| Idkidk a întrebat:

Hei TPU, dacă am fost pe locul 1 în clasament săptămâna trecută înseamnă că sunt campionul zilei?

10 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Campionul zilei esti doar atunci cand dai cele mai multe si cele mai bune raspunsuri pe durata unei zile, tu esti campion pe saptamana fiindca ai dat cele mai multe raspunsuri in saptamana respectiva.
O zi buna happy

| darrio2007 a răspuns:

Nu.Campionul saptamanii.Nu ti se pare logic? Oricum nu castigi nimic. Poate doar ceva puncte la orgoliul personal.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă ai ieşit pe locul 1 în "Topul săptămânii 25 Ianuarie 2016 - 1 Februarie 2016", înseamnă că ai dat cele mai multe răspunsuri în acea săptămână happy
Nu neapărat să fi fost "Campionul zilei" în toată săptămâna respectivă; dar, per total, ai avut cele mai multe răspunsuri.

Toate cele bune!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Inseamna doar ca ai fost cea mai buna saptamana respectiva.
Eu am fost locul 4 sad

| Fatamuntilor a răspuns:

NU
Asta inseamna ca ai adunat cele mai multe raspunsuri in saptamana respectiva!
Ca sa fii campionul zilei, trebuie sa aduni cele mai multe raspunsuri in decursul unei zile.si care sa fie si valabile!

| alexandrualind a răspuns:

Daca ai fost pe locul 1 la intrebari postate relevante si ai pus cate un raspuns la fiecare intrebare esti campionul zilei.

Ce este Campionul Zilei?
Campionul Zilei este utilizatorul care a postat cele mai multe raspunsuri utile in decursul unei zile. El este recompensat cu un badge special si intra in cursa pentru tragerea la sorti lunara a carei premiu este un cadou gandit special pentru castigator.
Mai multe detalii sunt aici.

http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#29

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Neața/Salut!
Da, așa îi normal. Dar nu neapărat, răspunsurile tale sunt analizate de admine, dacă ele consideră că răspunsurile tale sunt utile userilor și nu ai dat răspunsuri inutile, reply-urile nu se iau în considerare etc.
Gen dacă ai pus o întrebare, mulți useri îți răspund la ea și tu le comentezi la răspunsuri și faci așa toată ziua{pui întrebări și dai reply-uri}, până când ajungi pe primul loc, la asta mă refer.
Au fost zile în care nu au ieșit campioni ai zilei chiar dacă erau pe primul loc. Mai așteaptă și vei afla.
În schimb, când ai nelămuriri despre site, intră și tu la Întrebări Frecvente, acolo ai toate informațiile despre site http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

Nu pot să cred, răspund printre primii la întrebarea ta, trebuie să îmi fac cinste cu un ceai de mentă.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Și da, văd că ai ieșit locul 1 în clasament săptămâna trecută, dar nu, nu are legătură cu Campionul zilei.
Pur și simplu când dai cele mai multe răspunsuri în săptămâna respectivă ieși loc 1.

| RaraSeeDY a răspuns:

Daca ai fost pe primul loc, si competitia a tinut o saptamana inseamna ca esti campionul saptamanii. Daca competitia tine doar o zi atunci esti campionul zilei!

| ʎpooɯ a răspuns:

Nu.