| kar1GaNNN a întrebat:

De unde imi dau seama ca, contul meu este suspendat?

10 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Ai trimis mesaj adminilor?
Parca asa ti-am zis..sa trimiti un mesaj.
Contul nu iti este suspendat, dar cred ca sunt ceva probleme..pana nu iei legatura cu adminii, nu ai cum sa stii.
O zi bunahappy

| kar1GaNNN explică (pentru caramela):

Am trimis un mesaj la sectiunea Contact.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În cazul în care eşti suspendat, vei primi un e-mail care te înştiinţează despre acest aspect!

În cazul în care eşti suspendat pe termen limitat ( de la 1 la 3 luni ), atunci eşti "avertizat" şi pe site în momentul în care doreşti să postezi o întrebare, ori să dai mai mult de 5 răspunsuri/zi.

În cazul în care eşti suspendat pe termen nelimitat/definitiv, atunci NU te mai poţi loga!

"43. Ce nu pot face utilizatorii suspendati?
Membrii TPU care, in ciuda avertismentului primit, continua sa foloseasca un limbaj injurios/ obscen sau sa nu respecte regulile site-ului vor fi trecuti pe statutul "Suspendat". Timp de o luna sau trei, in functie de decizia adminului, ei:
- vor putea posta maxim 5 raspunsuri pe zi, iar acestea vor fi moderate
- nu vor putea posta nici o intrebare pe perioada suspendarii
- raspunsurile lor vor fi marcate special in lista de raspunsuri
- profilele lor de utilizator vor fi marcate cu utilizator suspendat.

La expirarea perioadei de suspendare utilizatorii vor fi trecuti la cerere pe statutul "activ", cu exceptia acelor utilizatori care au continuat sa profereze injurii in raspunsurile lor pe perioada suspendarii. Conturile utilizatorilor care vor continua sa foloseasca un limbaj injurios sau obscen dupa ce suspendarea a fost revocata vor fi eliminate. De asemenea, utilizatorii care, dupa revocarea suspendarii, incalca politica site-ului in orice fel vor fi eliminati de pe site." - SURSA :
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#43

Toate cele bune.

| Fatamuntilor a răspuns:

Esti instintat prin e-mail.Si nu iti poti accesa contul.
Daca esti doar averizat, pe profilul scrie,, utilizator avertizat''

| kar1GaNNN explică (pentru Fatamuntilor):

Asa scrie la mine?

| Fatamuntilor a răspuns (pentru kar1GaNNN):

Nu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Te vor instinta adminii printr-un e-mail primit.
Iar la profilul tau poate aparea: "utilizator avertizat".
Ai facut ceva rau?!
Te pup!

| kar1GaNNN explică (pentru anonim_4396):

N-am facut nimic rau, dar chiar nu stiu care e problema.

| sheamussheamus a răspuns:

Cand te loghezi nu o sa mai poti face asta! Sper ca te-am ajutat!
Funda? happy

| kar1GaNNN explică (pentru sheamussheamus):

E uma pot loga dar dupa ce scriu un raspuns nu imi spune pe ce pozitie sunt, adica este pe pozitia doi in clasament mai trebuie sa raspunzi inca la cateva intrebari pentru a fi campionul zilei.