| LaKcRrY a întrebat:

Cum se pune o imagine la poza de profil pe TPU? caci sunt noua si nu stiu :d

Răspuns Câştigător
| bogdan3vl a răspuns:

Dai pe editare profil si colo jos dai pe browse si de acolo browsezi imaginea adica mergi la ea si dai ok sau select ce apare acolo si dupa aia salvare profil da vezi ca s-ar putea sa nu apara imaginea imediat poate sa apara dupa 5 min o ora o zi depinde

funda plssssbig grin

15 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Vezi ca in stanga (chiar aici unde citesti rapunsul) ai ''EDITARE PROFIL''. Clik pe editare profil si apoi jos de tot in pagina ai ''Selecteaza imagine profil''->clik pe browse unde alegi o imagine din pc ul tau si apoi clik pe ''salvare profil''!
SI...Bine ai venit!

Răspuns utilizator avertizat
| ImmortalQueen a răspuns:

Buna happy

Pai dai la "editare profil" ->te duci in partea de jos la " alege o imagine de profil " -> choose file.[sau cum scrie acolo]-> oK.

| BlackMetalIsMyLife a răspuns:

Da la editare profil si ai jos selectare poza profil:* succes >big grin

| Pufoshenia a răspuns:

Buna.Ca sa pui o imagine la profil trebuie sa:
1.Sa dai Editare profil
2.Acolo jos sub sexul care esti scrie Alege fisierul dai pe el si iti alegi din calculator imaginea dorita.
3.Dai Saveaza profil si gata
Sper ca te-am ajutat

| TheLegion a răspuns:

Intri la editare profil in bara din stanga si ultima data scrie Alege fisier click pe buton (alege fisier) si cauti imagineawinking

| Orbithh a răspuns:

Dai la ediatre profil(stii tu acolo al 3-lea in stanga cu scris portocalui) si undeva jos scrie selecteaza imagine profil si dai la BROWSE si cauti in calculator ce poza vrei dai click pe ea dupa aceea dai la salveaza profilul si GATA ai poza la profil...succes mai departe!

| mateielisey a răspuns:

Sub logat ca... cauta logare profil.acolo ai tot ce tine de tine

| Yuly_5795 a răspuns:

Dai Editare Profil apoi Browse si auti in pc poza pe care vrei da ti-o pui la avatar Funda?

| KíÐÐα a răspuns:

Din stanga, editARE profil big grin

| HaveNoIdea a răspuns:

Buna "LaKcRrY". Imaginea de profil de la Toti Pentu Unu se poate schimba in ordinea urmatoare:
-pe partea stanga a paginii scrie "editare profil", dai click pe ala
-si acolo jos scrie intr-un chenar alege fisierul
-dai click pe ala si alegi poza din calculator.
Fundita te rog.[-o<

| Myhaxyta a răspuns:

Buna! Bun venit! In legatura cu poza de profil...vezi la "editare profil".de acolo o poti schimba!:*

| byA_2807 a răspuns:

Atunci cand iti faceai contul la TPU iti aparea acolo rasfoire jy alegeai :d acum e prea trz:d

| olteanu1994 a răspuns:

Pai destul de simplu e in stanga undeva editare profil iar apoi jos ultima e imagine de profil, selectezi o imagine de la tine cin calculator si gata

| Ioanamarat a răspuns:

Dai la editare profil in stanga, dai la selecteaza imagine profil, alegi o poza si dai la salveaza. Si iti apare. Bafta!:*