| smecherudragos66 a întrebat:

Cum se dau Funde? primul raspuns concret primeste Funda:X

5 răspunsuri:
| Biby a răspuns:

Hey! Fundita este ca o rasplata pe care o daruiesti celui care te-a ajutat.Este un fel de "multumesc" pentru persoana care a raspuns folositor la intrebare.

Toata lumea se zbate sa le primeasca, deoarece cu cat mai multe fundite ai, este cat mai aproape de a devenii Expert TPU.

Dar mai exista si oameni folositori pe site, care nu raspund doar pentru a primi fundita, si pentru ca vor sa ajute.O fundita este egala cu 100 de puncte.
Fundita se da cand se considera ca sunt destule raspunsuri.In fata fiecarui raspuns este o medalie gri si daca dai click pe ea se face portocalie.Scrie nr. 1 pe ea. Dupa ce ai dat clock pe ea scrie:"Esti sigur ca vrei sa declari acest raspuns fiind raspuns castigator?" dai ok, si ai dat funda.

caramela
| caramela a răspuns:

Buna! cand tu zici ca acorzi fundita,
e un fel de "promisiune" sa raspundem mai repede, pentru ca unii o fac doar pentru acele fundite..altii cersesc acea fundita..si tu cand pui intrebare pe site, dupa afisarea mai multor raspunsuri, trebuie sa declari un castigator acordandu-i fundita... fundita e un fel de Multumesc pentru ajutorul acordat+ 100 de puncte..si tu daca dai raspunsuri bune, la fel poti primi o funditahappy datorita acestor fundite, iti creste punctajul si poti ocupa un loc bun in clasamentul TPU.
dupa fiecare raspuns primit, in dreptul raspunsului iti va aparea o fundita de culoare gri, cand te hotarasti sa desemnezi un castigator, dai click pe fundita, odata declarat castigator, nu mai poti sa rectifici.
O zi buna si frumoasa sa ai!

| CautNume a răspuns:

In dreapta fiecarui raspuns ai o funda gri.Dai click pe ea si ai dat funda, adica raspunsul castigator. Funda se va face portocalie.

Răspuns utilizator avertizat
| đɾεαmεɾ a răspuns:

Deasupra raspunsurilor pe care le primesti la o intrebare este cate o fundita gri iar cand pui clickul pe ea devine portocalie.Atunci cand vrei sa dai fundita, alegi raspunsul care ti se pare tie cel mai folositor si dai clic pe fundita aia de deasupra raspunsului..Succes!