| Anime1222 a întrebat:

La ce ajuta funditele?

Răspuns Câştigător
| nanaa a răspuns:

Simplu.e o modalitate sa ii determine pe ceilalti sa raspunda cat mai eficient la intrebarile puse. Unii spun ca nu ii intereseaza funditele da` toti de dau cu caou de pereti cand vad nu stiut cate funde aclo.tongue

11 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Buna!
Fundita = Medalie oranj = Raspuns castigator = 100 de puncte
Este un fl de,, multumesc'', ii dasi funda raspunsului considerat corect de catre persoana care a pus intrebarea.
Cand te vei hotara, ce raspuns este cel mai bun/folositor (in mod normal ai maxim 5 zile la dispozitie), va trebui sa dai clic pe "Declara raspuns castigator" in dreapta raspunsului preferat, iar apoi sa dai clic pe "OK". E simplu.
Citeste http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
Pa,pa.

| AnneMarri a răspuns:

câştigi încă 100 de puncte pe ele

Răspuns utilizator avertizat
| DaNiElA_8352 a răspuns:

Te ajuta sa urci in rank

| ZEU93 a răspuns:

Funda este un lucru simbolic,prin care vezi ca ai ajutat pe cineva si ca ai dat cel mai bun raspuns la o intrebare.Poti oferi o singura funda la o intrebare pusa de tine.Deci,practic,daca pui 5 intrebari,poti da cate o funda la fiecare.Funda o dai celui care consideri ca ti-a dat cel mai bun raspuns.Nu poti retrage funda si sa i-o dai altcuiva.
Multi spun ca daca au funda ajung experti TPU.Este o aiureala.Ajungi expert daca ai peste 500 de raspunsuri folositoare si inteligente.Acestea le primesti de la alti useri care iti voteaza raspunsul.Poti vota bifand cerculetele din dreptul cuvintelor de sub fiecare raspuns.

| darrio2007 a răspuns:

La nimic.

| Abandoned3 a răspuns:

Le dai la schimb pentru oua portocalii iepurasului de Paste.

| LigiMe99 a răspuns:

La nimica... Doar ca esti mai respectat pe TPU. Funda? laughing

| Pufoshenia a răspuns:

Funditele sunt raspunsurile castigatoare care le primesti de la cineva daca meriti ca l-ai ajutat cu intrebarea sa.

| BabyPink a răspuns:

La nimic.

| Debb a răspuns:

Castigi puncte si poti deveni ExpertTPU. big grin