| Shriti a întrebat:

Cum poti ajunge utilizator senior?

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
Fiind activa pe site/dand raspunsuri de calitate si avand 10 zile vechime pe site si 100 raspunsuri date
Apoi adminii vor avea grija sa iti schimbe statutul.
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
CITESTE ACEST LINK!
O zi buna sa ai:)

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca te casatoresti cu un senior

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"26. Cum ajung senior?
Pentru a ajunge senior ai nevoie de 100 de raspunsuri postate in comunitate si 10 zile trecute de la crearea contului. Numarul de funde nu conteaza in aceasta situatie. " - SURSA :
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#26

Toate cele bune.

| Fatamuntilor a răspuns:

100 de raspunsuri si 10 zile.

| BogdanDediu a răspuns:

Trebuie sa fii activa pe site sa dai raspunsuri si atunci acumulezi puncte!

| Shriti explică:

Cum se fac punctele?

| bursuc001 a răspuns (pentru Shriti):

NU prea ai ce face cu punctele :(

"10. Cum castig puncte pe TPU?
Acumulezi puncte de fiecare data cand oferi raspunsuri. De asemenea, castigi puncte si prin voturile primite pentru raspunsurile tale.
- pentru postarea unui raspuns (aprobat) veti primi 50 de puncte;
- pentru postarea unei intrebari nu se mai ofera niciun punct si nici pentru votarea raspunsurilor postate de altcineva;
- atunci cand un raspuns este ales castigator, cel care l-a postat primeste 100 de puncte;
- pentru fiecare vot "folositor" sau "inteligent" primit, se ofera cate un punct.
Se acorda puncte suplimentare pentru rapiditatea cu care postezi un raspuns: primul raspuns postat pentru o intrebare valoreaza 50 de puncte; al doilea - 40 de puncte; al treilea - 30 de puncte; al patrulea - 20 puncte; al cincilea raspuns - 10 puncte.
Pentru a vedea care dintre intrebari nu au niciun raspuns/ au un raspuns/ au doua raspunsuri/ au trei raspunsuri, intra aici." - SURSA :
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#10

Punctele acumulate pentru răspunsuri ( respectiv şi cele aferente fundiţelor, sau cele aferente Oracolului ) te ajută să "creşti" în topul/clasamentul utilizatorilor :)

Ca să avansezi în topul userilor şi să ai un rank cât mai bun ( MIC ) - deci, trebuie să acumulezi cât mai MULTE puncte!

| Shriti explică:

Mersi caramela! Azi implinesc 10 zile si tot azi am adunat 100 de raspunsuribig grin

| Shriti explică:

Mersi si tie, bursuc! Ti.as fi dat si tie funda dar nu pot.

| bursuc001 a răspuns (pentru Shriti):

Cu plăcere happy

Atunci când vrei să răspunzi unui user, TREBUIE să apeşi pe "Raspunde" aflat SUB răspunsul dat de userul respectiv, acolo ţi se va deschide o "casetă" ( de dialog ) în care-i scrii mesajul/răspunsul!

În acest mod, userul respectiv va primi o NOTIFICARE şi va ŞTII că i-ai trimis un răspuns.
În caz contrar, el NU ştie că cineva i-a răspuns la mesaj.

Acum am dat întâmplător peste întrebarea ta ( aceasta ) şi am observat că mi-ai răspuns ( incorect )!

O zi frumoasă.

| Shriti explică:

laughing ce, faci misto de mine sau ce laughing

| Shriti explică:

Mersi mersi tuturor!