| ralucaraly a întrebat:

Cum recuperez un raspuns sters in TPU?

Sau

Cum sterg un raspuns anonim dat de mine, adica, eu am dat un raspuns la o intrebare si dupa l-am sters nestiing ca va aparea raspunsul cu anonim acum vreau sa il sterg de finitiv... Cum fac?

Va rog raspuns..

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Daca te referi la postari sterse de admin, dai aici http://www.tpu.ro/continut-sters-admin/ si ceri reanilizarea postarii.
Daca te referi la cel sterse de tine, ma tem ca nu le poti poti face nimic.
Cel mult poti scrie la contact http://www.tpu.ro/contact si rogi admina sa-ti stearga raspunsul.

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Printr-o cerere la Contact, în care îţi motivezi decizia, ai şanse să fie şters, dar nu e o garanţie.
Sau printr-o serie de raportări.
Altfel n-ai cum.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai cum să "recuperezi" acel răspuns!
Cel mult, poţi trimite un mesaj la "Contact" şi s-o rogi pe Admina Cristina să-ţi şteargă complet acel răspuns...

"06. Cum sterg o intrebare sau un raspuns?
Poti face acest lucru din contul tau de utilizator, din sectiunea "Intrebarile mele" sau "Raspunsurile mele". In fiecare zi poti sterge maxim 10 postari. Aceste limitari reprezinta masuri de securitate impotriva stergerilor accidentale sau accesului altor persoane in cont. Vei primi un e-mail pentru confirmarea stergerii, iar tot ce va trebui sa mai faci este dai click pe al doilea link transmis. Daca stergi o intrebare care a primit raspunsuri, aceasta va aparea pe site ca fiind postata de un Anonim si nu va mai fi alocata contului tau." - SURSA :
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#06

Toate cele bune.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Să recuperezi un răspuns, eliminat de administratori, sunt șanse minime. Fiindcă, a fost șters, din două motive: ori a încălcat regulamentul, ori întrebarea la care ai răspuns, a făcut acest lucru, iar tu nu ai nicio vină. Însă, odată cu întrebarea care încalcă regulamentul, dispar automat, și răspunsurile. E lege, politica siteului. : ))

Dacă tu ai șters un răspuns, care-ți aparținea, iar el a rămas (totuși) pe site, sub semnătura unui anonim, nu sunt șanse să îl mai poți elimina definitiv. Va rămâne așa...
Dacă optai pentru ștergerea lui, la câteva clipe după postare, exista posibilitatea să fie șters integral, însă așa, indiferent dacă a primit voturi, ori că nu a primit, va continua să existe. Ca postare anonimă.

| ralucaraly explică:

Ba da eu i-am dat sterge! si acum raspunsul apare cu anonim