| ChiftelutaCrocanta2 a întrebat:

Pentru cunoscători :
-Care au fost premiile voastre surpriza de la TPU?
-Se poate refuza premiul?
-Cum e trimis? Adică, vine un autocar de la TPU sau?

32 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Lol, nu vine niciun autocar, il trimit prin posta.

| MihaelaDart a răspuns:

Este livrat prin posta. Se livreaza doar pe teritoriul Romaniei. Nu se poate refuza premiul, caci tu ti-l alegi din monezile stranse pe care editorii iti selecteaza cele mai bune raspunsuri.
Pana acum eu am castigat un parfum.

| GabiDumitrescu a răspuns:

1. O sesiune-surpriza de o saptamana in Bali cu Peta Jensen. Am refuzat ca voiam o tura cu Alina Plugaru la Predeal, ca aristocratii.
2. Desigur, vezi mai sus.
3. Vine cu autocarul, cu avionul, cu elicopterul, dupa caz.

| Celcestietot a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Sau chiar si cu OZN-ul. Am auzit ca te rapesc si iti dau acolo in nava cadoul.

| Bondarel99 a răspuns:

Nu te obliga nimeni sa iei premiul daca nu vrei laughing

Eu am castigat un parfum acum vreo 2 ani, de fapt era din magazinul de premii, aveam monede si mi-am ales eu premiul. Am primit mesaj de la admin sa ii dau o adresa si a venit prin curier (ce-i drept a venit dupa 2-3 luni dar a venit). Daca nu vrei premiul ii spui pur si simplu cand iti da mesaj ca nu vrei si gata. Si stai linistita ca nu afla nimeni de contul tau de pe TPU daca de asta iti e frica. Adminii doar pun coletul la curier cu adresa indicata de tine si iti vine un pachet sigilat. Posibil sa se livreze prin posta acum dar eu atunci l-am primit prin curier.

| ChiftelutaCrocanta2 explică (pentru MihaelaDart):

Și va scrie,, TpU"pe el?

| MihaelaDart a răspuns (pentru ChiftelutaCrocanta2):

Nu. Scrie firma respectiva a produsului original. Asa cum arata in imagine, asa este si in realitate.

| Celcestietot a răspuns:

Cand vine echipa cu autocarul, o sa vina si cu camerele de filmat. O sa fie un autocar pe care va scrie TPU si o sa il parcheze exact in fata casei tale, pana cand ajungi tu acasa. Atunci cand vei ajunge, vei gasi multe persoane langa autocar si pe tine o sa te opreasca doar ca sa strigati cu totii :,, MUTA AUTOCARUL, MUTA AUTOCARUL!'', doar ca sa vezi tu cadoul de la TPU de partea cealalta.

| Bondarel99 a răspuns (pentru MihaelaDart):

Ea a castigat un premiu surpriza acum cand s-a votat utilizatorul anului si ea a ghicit, nu are treaba cu monezile si cu magazinul de premii.

| ChiftelutaCrocanta2 explică (pentru Celcestietot):

Și o să aibă și sclipici, ca să fie clasic?

| MihaelaDart a răspuns (pentru Bondarel99):

Nu am stiut ca chifteluta crocanta a castigat, daca mentiona in intrebare am fi stiut si noi despre ce este vorba. Eu i-am spus la ce a intrebat, nu a mentionat altceva.

| Celcestietot a răspuns (pentru ChiftelutaCrocanta2):

Daca tu ai vrea asa ceva, o sa vorbesc cu cei de la TPU ca sa iti adauge sclipirici pe autocarwinking.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Celcestietot):

TPU e site extraterestru? Wow, uite ca am mai aflat ceva nou azi.

| Celcestietot a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Este. Sa vezi editorii ce iti rapesc raspunsurile cu OZN-ul.

| Bondarel99 a răspuns (pentru MihaelaDart):

Eu am vazut ca a mai pus intrebari despre premiul asta surpriza. Cred ca ii e frica sa nu i se afle contul sau ceva de genul, dar asa cum ai spus si tu nu o sa scrie pe pachet ca vine de la TPU ci doar datele expeditorului.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Celcestietot):

Mdah, mai ales cand mai vine cate un nefericit si intreaba ceva de torenti sau serial numbers. Ca si cum nu putem avea o discutie despre asta fara sa implice piraterie, jalnic.

| ChiftelutaCrocanta2 explică (pentru Bondarel99):

