| Chøço a întrebat:

Heii! Cam la cate greseli de scriere poti avea contul suspendat?

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Ce sanctiuni se aplica celor care nu respecta regulile comunitatii?
In functie de gravitatea fiecarei situatii, pe TPU se aplica diferite sanctiuni:
- eliminarea postarilor neconforme;
- setarea contului de utilizator astfel incat respectivul sa nu poata posta nimic direct pe site si sa aiba constant nevoie de validarea postarilor;
- suspendarea contului pe o luna sau trei luni;
- revocarea dreptului de a raporta;
- revocarea dreptului de a vota intrebari sau raspunsuri (se aplica acelor utilizatori care voteaza abuziv);
- revocarea dreptului de a utiliza chat-ul;
- suspendarea contului pe termen nelimitat;
- in cazul comportamentelor care intra sub incidenta legii, ne rezervam dreptul de a depune plangere penala si de a sesiza organele abilitate.
citeste Intrebari frecvente, acest paragraf este extras din blog TPU.
O PRIMAVARA FRUMOASA SA AIhappy

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Până acum nu ştiu să fi fost suspendat vreun cont doar din acest motiv, cu excepţia celor, postările cărora în proporţie de peste 50% erau chiar neinteligibile.

Dar este bine pentru noi şi din respect pentru cei care ne citesc să scriem cât mai corect din punct de vedere gramatical şi acest lucru este încurajat şi de regulamentul site-ului.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu ești bine informat/ă!
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente, asta te va lămuri!
O zi bună.
Pa, pa.

| alexs99 a răspuns:

Nu se suspenda contul doar in cazul unor greseli de scriere:
Http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se suspenda contul pentru greseli de scriere, doar daca este scris neinteligibil si in mod repetat, ceea ce nu mai este o greseala.Citeste "Intrebari frecvente" si documenteaza-te.Mult succes.