| anonim_4396 a întrebat:

Despre QUIZ-uri. Am văzut la cele câteva la care am participat „campionii" la fiecare categorie cu 100% răspunsuri corecte date de multe ori într-un timp total de sub 30 de secunde.
Eu, oricât m-am străduit, cu greu pot scoate un timp sub un minut, cu procent de corectitudine mai bun de 70%.
Și adineauri, am făcut o probă: am ales un quiz oarecare și am dat clic pe primul răspuns imediat ce era afișat. Rezultat?
Ai finalizat quiz-ul!
30%
Timp de rezolvare: 37, 78 sec
Deci chiar și făcând clic-clic-clic... ca nebunu' tot nu am reușit să dobor timpii ălora. De unde rezultă următoarea ÎNTREBARE:
Cum e posibil să ai 100% răspunsuri corecte la 10 întrebări în sub 30 de secunde?!? adică mai puțin de trei secunde pentru a citi întrebarea și cel puțin două-trei răspunsuri pentru a avea timp să-l alegi pe cel corect?
Oare roboțeii TPU care sunt în stare să detecteze că într-o frază normală am prea multe litere mari (deși e greșită concluzia aia, de trebuie să rescriu răspunsul fără a mai folosi vreo majusculă [și arată ca dreaqu'] ca să poată fi publicat), plus alte surprize-surprize, când corectează inclusiv cuvinte scrise corect rolling on the floor nu-s în stare să „vadă" când se trișează la un formular?!?

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Un quiz il poti repeta de cate ori vrei tu.Pana la urma ajungi sa stii raspunsurile, doar citind primele 3 -4 cuvinte din intrebare si asta pentru ca intrebarile vor fi in alta ordine.
Timpul meu record a fost in jur de 35 -36 secunde si asta pentru ca am facut acelasi quiz de vreo 100 de ori rolling on the floor
Oricum cand fac pentru prima data un quiz, depasesc minutul, ba chiar si timpul total!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sa stii ca ai mare dreptate. Programul roboteilor trebuie refacut. Am patit si eu la fel.

| mihai69 a răspuns (pentru darrio2007):

Știu că am dreptate, că de aia am scris.
Dar aștept și un răspuns „oficial".
Cine știe, poate îi dau fundă... tongue

| darrio2007 a răspuns (pentru mihai69):

Bineanteles!

| Ecaterina2016 a răspuns:

Daca primesti raspuns oficial sa ne comunici si noua. Si ma minunez ca ai pus o intrebare, draga domnwinking ...inseamna ca "te-a macinat" aceasta problema.