| anonim_4396 a întrebat:

Ham ham! Stiti, m-am uitat asa adineauri pe TPU. Are parte de multi oameni culti si inteligenti, sa fiu al naibii! Mai ales la Sanatate, la Stiinta(fara Filosofie sau Religie=extensie T/A), la Legislatie, la Filme, Muzica buna, chiar si Tehnologie, exceptand faptul ca se pirateaza la greu si suntem vai de noi, de rasul blogosferei romanesti! Ham! Asadar, avem potential, vad, dar ne mai trebuie putina disciplina pe site, dragilor. Si asta o putem face singuri, fara ajutorul administratiei. Ham ham ham! Sa fiu al naibii daca nu e asa! Sa raman eu in veci fara stapan daca mint! Sa-mi sterg eu contul daca mint! Ham!
- Haideti sa punem intrebari la categorii potrivite, sa nu ne mai ciufulim, in conflicte interminabile, din niste playlist-uri de melodii sau voturi abuzive si tot asa.
- Haideti sa realizam cand merita sa punem o intrebare. Nu punem intrebari doar ca sa ne aflam in treaba! Da, da, eu pun intrebari bune! Nu va ganditi ca si eu vreau sa arat ca exist aici pe TPU! Ham ham!
- Haideti sa realizam cand raspundem serios sau in gluma. Hai sa invatam sa depistam intrebarile puse la misto(eu nu pun intrebari la misto), intrebarile trollilor, etc. Unii chiar nu realizeaza ca o intrebare de genul asta: "Dati-mi si mie filme XXX cu femei amputate!" e pusa de un troll, si inca unul bolnav!
- Haideti in haite sa laudam TPU tuturor prietenilor(aia din viata reala daca mai aveti) si sa nu avem vreun motiv cu care sa ne fie rusine sa spunem ca avem cont pe acest site de copii analfabeti si dezamagiti in dragoste&sex stuff. In mare parte, sa ma trasneasca Anubis, ca asa e vazut site-ul in afara!
- Haideti sa raportam pe site in masa ce nu trebuie incurajat, nu trebuie sa fie vizibil, nu este dorit, mai ales pentru ca incalca politica site-ului. Eu v-am promis ca mananc temele copiilor puturosi si ignoranti.
- Haideti sa fim mai buni. "Ha ha ha! I-auzi la asta de pe TPU care se da caine. Cica sa fim mai buni!? Ma lasi?" Da. Destul de simplu. Dar credeti-ma ca avem pe TPU si utilizatori ai naibii de rau intentionati si da! PROSTI! Nu jignesc. Chiar sunt prosti!
- Haideti sa avem si limite. Sa invatam ca scopul site-ului este de a ajuta in primul rand, nu de a freca menta la intrebari nesemnificative sau pentru pupincurism pentru o funda sau doua, trei, mai multe!
- Haideti sa nu mai scriem poezii obscene pentru niste voturi de Amuzant. Lumea se convinge si altfel de umorul dumneavoastra. Ham ham!
"Aky e pe TPU
Dar ce ştii tu?
El stă şi supraveghează
Ca alţii să nu se ardă-n "**oază"
De aceea el roade funde
Ca să ştii tu unde
Le găseşti pe toate
Ca să-ţi faci în păr moaţe
Fată dragă nu fi tristă
Nu te agita
Că de-ar fi ca Aky să plece de TPU
Tot n-ar fi funde destule for you!"

Ham ham! Ce, ba? Si eu pot sa fac poezii(usor vulgare)! Aia de mai sus e asa un demo! Credeti ca doar Brigaela stie sa compuna poezii? Hmm da, asa e, ea chiar stie! Noi, unii, facem mistouri ieftine! Dar asta nu inseamna ca nu putem si noi sa facem poezii serioase!

"O TPU, tu cu măreţia ta în frunze de toamnă picate
Te-au doborât trolii de 2 ani de zile de au ramas din tine doar maţe
Fir-ar al naibii, că şi utilizatorii vechi nu mai suportă TPU, actualul
Căci a ajuns site pentru toţi cei care nu ştiu să-şi facă dimineaţa patul, dar ştiu să sară calul.

