| luciaionita a întrebat:

Cum imi pun o poza de profil la TPU?

Răspuns Câştigător
| Sinceritate a răspuns:

In partea stanga ai scris cu portocaliu editare profil, da-i click, dupa ai mai jos incarca fotografie si gata!

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Din pagina ta intri la Editare profil, dai clic pe Choose file, alegi poza din calculator/laptop, clic pe ok/open, apoi clic pe Salvează profilul. Apare în maxim 24 de ore. Atenție, dacă nu respectă dimensiunile avatarului, nu va apărea nicio modificare.
Succes.
Pa, pa.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
intra la editare profil, se afla in stanga ta unde scrie Logat ca... dai click si te duci la selecteaza o poza/imagine de profil, dai click pe alege, si ti se deschide un chenar, te duci in documentele tale sau unde ai tu poze, selectezi poza/imaginea dorita... apoi astepti pana e "cercetata" de admini si apoi aprobata
sper sa reusestihappy
Mult succes si o zi seara sa aihappy

| caramela a răspuns (pentru caramela):

Scuze pentru greseala...O seara frumoasa sa aihappy

| luciaionita explică (pentru caramela):

Nu-i nimic!

| CautNume a răspuns:

Intri la "Editare profil": (chenarul portocaliu din stanga) si dai la "Rasfoire" (la "Selecteaza imagine profil") si dupa ce ai ales o poza dai la "Salveaza profilul".
Trebuie sa astepti 1-2 zile pentru ca poza trebuie aprobata de un administrator. Succes!
Mai multe despre TPU: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
http://www.tpu.ro/blog/

| Musique a răspuns:

Http://www.tpu.ro/site-users/edit/
Selectează imagine profil-Salvează profilul.
Baftă!

| DDCC a răspuns:

Bună! Intră pe http://www.tpu.ro/site-users/edit/ iar de la Selecteaza imagine profil dai click pe Choose file și încarci o imagine din computer, după care dai Salvare profilul. După ce va fi acceptată de adminii site-ului va putea fi văzută de toți la profilul tău.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Du-te la editare profil
(http://www.tpu.ro/site-users/edit/ ), apoi la selectează imagine de profil. Selectezi o imagine şi puţin mai jos scrie salvează profilul. Dai un click şi Voilà! Poza o să îţi apară când va fi aprobată de către un administrator TPU şi se va face reiniţializarea profilului.
Te pup!

| Lvrkiosif a răspuns:

Dai editare profil din partea stanga mai jos a ecranului... Selecteaza imagine profil

| 7names a răspuns:

Buna!
In caseta portocalie, dai click pe editare profil. Dupa ce ai intrat, dai click pe " Chosse fille ". Iti selectezi imaginea dorita, dai salvare profil si in cateva minute/ore/zile iti va aparea poza.
P.S. : Sambata si duminica nu lucreaza.
Succes!

| luciaionita explică:

Multumesc pentru ajutor!:*