| anonim_4396 a întrebat:

De ce cand pun o intrebare. Nu mi se aproba. De EX : am trimis o intrebare gen anunt despre Lady's si nu mai apare la intrebari sadDe ce?

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Pentru ca Spam-ul este interzis pe TPU, iar intrebarile de acest gen (in care faci reclama la o anumita firma sau produse) iti vor fi raportate de ceilalti utilizatori, care se simt deranjati de postarile tale si respecta regulamentul site-ului (ceea ce ar fi bine sa faci si tu), raportandu-le.
Numai bine!

| darielle a răspuns:

Pai nu ai voie sa trimiti intrebari una dupa alta.trb sa mai astepti inca 3 min

| bombănucleară a răspuns:

Pe TPU.ro toate intrebarile sunt binevenite. Totusi, din dorinta de a avea o comunitate utila si prietenoasa, te rugam ca atunci cand adresezi o intrebare sa respecti cele 4 reguli de mai jos pentru a dovedi respect fata de ceilalti membri si, implicit, pentru a primi cat mai multe raspunsuri si cat mai bune:

1. Respecta regulile de gramatica:

- fiecare propozitie incepe cu litera mare

- nu sunt permise prescurtari de tipul "ca", "dk", "nu stiu", etc...

- evita emoticoanele si semnele de punctuatie excesive: "happy", "big grin", etc...

2. Toate intrebarile conversationale vor fi puse doar in categoria "Conversatie" (pentru a fi usor accesibile si a evita confuzia pentru noi membri)

3. Se accepta doar postarile care sunt intrebari si care pot primi un raspuns din partea altor persoane (Ex: nu se accepta o intrebare de tipul: "O sa ma casatoresc cu X?") si care nu au continut obscen sau discutabil din punct de vedere moral

4. In atentia elevilor/studentilor: Nu acceptam intrebari prin intermediul carora incercati sa va rezolvati temele pentru acasa sau temele de vacanta. Cei care nu vor respecta acest aspect risca sa fie sanctionati prin stergerea/ suspendarea contului. (De ce procedam astfel | Mai multe informatii despre ce se accepta si ce nu pe TPU)

Nerespectarea a regulilor minimale de functionare a TPU.ro poate duce la stergerea conturilor.

| Parisblue a răspuns:

Pai intrebarea de fapt a fost pusa,dar apare peste cateva minute la tine la intrebari, sau poate nu ti-o aproba pentru ca faci reclama, sau ceva de genul.