Concurs - TPU a implinit 10 ani!

Pe 25 noiembrie TPU a implinit 10 ani. In tot acest timp, peste 3 milioane de intrebari si-au gasit raspunsuri aici datorita voua. Impreuna am construit aceasta comunitate, unii dintre voi fiindu-ne alaturi inca de la inceput. Va multumim din suflet pentru toata implicarea si pentru tot timpul petrecut alaturi de noi.

Si cum nu puteam trece peste aceasta zi pur si simplu, ne-am gandit la ceva special pentru voi: un alt fel de concurs aniversar.

Ce trebuie sa faceti?

Intrati aici si incarcati urarea voastra sub forma de imagine sau video pana pe 5 decembrie.

Noi ne vom bucura de toate, dar userul a carui urare ne va impresiona cel mai tare, va castiga un soundbar Blaupunkt. Asa ca nu va sfiiti in a va arata creativitatea!

Tototdata, pentru ca nu e o simpla aniversare, ci una de 10 ani, am mai pregatit pentru voi si o vanatoare de monede.

Primul care gaseste intrebarea cu badge-ul special  si ne lasa link-ul aici in comentarii, va castiga 50 de monede. Si ca sa fie un pic mai simplu, va lasam si un indiciu: Benedict al XVI-lea.

Multa bafta tuturor!

L.E:

Castigatorul monedelor este raMLesS pentru ca a fost primul care a gasit intrebarea cu badge-ul special.

Castigatorul soundbarului a carui felicitarea ne-a impresionat este Bratuleanu_Marian_

Multumim tuturor ca sunteti alaturi de noi!

65 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

La mulți ani!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ce repede au trecut anii! Pacatul nu este ca anii au trecut repede, dar am trecut si noi cu ei.
Urez si eu "La multi ani", atat TPU cat si tuturor celor care il mentin in functionare si tuturor utilizatorilor, in principal celor care il respecta si ii respecta scopul primordial: acela de a ajuta.

| JeSa a răspuns:

La multi ani! Cat mai multi!?

| Evolution a răspuns:

La multi ani, TPU!
Eu am contul din 2011, ar trebui sa existe "monezi de veterani" laughing)
Ar trebui sa se puna accent pe raspunsurile adevarate, unii raspund fara vreo legatura la intrebarea respectiva si "cersesc" funda doar ca sa adune raspunsuri pe profil.
P.S: Calitate, nu cantitatewinking

| darrio2007 a răspuns:

La multi ani!

| cristi202 a răspuns:

La multi ani, TPU!
Sa ne mai traiesti, nu inca 10 ani, nu 100, ci 1000! Printre atitea lucruri care apar si trec in lumea asta, tu sa ramii cu toate lucrurile frumoase pe care le ai si esti in stare sa le faci!

| baru a răspuns:

La multi ani....tot binele din lume

Bula
| Bula a răspuns:

Ca "veteran" a membrilor TPU, va urez
LA MULTI ANI!
In cei 10 ani s-a ajuns ca multe intrebari sa-si gaseasca raspunsurile pe site-ul vostru.
Chiar daca nu sunt toate raspunsurile perfecte, pot spune ca SI PARERILE CONTEAZA!
Deseori am patit ca, am crezut ca detin raspunsul corect, dar m-am inselat placut, citind raspunsurile celorlalti. Din multitudinea de raspunsuri - daca le analizezi atent - poti trage concluzia care se apropie cel mai mult de raspunsul perfect.

Un profesor ne-a invatat asa: "CAND STII CE NU STII, ATUNCI INCEPI SA STII".
Mult timp n-am inteles aceasta invatatura, dar am tinut-o in minte ca o provocare. In final, am inteles sensul ei si va provoc si pe voi sa incercati s-o intelegeti!

In legatura cu Papa Emerit Benedict al XVI-lea
http://4.bp.blogspot.com/......+papal.jpg
Despre viata si activitatea lui puteti citi aici:
http://ro.wikipedia.org/wiki/Papa_Benedict_al_XVI-lea

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bula):

Si eu sunt veteran, am avut un cont inca din anul 2013. Numai ca... mi-am sters contul laughing

| AvalohAlyn a răspuns:

La multi ani TPU! Site minunat!

| RAY a răspuns:

La multi ani, TOȚI PENTRU UNUL

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Apropo asta e prima intrebare de pe TPU, https://www.tpu.ro/......-macar-sa/

| TPU.ro explică (pentru anonim_4396):

Buna,
Multumim pentru link, insa nu aceasta este intrebarea. Enuntul are badge-ul special. Iar in articol am precizat si un indiciu. Tine cont de el!happy

| RAY a răspuns:

Bratuleanu_Marian_ frumos, nota 10happy

| corbulalbrosu a răspuns:

''La si mai Multi Ani''... TPU

| T0T a răspuns:

Vai a trecut atâta timp. parcă a fost alaltăieri. LMa.

| TPU.ro explică (pentru raMLesS):

Felicitari, ai castigat cele 50 de monede pentru ca ai gasit intrebarea cu badge.
Aceea e prima intrebare postata in categoria Legislatie acum 10 ani. happy

| Nemessys a răspuns (pentru raMLesS):

Cum ai gasit-o? I don't want to see

| GoldenZenith a răspuns:

La multi ani, TPUișori!

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

La multi ani TPU pacat de site-ul asta.

| Elena9328 a răspuns:

La mulți ani, TPU. Si la mai mulți ani de acum încolo!

| ForeverAlone97 a răspuns:

La multi ani, TPU!

| Theo94 a răspuns:

La multi ani, TPU!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca oferiti 50 monede Bitcoin, va fac si soclu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://pin.it/wxj32ea7xtsqhj
La mulți ani, TpU!

| gogu220 a răspuns:

V-aş ura LA MULŢI ANI dar îmi e ca am ajuns un pic cam târziu, aşa că va urez LA MULŢI BANI, că asta se poate ura oricând. Şi mă gândeam la o nouă provocare, o categorie vare să motiveze membrii TPU şi care să facă să îşi aducă câţi mai mulţi prieteni.

| teo530 a răspuns:

Wow marele 0. poate faceți și buletinullaughing

| alex15ccc a răspuns:

La muti ani, multa sanatate celor din echipa

| Jay1 a răspuns:

La Mulţi Ani TPU şi încă 100 de ani de-acum incolo!

| Jay1 a răspuns:

10 ani, La multi ani! https://www.youtube.com/watch?v=VCTVJOxyUj4

| Saiko10 a răspuns:

La multi ani TPU =)