| Labirinth a întrebat:

De ce exista regula asta total ilogica, de a nu putea trimite un mesaj in privat, atat timp cat nu ai statut "membru senior"? Statutul de "membru senior" implica automat ca esti indreptatit sa navighezi nestingherit pe site cu facilitatile de rigoare debitand prostii, ori pentru a fi folositor cat cuprinde? Sau, trebuie doar sa intrunesti un anumit numar de raspunsuri date, indiferent de tampeniile postate, avand apoi la indemana posibilitatea de a te desfasura cum te taie capul, fiindca oricum nu te pedepseste nimeni (sau pedepsele se dau foarte rar), dupa cate am observat dintr-o scurta cercetare? Cine, si cu ce scop a nascocit tampenia asta? Am citit si eu regulamentul site-ului, si am ramas neplacut surprins de cate inadvertente exista in articole. Pana la urma urmei, trebuie sa urmam un regulament, sau nu? Sa stiu cum ma desfasor.

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Mamă dragă, situl asta este al unor oameni care au investit nişte bani aici şi care aşa au hotarat ei! Nu-ţi place...by by! Pe situl tău să faci regulile pe care le vrei tu! Si,pentru cunoaşterea ta,am să-ţi raspund eu la intrebare. S-a hotarat asta numai de vreo lună încoace,cand s-a ajuns la saturatie cu postarile pe chat si pe privat pe care le faceau cei care aveau cont de o zi sau două,şi care se distrau bălăcărindu-te în privat sau postand toate prostiile pe chat! Si tot pentru informarea ta îti spun ca sunt useri care au dat liber pe contul lor la mesaje de la oricine,chiar şi de la juniori. Opţiunea este a fiecăruia să accepte sau nu, daca vrea, mesaje de la juniori. Se asteapta 10 zile si 100 de raspunsuri pană sa intrii în drepturi depline aici pe site, pană cand noi aştialalţi si adminii ne dăm seama cam în ce ape te scalzi si ce fel de postari faci.
Concluzia: Respectă regulamentul, indiferent cum este el!

| Labirinth explică (pentru Elianna):

Imi pare rau pentru ca faptul ti-ai pierdut timpul postand ceva total inutil. Sa respect regulamentul, indiferent cum este el? Ce sunt eu, un detinut in lagarul Dachau? Cum ramane cu scopul? Esti expert TPU, cum ai ajuns in postura asta? Postand aberatii de genul celei pe care mi-ai afisat-o ca si raspuns la o intrebare cat se poate de clara? Cine, sau ce te indreptateste sa imi pui pe cantar inteligenta, felul meu de a vedea lucrurile? Cum iti permiti sa ma compari cu restul userilor de pe situl asta, sau de oriunde, atat timp cat nu ma cunosti?
Inainte de a-mi da o replica, iti recomand un curs hiperintensiv de cunoastere a gramaticii limbii romane!

| Elianna a răspuns (pentru Labirinth):

Draguţă, by by, te crezi prea bună pentru situl asta! Cum am îndraznit eu să fac "Lez Majesté"? Auzi! Mă faci să rad!
Du-te măi fiinto pe alte plaiuri unde să te aprecieze lumea la adevărata ta valoare! Aici eşti în plus! Eşti de cateva zile aici şi deja ai duşmani (recunoscuţi de tine!)! Asta spune foarte multe!
Şi păstrează cursul intensiv de limba romană pentru tine! Eu mi-am terminat de mult studiile (superioare!)!
Adio!

| Elianna a răspuns (pentru Labirinth):

Am rămas crucită(!) cand am vazut ca mi-ai dat fundiţa! Ai greşit? Nu ai vazut bine? Cum se poate, dupa ce ne contrăm între noi, tu să mă premiezi! Cum ramane cu acel curs intensiv? Lamureşte-mă pe privat ce a fost asta!

8 răspunsuri:
| Karinakari99 a răspuns:

Păi,asta e.Nu suntem noi şefii acestui site, nu putem face nimic avem de îndurat.Mai degrabă membrii juniori.Că atunci când m-am înregistrat pe TPU,nu era cum este acum (mă refer la regulament şi schimbările suferite pe acest site).Nu era chestia asta cu membru " senior şi junior ", nu exista funcţia " Răspunde " în dreptul fiecărui utilizator, nu-ţi puteai şterge singur întrebările sau răspunsurile etc.Noi suntem doar nişte utilizatori.Nu putem face nimic.Eu zic că au făcut totuşi bine cu " utilizatorii juniori nu pot trimite mesaje private ".Da.Şi totuşi dacă te duci la tine la profil poţi da posibilitatea utilizatorilor juniori să-ţi trimită mesaje private, acceptând " doresc să primesc mesaje de la toţi membrii TPU (nu doar seniorii să poată şi juniorii nu)". Dacă sunteţi împotriva acestui lucru, toţi membrii TPU (cei care-s împotrivă) să meargă la " Editare profil" şi astfel permiteţi juniorilor să vă trimită mesaje.Am spus puţin mai sus că-s de acord, dar nu vreau să spun motivul.E ceva care-mi spune că-i bine că fac aşa.

| Labirinth explică (pentru Karinakari99):

@муℓιƒє, nu suntem sefii, dar suntem energia acestui site, nu? Acest site n-ar exista fara utilizatori. Deci?

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Mesajele în privat le poţi trimete doar prietenilor pe care îi ai în listă.Cât despre regulement... Ştii cum e cu regulile care sunt făcute pentru a fi încălcate? Dacă ai citit regulamentul,înseamnă că ai văzut că le este interzis copiilor să posteze întrebări, pentru a-şi rezolva temele pentru şcoală, deoarece vor fi sancţionaţi.Aruncă tu o privire la fiecare categorie să vezi câţi copii îşi rezolvă temele în site.În schimb,pentru limbaj vulgar se mai sancţionează.Nu întotdeauna, că poate nu au timp adminii să vadă ce se mai întâmplă în site, dar în lista celor sancţionaţi îi găseşti pe toţi.Inclusiv motivele pentru care aceştia au fost sancţionaţi.Aici,fiecare întrebare trebuie să fie postată la o categorie adecvată.de câte ori ai văzut întrebări care nu au legătură cu fiecare categorie adecvată? Poţi să faci aşa cum doreşti şi consideri că este mai bine pentru tine.

| Labirinth explică (pentru FataCuChitaraMunților):

@Nobody4Nobody. Se pare ca deocamdata suntem dusmani, si ne uram de moarte :))
Priveste te rog aici http://awesomescreenshot.com/045mhltfd
Am incercat de cateva ori sa-ti pun o intrebare in privat, dar m-am trezit cu ditamai interdictia.
Sa nu mai spun ca nu ti-am putut raspunde aici, prin optiunea "Raspunde".

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Se pare că site-ul nu doreşte să coopereze.În cazul acesta, mă găseşti la adresa de Messenger ely_loving_kiss
Dacă nu ne supunem regulilor suntem sancţionaţi? Noi doar ne spunem părerea, spunem ce gândim.Eu oricum am vrut să mă retrag din site. Dacă cineva găseşte ceva prin care să demonsteze că am încălcat regulile site-ului, n-am nimic împotrivă.În regulament nu scrie că n-ai dreptul la libera exprimare.