| Ursuletzz20 a întrebat:

Heiii TPU....as vrea sa va pun si eu o intrebare, cu toate ca sunt noua pe aici nu stiu cum se da fundita la raspunsurile care imi plac...
Deci imi spuneti va rog cum se da fundita?

Răspuns Câştigător
| XxLauraVaZambestexX a răspuns:

Pai, fundita o poti da unui singur raspuns, asa-zisul raspuns castigator. tongue
In dreapta lui o sa vezi un fel de chenar unde scrie declara raspunsul nu-stiu-cum. Na, dai acolo si gata! Ai dat o fundita. Sper ca te-am ajutat happy

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Funda o dai strict la întrebările postate de tine.
Pa, pa.

| onasis1961 a răspuns:

Ce este funda? Cum dau funda?
Funda este echivalentul unui "Multumesc" virtual si marcheaza raspunsul castigator la o intrebare. Pentru a acorda o funda, intra in pagina intrebarii tale, iar in dreapta fiecarui raspuns vei observa o funda portocalie. Trebuie doar sa dai click pe cea din dreptul postarii pe care vrei sa o desemnezi castigatoare. Toti cei care au raspuns la intrebarea ta au lasat la o parte, chiar si pentru cateva momente, interesele si grijile proprii pentru a-ti oferi un sfat, o solutie, o vorba buna sau macar pentru a-ti lumina chipul cu un zambet. A alege un raspuns castigator inseamna a-ti arata recunostinta fata de cel care consideri ca te-a ajutat cel mai mult. Acesta va fi recompensat din partea TPU.ro cu 100 puncte si, in acelasi timp, va putea sa se bucure de faptul ca a reusit sa te ajute cel mai mult. A alege un raspuns castigator poate fi felul tau de a multumi pentru ajutorul primit.
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#16

| Fatamuntilor a răspuns:

IN primul rand fundita se da unui singur raspuns, ala care te-a ajuat cel mai mult.IN dreptul oricarui raspuns gaesesti o funda gri.Cand consideri ca vrei sa dai raspuspunsul castigator, dai clic si ea devine oranj, deci castigator.Nu te poti razgndi.