| FreddieM a întrebat:

Cum se explica ca la majoritatea intrebarilor pe care le pun aici raspund cam aceiasi, sa zic 20 de useri? Ce-i drept useri cam de,, top". Dar celelte mii unde sunt?

4 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

"celelte mii" doar pun intrebari.

| Evolution a răspuns:

Depinde de mai multi factori. De exemplu eu am avut o inactivitate de cateva luni bune (facultate, probleme personale etc.) si nu intru zilnic. Si asta e valabil si la mai multi useri + unii au renuntat s-a.m.d.
Unii sunt doar pentru a pune intrebari (de obicei idioate) si gasesc raspunsul in maxim 2 secunde pe google.
Altii troleaza si fac 100 de conturi.
Unii intra odata pe an.
Ideea este sa folosesti TPU in scopul pentru care a fost creat, sa nu raspunzi la intrebari doar de dragul de a raspunde si sa cersesti la final "Funda?". Mi se pare penibil, oricum funda aia nu te ajuta cu nimic si nu reflecta cu nimic, unii isi fac si mai multe conturi si isi dau funda singuri laughing.
Sunt tot felul de specimene, daca toata lumea ar fi folosit TPU in scopul bun si intrebari concrete si raspunsuri bune, ar fi ajuns la un nivel mai inalt. Dar asa suntem noi in Romania, dar in fine asta e o alta discutie.
Succes!

| RAY a răspuns:

Pai nu sunt mii de useri, poti vedea cate intrebari vs cate raspunsuri sunt date intr o zi sau mai multe zile si vedea ca nu e nici macar 500 dar o mie, eu cred ca vreo 100-200 de persoane intra pe TPU, plus multe clone, cunosc useri cu 7, 8 clone active pe site

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Eu de când a început școala n-am prea intrat pe aici. Acum m-a apucat o „faină" răceală și am zis să mai răspund. Nu am fost prea activă. Nu am mai dat răspunsuri cam de la sfârșitul lui septembrie, doar câteva, și am pus cred în octombrie doar o întrebare, despre „moțiunea de cenzură". Am vrut să mă las de tot, dar mai intru câte odată. Chiar dacă nu răspund sau pun o întrebare, mă uit pe aici, mai salut câte o persoană...
Am vreo 310 notificări necitite, știu că le-aș putea marca pe toate ca citite, dar vreau să văd câte mi se strâng până la crăciun.
Ultima dată când am fost mai activă în octombrie cred că a fost în 3, i-am scris unei persoane la mulți ani deoarece primisem notificare, iar după, am început să mai „absentez". Noroc cu școala, că altfel tot aci eram.