O TPU, tu cu al tău design mirific PDList
Dă-ţi adevăratele valori la suprafaţă, iar non-valorilor dă-le un foc pacifist
Flutură-ţi fundele deasupra mărilor de cuvinte de ocară
Că aşa se enervează Aky când n-are funde şi e nevoit sa roadă o pară."

Mda... daca vreti versiunea finala si a acestei poezii, nu vi-o dau, nu acum.
Ce-i drept, eu cred că are ceva influente simboliste. Cred ca se rasuceste Alexandru Macedonski in mormant. De fapt, cred ca-i fac concurenta si lui Arghezi cu estetica uratului! Mda...lauda de sine are un miros putred.
Ei bine, cred ca daca Catalin "Tendinţă" ar lucra din toate puterile la acest site, poate ar mai slabi? Ca degeaba tine el regim. Adevaratul regim e aici, unul militaresc. El doar da ordine, dar altii fac treaba grea in locul lui. Dar degeaba da el tot ce poate daca nu dam si noi tot ce putem!

Ham ham! Ham! Trebuie luate masuri! Putem fi aproape perfecti! Putem ajunge mai sus!

Răspuns Câştigător
| Dmonik a răspuns:

Raluca, tu esti?
Stela?
Cristina?

| anonim_4396 explică (pentru Dmonik):

Seamana cu un VIP, dar nu dau nume. Ca n-are.
LE - asta era replica cu adresa, dar sistemul scartaie. Se-ntelege, e toamna, totul moare.

| Abandoned a răspuns (pentru Dmonik):

Posibil sa fi fost Alexandra, aia mai noua! Ham!

11 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Vad ca postarea Brigaelei de pe blog nu a fost in zadar! Muza poeziei a rabufnit in noi si da pe-afara cu violenta! Stii-nu stii sa versifici...nu conteaza, faci poezii.Si pe mine m-a lovit amocul!
In legatura cu temele,trebuiesc sterse rapid, ca sa nu apuce puturosul sa primeasca raspunsuri de la "binevoitori". Daca intrebarea este raportata din timp, raspunsurile merg in...neant! Pana mai ieri ma straduiam sa explic puturosilor de ce le raportez postarea.Dar ieri o junioare m-a dat dracului si a zis ca ma da afara de pe TPU! Asa ca nu ma mai deranjez sa explic de ce aplic regulamentul, daca lenesii nu-l citesc.
Apropo de regimul lui Tenita la care se face referire, vreti sa vedeti poza lui Catalin?

| Elianna a răspuns (pentru Abandoned):

Cool!
Eu iti arat echipa TPU la momentul 12 mai 2010:

http://www.adevarul.ro/......74501.html

| Siracuzia a răspuns:

Buna! Da, asa e, ai dreptate!*draga ham ham*

| danielcretu1980 a răspuns:

Ok. buna initiativa

| AdinaELA a răspuns:

Buna! Astea-s deja basme, nu poezii. laughing Sunt mai multi prosti (nu jignesc, chiar sunt prosti!) decat oameni cu capul pe umeri.Mai ales acum ca a inceput scoala si nu stiu copiii sa faca tema. TPU e un caz pierdut, zic... Oricum, buna initiativa! Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hai, martoaga sclipicioasa, ca ti-am dat un Amuzant acolo pentru efort. Cainii latra, poneiul o suge! TPU-ul se duce Hadesului. sad
P.S. Daca as da si raspunsuri bune/utile/serioase atunci as fi redescoperit! Neah...stau caine!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar mi-am sters contul "original", bre! Ham ham! Sunt alta personalitate...n-am mai multe! Ah, nu e aceeasi lista. Dimpotriva! E complet diferita! Am dat cereri de prietenie la toti, ca asa m-a invatat ex-stapana NOname...ca n-au acceptat toti e partea a 2-a! Ham ham!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oh, and I'm doing this only for security reasons! Ham ham! Believe me I'm not really comfortable with this cheap user account. Wau wau!