nu pot deduce o parte din ele, dar acest lucru nu imi micsoreaza entuziasmul.Va multumesc pentru faptul ca ati fost sincer cu mine si voi incerca sa imi indrept multele greseli gramaticale.Si inca o data va multumesc pentru sustinere si va urez si dumneavoastra multa sanatate si o viata cat mai lunga.Scuzati raspunsul tarziu. happy

| corolav a răspuns (pentru MysteriousCat):

E bine că e așa!
Cînd vei găsi de cuviință poți să-mi scrii.
Să fii sănătoasă!

| corolav a răspuns (pentru TheFragranceMaster):

Înclin să apreciez ca bun acest răspuns.
Dar numai ...parțial.
Să mă explic!
Te rog să mă scuzi!
Am avut curiozitatea să văd cine a răspuns.
Da, am văzut și m-am edificat...cumva.
Multe răspunsuri inteligente, pe care, în mare parte ( mă rog, din cîte am
citit!) le-am apreciat.
Dar, pentru un utilizator TPU, care a debutat pe data de 2 martie 2016 ( adică de 43 de zile) și a răspuns la 1849 de întrebări ( 305, cele curente, și 1544, de la oracol) nu e chiar puțin.
Asta ar însemna 43 de răspunsuri pe zi. Ceea ce, zic eu, nu e chiar puțin și ocupă ceva timp.
Mai exact, 10 - 25 secunde pînă găsești o întrebare, vreo alte 20 - 25 de secunde cît citești textul întrebării, încă vreo 10 - 15 secunde cît gîndești răspunsul, se fac cam 65 - 70 de secunde.
Apoi, probabil că începi să tastezi răspunsul și, nu de puține ori, îți ia și acesta aproximativ două minute.
Deci, pentru un răspuns aloci aproximativ trei minute.
Înmulțit cu 43 rezultă 129 de minute. Adică două ore și încă puțin.
Făcînd o medie, zilnică, aș zice.
Nu e chiar puțin pentru a aloca acestei noi îndeletniciri o parte din timpul matale. Cu alte cuvinte, te-ai cam grăbit cu răspunsul dat.
E foarte adevărat că unii dau și peste 100 de răspunsuri pe zi. Și despre aceștia se poate spune, într-adevăr, că au timp de pierdut.
Dar și matale tinzi spre astfel de performanțe.
Vom trăi și vom vedea!
Să ai sănătate și... inspirație la răspunsuri!