| maties a întrebat:

Cum faci un Print Screen?

Răspuns Câştigător
| ratzaa a răspuns:

Loool... rolling on the floor)))))))))) cat de greu poate fi. Peei pasu 1) vazut ca sus la tast in partea drpta sau langa F12 este un BUTON Print Screen SysRq dai clik pe el si dup intri in paint si dai CTRL + v... gatabig grin fundabig grin?

11 răspunsuri:
| DoarOana a răspuns:

Buna maties,
Daca esti pe XP prt screen (buton sus dreapta) si apoi intrii in paint si dai ctrl si litera V. (ti apasat control si litera V).
Pe Vista nu merge asta deci acolo iti va trebui un program, in cazul in care nu il ai instalat deja.
Pa, pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti trebuie un program PrintScreen se numeste
cauta si u p Google si ai sa gasestiwinking

| LonelyGirl01 a răspuns:

Deci.Apesi tasta PrtSc/SysRq apoi deschizi paint->edit->paste->save as...^^

Răspuns utilizator avertizat
| Peppy a răspuns:

Daca vrei sa-ti fie mai usor ia GreenShot(http://en.softonic.com/s/greenshot)incearca pe LINK-ul pe care ti l-am dat. Apoi deschizi programul si apesi PrtScSysRq(printscreen)si alegi dimensiunile;)e usor

| blondu_9020 a răspuns:

Ai pe tastatura un buton Print Screen... apesi pe ala cand vrei sa faci print screen-u si dupa intri in paint si apesi ctrl+vwinking. sper ca ti-am fost de ajutor

| radcasian a răspuns:

Salut.Intai deschizi fereastra la care doresti sa-i faci Print Screen si este un buton mai sus de butoanele de comanda este un buton inscriptionat Print Screen?

| kiiid a răspuns:

Pai
deasupra literelor scrie asa
ESC F1 F2 F3.F11 F12 PRINT SCREEN INSERT blabla.
mergi pe pagina care vrei
si cand crezi ca asa vrei sa captezi apesi pe PRINT SCREEN
apoi intri in paint
si apesi sus la edit
si apoi la paste
si salvezi imaginea
bafta.batting eyelashes

| bobomega a răspuns:

Vezi ca langa scroll lock in stanga e un buton si ala e. funda pls

| Anonim_4933 a răspuns:

Simplu...apesi pe tasta de sus dreapta ce se cgeama prt sc te duci in paint dai edit si past... funditathinking

| hellygirl a răspuns:

Ctrl + prt sc
prt sc e in al doilea rand de sus pe langa alea cu F1 F2 etc