| Simpatic a întrebat:

Dupa ce o intrebare a primit funda, mai sunteti interesati sa raspundeti la ea?
Da nu, de ce?
Daca da, de ce?

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

Normal, cand persoana care a primit funda a omis detalii importante sau cand funda e data complet ampulea (de multe ori la primul raspuns care nu e neaparat si cel corect).

Ma intreb cum ar fi daca funda s-ar da pe numarul de voturi, nu pe voia celui care a pus intrebarea (un sistem asemanator cu stackoverflow). Pana la urma cel care a pus intrebarea e cel care stie cel mai putine despre subiectul respectiv. De unde ar putea sa stie el care e raspunsul corect?

Si in plus multi useri observ ca vor sa fie mintiti pe fata frumos decat sa primeasca un raspuns corect, dar care nu le convine.

La intrebarile subiective (cum este aceasta) raspund de fiecare data cand intrebarea mi se pare interesanta, indiferent daca funda a fost data sau nu.

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

De prea multe ori văd funda atârnată strâmb, la cel mai stupid răspuns, adesea și eronat.
E clar că nu mă pot abține și bag și eu o fisă acolo, nu?

| Nemessys a răspuns:

Sunt interesat doar daca persoana care a primit funda a uitat sa spuna ceva foarte important si asa mai vin eu cu o completare.

| StrongHeart a răspuns:

Daca intrebarea imi trezeste interesul raspund, indiferent.
Fundele si evaluarile nu prea tin de foame laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspund uneori, deoarece poate reusesc sa ajut mai mult persoana care a pus intrebarea. Poate raspunsul meu va fi mai bun chiar si decat cel ce a primit funda happy