Nu mi-e frica de cont, ci că nici odată nu mi-a venit ceva de la poștă(n-am comandat niciodată nimic, sunt cam fara experienta)

| morfeo a răspuns:

Vine cu elicopteru

| Celcestietot a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Exact. La mine un raspuns castigator implica ceva legat de piraterie, iar acesta mi-a fost sters.

| Bondarel99 a răspuns (pentru ChiftelutaCrocanta2):

Ma indoiesc ca iti va trimite prin posta dar daca se intampla asta nu e nimic complicat. Primesti aviz acasa cand iti vine coletul si trebuie sa mergi sa il iei de la posta si gata. Dar daca se intampla sa nu aduca postasul avize (ca mie de ex nu imi aduce avize cand comand ceva prin posta, ii e lene) nu o sa stii ca ai colet si o sa se intoarca la expeditor. De asta livrarea prin curier e cea mai buna pentru ca te suna cand ajunge, dar si aici poate fi o problema, poate nu esti acasa fix in ora aia in care ajunge la tine. Cum am spus, mie mi-au trimis dupa 2-3 luni premiul si pur si simplu m-am trezit ca ma suna curierul, noroc ca eram acasa happy

Bula
| Bula a răspuns:

Nu am avut "Premiu surpriza", dar am primit premiu din Magazinul de Premii TPU (pentru monede TPU).
Probabil si premiul tau surpriza va fi din cele prezentate in Magazin Premii.

Nu-ti recomand sa refuzi premiul primit. Nu se cuvine sa refuzi un cadou.
Daca nu-ti trebuie ce primesti, fa-l cadou cuiva drag, cine te va aprecia pentru gest!

Trimiterea se face in felul urmator.:
Cei de la TPU iti scriu un e-mail la adresa cu care esti inregistrat pe TPU si iti cer adresa si numarul de telefon. La adresa unde ai specificat, coletul se va trimite prin curier rapid, care te va suna la telefon cand vine cu pachetul.
E drept, coletul se va expedia doar peste 1-2 luni, cand se aduna mai multe colete de expediat, dar vei fi instiintat inainte de expedierea efectiva (tot in e-mail), dupa care in 2-3 zile soseste si pachetul.
Cand te suna curierul, discuti cu el cand esti acasa sa preiei pachetul, eventual un alt loc unde sa va intalniti.

| ChiftelutaCrocanta2 explică (pentru Bula):

Curierul e ăla cu autocarul?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Celcestietot):

Mdah, baietii sunt terorizati de asta fiindca habar nu au de lege si sufla in iaurt. Daca discutam despre torenti nu e ilegal. Daca dau link la un site cu torenti legali nu e problema. Exista asa ceva. Daca dau link la un program gen Shareaza nu e ilegal. Daca dau link la site-ul Microsoft apropos de activarea Windows-ului, la fel, e foarte ok. Deh, nu ai cu cine...

Bula
| Bula a răspuns (pentru ChiftelutaCrocanta2):

Curierul e ala care duce coletele acasa la destinatari.
Da, el umbla cu o masina de transport marfa (mai mic sau mai mare, in functie de colete).

| gemeni6226 a răspuns:

Imi place, imi place, imi place, imi place https://www.youtube.com/watch?v=dih729_02oM
ca dintr-o intrebare simpla s-a ajuns la conversatii de o doza de umor pentru care felicit si jos palaria pentru cei participanti la ea. Felicitari utilizatorului Celcestie tot ca a declansat faza cu'' Sau chiar si cu OZN-ul. Am auzit ca te rapesc si iti dau acolo in nava cadoul'' m-a surprins in mod foarte placut ca are simtul umorului si a continuat tot asa. Pacat ca nu am posibilitatea dar as da 3 funde pentru.

| ChiftelutaCrocanta2 explică (pentru Bula):

La naiba!

| ChiftelutaCrocanta2 explică (pentru gemeni6226):

Mno stai să vezi ce va urma!

| ChiftelutaCrocanta2 explică (pentru Bula):

Și oare trebuie să am acordul părinților? Să semnez ceva? Îmi pune ceva întrebări?

| ChiftelutaCrocanta2 explică (pentru Bondarel99):

Deci e mai rapid prin poștă sau prin curier?

Bula
| Bula a răspuns (pentru ChiftelutaCrocanta2):

Poate trebuie sa te legitimezi, dar nu es sigur. Prin telefon te poate verifica daca esti tu.