| cornellutza a întrebat:

De ce nu avem voie sa punem intrebari carora incercam sa ne facem temele? Sincer cred ca e mai bine asa dar de ce trebuie sa nu punem? Si de ce nu amvem voie sa prescurtam cum ar fi "nu stiu"sau ceva de genu, desi am vazut cativa care mai prescurteaza.Ma puteti sfatui?

Răspuns Câştigător
| FucktheSystem a răspuns:

Dacă nu ai ști să îți rezolvi tema ar trebui să întrebi profesorul că de asta e plătit, să-ți explice. Nu trebuie să-ți facă altcineva tema, trebuie să înțelegi tu, iar dacă cineva îți scrie rezolvarea sunt sigură că o să bagi repede un copy-paste și gata.
Iar prescurtările sunt de prost gust, te doare degetul dacă scrii normal să nu își bată lumea capul să deșcifreze?

3 răspunsuri:
| TPU.ro a răspuns:

Temele sunt responsabilitatea fiecaruia dintre voi. E inca o modalitate prin care puteti invata, asa ca raspunsurile primite direct aici nu va ajuta cu nimic.
Cat despre prescurtari, lipsa lor ajuta utilizatorii sa priceapa mai bine ce vreti sa intrebati sau sa transmiteti.
Alexandra - TPU

| Neimportant a răspuns:

Mulţi nu vor un simplu sfat pentru rezolvarea unei teme, ci vor direct răspunsul complet. De aceea temele sunt interzise pe TPU. Iar la faza cu prescurtările, administratorii vor să fie frazele corecte fără analfabestime in ele, toate concrete.

| ChioruL14 a răspuns:

Cand ai intrat pe TPU, ai vazut vreun afis pe care sa scrie "scoala generala nr. 70"? atunci de ce vrei sa faci teme si sa inveti pe un site?
legat de prescurtari "a la" messenger, aici mai intra si persoane peste 40-50 ani care nu stiu limbajul de mess si facebook...si nu sunt obligati sa stea sa-ti descifreze tie hieroglifele.