| anonim_4396 a întrebat:

Cum recomand o intrebare? nu mi apartine

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

"Ce este chestionarul de evaluare al unei intrebari?

O parte dintre utilizatori, dupa o activitate sustinuta in cadrul comunitatii, sunt rugati sa completeze un formular despre intrebarile la care au raspuns. Acesta ne ajuta sa mutam postarile la categoriile potrivite sau sa le facem recomandate.
Setarile pentru afisarea chestionarului de evaluare pot fi modificate de aici."

http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#44

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Dupa fiecare raspuns pe care il dai, iti apare un chestionar, il citesti cu mare atentie, vezi daca intrebarea se incadreaza la categoria potrivita, apoi bifezi fiecare casuta bifand ceea ce crezi tu de cuviinta, iar daca vrei sa fie recomandata, bifezi cele 5 stelute (ultimul rand)
Asa cum a zis si user NOname, citeste acel paragraf.
O seara bunahappy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Depinde dacă ţi se "permite" acest lucru!

"44. Ce este chestionarul de evaluare al unei intrebari?
O parte dintre utilizatori, dupa o activitate sustinuta in cadrul comunitatii, sunt rugati sa completeze un formular despre intrebarile la care au raspuns. Acesta ne ajuta sa mutam postarile la categoriile potrivite sau sa le facem recomandate.
Setarile pentru afisarea chestionarului de evaluare pot fi modificate de aici" - SURSA :
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#44

Toate cele bune.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Daca suficienti useri voteaza o intrebare cu 5 stele ca dorind a fi recomandata, un admin o face recomandata, asta inseamna ca-i apare o eticheta si cam atat. Vad ca doar intrebarile recomandate ale adminilor sunt sticky (apar primele in coloana de intrebari).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sub fiecare intrebare pusa de un utilizator TPU ai mentiunea ''Ce nota dai intrebarii?'' -selecteaza maxim si daca si altii utilizatori o recomanda si acestia (si tu inclusiv, bineanteles) ai un anumit ''rank'' pe site adica activitate s-ar putea ca intrebarea sa apara la recomandate...desigur mai (conteaza) ce spun si adminele...